Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
12 декември 2010
Мислења
10.101
Поени од реакции
10.852
Mozi neubo sme se razbrale, sistemot sakav da go iscistam, ne samo kazanceto. Tamu samo gledam deka uste tragi ima, mi se talozi maslo.
Inaku nekoj so licno iskustvo mi trebase kako pominal so procedurata ako koristel tamu nekoj aditivi sredstva, ne za drugo tuku da ne napraj poke belja od korist..
Автоматски споено мислење:


Da ne se povtorucam i so @Lester Freamon , na net ima eden kup videa . Eden gledav mu klade od onie kapsulite za masina za sadovi mienje, staklo go napravi sistemot ali vo komentari kako i kaj site drugi, pola vaka, pola taka, a iskreno ne mi se eksperimentira bas.
Јас имав проблем со протечено уље во казанчето за антифриз, мајсторот ми рече да му купам средство за чистење на инсталација за вода на Вурт, немаше од Вурт па ми дадоа друго
Го исчисти он казанчето ама многу повеќе му требало од тоа едно шише што ми го порача, имаше доста црнило истечено богами кај него
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.445
Neka ne se maci,kompresor kaj corsa d ne se reparirva,se krsi cel vnatre,vadis,frlas i klavas drug i toe. Zabe ste smenvale raboti koga toj vnatre se ostetva. Takvi se i kak corsa c. Ladnjak se menuva samo ako e dupnat.
 
Член од
12 септември 2011
Мислења
15
Поени од реакции
14
Здраво,
некоја препорака за проверка и репарација на дизни во Скопје?
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
4.491
Поени од реакции
7.014
Здраво,
некоја препорака за проверка и репарација на дизни во Скопје?
Za toa ti treba profesionalna oprema. Da ima nekoj vo Mk mi e mnogu teshko da poveruvam.

Ovde vo Deutschland moj drugar ima takvi mashini i gi poprava. Ama na zhalost tebe ne ti pomaga.

Bez Aparat popravani i mereni dali rabotat pravilno e samo machka vo vrejcha i mnogu teshko nekoj da ti garantira deka site ce rabotat so ist pritisok i kolichina na gorivo.
Jas ne bi popraval vo mk osven kaj nekogo shto znam deka ina aparati i iskustvo.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.965
Поени од реакции
35.916
Здраво,
некоја препорака за проверка и репарација на дизни во Скопје?
Љупчо:
+389 70 384 318


Стојче:
+389 70 205 403
https://g.co/kgs/LGY1yHR

Лично имам одено кај Стојче, важи како најдобро опремен, но е поскап. Пред неколку месеци другар беше кај Љупчо, и беше задоволен од сработеното.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.970
Поени од реакции
1.445
Ako se DENSO ili SIEMENS ne se reparirvat osven samo gi cistat so epoksid kiselina nekoja i tolku. Vnatre piksnite nemozat da se zamenat. Bosch i bosch oem dizni,se reparirvat lesno ali kostaat skapo. Ljupco na mnogu mesta vo grupite na fb go falat
 

Kajgana Shop

На врв Bottom