Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
26 јуни 2012
Мислења
58
Поени од реакции
11
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Ti si znaeš,na mene ič ne mi gi faka oko. Ako i zemeš nekoe da znaeš deka si se oženil so kolata,toa veke ne može da go otkačiš.
A deka delovi nema nigde ni novi ni polovni toa e pa veke druga rabota.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Nikoj ne ti vika toa da zemeš,ama kaj go najde saab? Kupi si volvo,barem liči na nešto. Naprimer s80ka.
 
Член од
7 март 2012
Мислења
238
Поени од реакции
21
Mi bas oti se retki ja sakam ! :) Me misli samo kako ovde servisot ama najdov vo Grcija servis za nea, ali pak se mislam Mercedes, so znam jbg teska odluka
Абе сервис... не гледај така Мерцедес е Мерцедес господска кола ти знајш шо ти лежи то пак ти че си ја возиш.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Има некој поим како може да се извади "заглавен" клуч од BMW 745d, 2005та година?

Се работи за порта каде што влага целиот клуч, и се пали со start/stop копче. Го ставив клучот, пробав да ја запалам колата, ама нејќеше, и пробав да го извадам клучот - не ми дозволуваше.
Пробав да го мрднам воланот лево-десно, обидувајќи се да го извадам клучот, ама не успеа.

Има некој некаква идеја?
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Има некој поим како може да се извади "заглавен" клуч од BMW 745d, 2005та година?

Се работи за порта каде што влага целиот клуч, и се пали со start/stop копче. Го ставив клучот, пробав да ја запалам колата, ама нејќеше, и пробав да го извадам клучот - не ми дозволуваше.
Пробав да го мрднам воланот лево-десно, обидувајќи се да го извадам клучот, ама не успеа.

Има некој некаква идеја?
Види со глицерин некако намачкај го,да не пушти.Да не треба тоа пластиката кај воланот да се растури,па да може клучот да излезе.
 
L

Luki Junior

Гостин
ПМИслам оти имат некаков систем да не го дава клучо додека меначо не е на Парк.. (П)... поиграј си со рачката за менејне брзини напред назад... Мош ќе го пуште...
--- надополнето: 15 февруари 2013 во 17:16 ---
Види со глицерин некако намачкај го,да не пушти.Да не треба тоа пластиката кај воланот да се растури,па да може клучот да излезе.
Немат брава овија... Не е железен клучо...
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Види со глицерин некако намачкај го,да не пушти.Да не треба тоа пластиката кај воланот да се растури,па да може клучот да излезе.
Се работи за вакво нешто:



Нема баш како да се стави глицерин тука.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Се работи за вакво нешто:



Нема баш како да се стави глицерин тука.
Се притиска клучот и се пушта, сам излегува и нормално мењачот во паркинг да биде.

Не го тегни, притисни го.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Се притиска клучот и се пушта, сам излегува и нормално мењачот во паркинг да биде.

Не го тегни, притисни го.
Свесен сум за тоа, ама колата изгледа има некој проблем, не реагира, нема ни контакт ни ништо. Менувачот не го ни чепнав, беше во паркинг веќе ставен, ама не реагира.
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Свесен сум за тоа, ама колата изгледа има некој проблем, не реагира, нема ни контакт ни ништо. Менувачот не го ни чепнав, беше во паркинг веќе ставен, ама не реагира.
Изгледа само со исправен акумулатор ќе го пљукне кључот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom