Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
23 март 2011
Мислења
626
Поени од реакции
323
Супер, и тоа си купуваш Автомобил на годината 2011 Македонија, Киа Рио 2011:cool: Честито.
фала да си купиш поубав :icon_lol:
Иначе,да ме утепаш,појма немав дека ќе го изберат за најдобар авотмобил..ама ете среќата ме сакала,1000 евра помалце :)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Дечки ќе може ли да одговорите на анкетава? Фала однапред!
Да си ја бележам колата, па ако направам беља полесно да ме најдат. не фала :sneaky: Башка ако џандарите те научат за некаков пропуст маркиран си додека трае договорот за реклама.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Дечки ќе може ли да одговорите на анкетава? Фала однапред!
Не мислиш дека анкетата ти е нецелосна? Дали поседувате автомобил: да. Дали би го издале возилото за додатни приходи : не. Нема потреба да наведам цифра, не го таксирам возилото.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Не мислиш дека анкетата ти е нецелосна? Дали поседувате автомобил: да. Дали би го издале возилото за додатни приходи : не. Нема потреба да наведам цифра, не го таксирам возилото.
Па нецелосна е ама дополнив таму ако одговориш со не да пишеш нула. И не е прашањето дали би го издал возилото туку дали би дозволил на твоето возило да се залепи реклама некоја (како што имаат таксистите). :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Па нецелосна е ама дополнив таму ако одговориш со не да пишеш нула.
Eпа ако видиш број приближен на 1000000 (со +/- некоја 0) не го земај во предвид :)

И не е прашањето дали би го издал возилото туку дали би дозволил на твоето возило да се залепи реклама некоја (како што имаат таксистите). :)
Исто ти се фаќа... дали ќе возиш 3-ца в кола, дали ќе клајш вреќа со цименто или некое светлечко џиџе на кров, за да добиеш некаква добивка (пари, услуга, гага гориво)... таксирање се вика.
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
Дечки ќе може ли да одговорите на анкетава? Фала однапред!
прво и основно треба да посочите за каков слободен простор станува збор... ако ми се товари нешто што е 200 и кусур кила тешко секако е една цена а ако е пакетче од 2 кила е друга цена... ако е за лепенки на кола НЕ ДОАЃА ВО ПРЕДВИД!!!
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
прво и основно треба да посочите за каков слободен простор станува збор... ако ми се товари нешто што е 200 и кусур кила тешко секако е една цена а ако е пакетче од 2 кила е друга цена... ако е за лепенки на кола НЕ ДОАЃА ВО ПРЕДВИД!!!
Па за лепенки се работи :)
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Дечки ќе може ли да одговорите на анкетава? Фала однапред!
Зајче, бело и тоа, еве тука ќе ти одговорам.
Искрено, мислам дека идејата е глупост, но нека ти е... осмели се :)
Што се однесува до мене, нема пара на светов што ќе ме натера да си ја унаказувам колата и да ми глуми билборд.
Ете, таков сум си...сноб...
 
Член од
11 мај 2010
Мислења
2.952
Поени од реакции
718
го делам мислењето со тебе... но треба да се нагласи, дека јас си мислам така... друг можеби не... сепак, едно барање до зајаче... кога ке заврши анкетата, напиши го резултатот... чисто да знаеме што мисли мак народот по ова прашање...
 
B

Beck's

Гостин
dali znae nekoj kako idat cenite na navlakite u Eurostil, planiram da mu staam na kolata pa da znam kolku bi me fatilo
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
dali znae nekoj kako idat cenite na navlakite u Eurostil, planiram da mu staam na kolata pa da znam kolku bi me fatilo
Имаат материјали кои им се на промоција, најефтино околу 2500 мислам дека, ги шијат истиот ден ги имаш според колата нели
 

Kajgana Shop

На врв Bottom