Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845

Zosto toa sto e zakoruzeno do vcera se gasnese pred da ja zapalam kolata a sega primetiv deka se gasi odkoga ke ja zapalam , dali e toa nekoj problem ?
Ништо не и е штом се гаси, ако не е ок нон стоп ќе свети и треба да ја однесеш на компјутер да ја видат.[DOUBLEPOST=1506631840][/DOUBLEPOST]
Ти бара сервисирање или ако си сервисирал треба и рестарт


Sent from my iPhone using Tapatalk
Нема врска со сервис тоа сијаличе
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Ништо не и е штом се гаси, ако не е ок нон стоп ќе свети и треба да ја однесеш на компјутер да ја видат.[DOUBLEPOST=1506631840][/DOUBLEPOST]
Нема врска со сервис тоа сијаличе
Изгледа погрешно прочитав и погрешно разбрав инаку така е


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
6 април 2014
Мислења
4.947
Поени од реакции
6.144
Ништо не и е штом се гаси, ако не е ок нон стоп ќе свети и треба да ја однесеш на компјутер да ја видат.[DOUBLEPOST=1506631840][/DOUBLEPOST]
Нема врска со сервис тоа сијаличе
Изгледа погрешно прочитав и погрешно разбрав инаку така е


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Mi bese cudno oti pred da ja zapalam se gasese a sega se gasi posle palenje.
 
E

Evilles

Гостин
Здраво, сакам да прашам нешто за брава на кола Citroen Xsara 1.4, значи бравата ми се откачи, тоа дека се отвара, и сега незнам дали да пробам да ја залепам со лепак некој совет?
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Здраво дечки, да ве прашам. Како изгледа казанчето за парно и каде се наоаѓа? Се работи за SEAT Cordoba (2001 година ; 1.9 TDI ; 66KW)
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Здраво дечки, да ве прашам. Како изгледа казанчето за парно и каде се наоаѓа? Се работи за SEAT Cordoba (2001 година ; 1.9 TDI ; 66KW)
Се наоѓа под бришачот близу до шалтаблата го имаш на ЈуТуб
https://youtu.be/STTPQXAS0iY


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Се наоѓа под бришачот близу до шалтаблата го имаш на ЈуТуб
https://youtu.be/STTPQXAS0iY


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Фактички под филтерот за парно, ако добро гледам. Лесно е за менување тоа казанче? Имаш искуство?
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Фактички под филтерот за парно, ако добро гледам. Лесно е за менување тоа казанче? Имаш искуство?
Немам големо искуство, но знам дека под не бришачот ама најчесто е под шалтаблата и тешка работа подобро однеси на мајстор тука има доста работа и не е едноставно како менување филтер


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Pogolemi prodavnici za avto-delovi vo Skopje,moze i specijalirizani za Ww, ako moze linkovi od strana,fb ili neso lokacija mob ?
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.978
Поени од реакции
14.748
Здраво дечки, да ве прашам. Како изгледа казанчето за парно и каде се наоаѓа? Се работи за SEAT Cordoba (2001 година ; 1.9 TDI ; 66KW)
Све што гледаш пред тебе во колата...све треба да се извади....цела маска, волан, брзиномер, командите за парно, да се откачи цела инсталација, сајли....


јас еднаш вадев од хаварисано Ауди А4...вадев шрафови ко луд.....и пак не успеав све да извадам..негде запинаше па зедов хебла и ја завршив работата...

Во кичево има еден плицаец...од хоби поправа вакви работи кои другите сервиси не се нафаќаат да ги чешкаат поради огромната работа. Тогаш за замена на казанчето9тоа што го вадев јас) ми зеде 1500 денари што е стварно ефтино.

јас за тие пари не би се нафатил.....има премногу работа, а огромни се шансите нешто да зафркниш
 
Член од
21 март 2015
Мислења
1.257
Поени од реакции
1.131
здраво да прашам кај може да се најдат тие пластични незнам ни како се викаат го држат тапаццирот бо багажникот имам само едно се става у каросерија и вртиш малку десно така се мести
 
Член од
2 ноември 2015
Мислења
195
Поени од реакции
52
Дали знаете каде може да се најде капачка од заден бришач (што ја распрснува водата за стаклото) за Golf V?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.821
Поени од реакции
2.911
Дали знаете каде може да се најде капачка од заден бришач (што ја распрснува водата за стаклото) за Golf V?

Sent from my LG-K420 using Tapatalk
Никаде нема да најдеш овде во МК иако ги има по отпадите ама сите се стари модели туку барај во ebay a
нарачај таму ги има куп


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom