Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
20 ноември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
1
Што може да е проблемот колата ми троши превише во питање е форд мондео 2.0 85kw троши 10литри може и повеќе на 100те
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Што може да е проблемот колата ми троши превише во питање е форд мондео 2.0 85kw троши 10литри може и повеќе на 100те
Dizni, pumpa i uste mnogu raboti nosi ja na majstor treba se vidi.


Inaku jas imam problem so diznizite puskaat nafta, kolku odprilika bi kostalo reperacija na dizni ? Znaci kolata so rabotenje nema problem trokiranje,dimenje problem so palenje ili slicno, samo so puska gore malku.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Dizni, pumpa i uste mnogu raboti nosi ja na majstor treba se vidi.


Inaku jas imam problem so diznizite puskaat nafta, kolku odprilika bi kostalo reperacija na dizni ? Znaci kolata so rabotenje nema problem trokiranje,dimenje problem so palenje ili slicno, samo so puska gore malku.


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Da ne ti pusta od toa crevceto?
Odnesi ja vo Kavadarci, ke I smenat ulozak.
 
Член од
8 септември 2011
Мислења
3.668
Поени од реакции
2.619
Da ne ti pusta od toa crevceto?
Odnesi ja vo Kavadarci, ke I smenat ulozak.
Ne e do crevceto, inaku ima i kaj nas bosist ali neznam kolku dobro si ja brka rabotata, moze da prasam za cena pa ako ne e mnogu da vidam so ke napravam, odprilika ne znaes kolku odi ? Po forumi kako sto citam ne bi trebalo da me fati mnogu.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
30
Поени од реакции
18
Ne e do crevceto, inaku ima i kaj nas bosist ali neznam kolku dobro si ja brka rabotata, moze da prasam za cena pa ako ne e mnogu da vidam so ke napravam, odprilika ne znaes kolku odi ? Po forumi kako sto citam ne bi trebalo da me fati mnogu.



Sent from my SM-G900F using Tapatalk
кај мене од цревцето пушташе нафра си капело доле натопи каиши реглер алтенатор симиринзи и ми направи голем проблем да мењам се
види од капе навреме а на бошист не би требало да ти земе многу
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Da mi kaze nekoj nesto za audi a4 1.9 tdi 2003 godina, i audi a3 1.9 sportback 2006 ?
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
Sava gumi nemat ni 500 km izminato + novi plocki za kocenje i 2 novi stabilizatori sto mu e makata nzn
Ако само на тој дел од патот си приметил тогаш е до патот - многупати сум возел и јас таму. Ако и на друго место си приметил тогаш е нешто друго.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142

Сум го изгубил логото. Каде може да најдам ново ? Се работи за Форд.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
83
Поени од реакции
6
Здраво, дали некој знае дали јас можам да возам кај нас во Македонија кола увезена од БГ на Бугарски таби доколку татко ми има БГ пасош, а јас немам. Дали може тој да ми даде полномошно и со тоа да возам кола на Бугарски табли.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Здраво, дали некој знае дали јас можам да возам кај нас во Македонија кола увезена од БГ на Бугарски таби доколку татко ми има БГ пасош, а јас немам. Дали може тој да ми даде полномошно и со тоа да возам кола на Бугарски табли.
Не можеш


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom