Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Некој да сподели искуство со BMW E90 320D 163ks, 2005-2006-та модел?
Јас би собрал уште малце и би зел 530, добиваш многу појке за малце повеке пари, според мене 320 во внатрешноста колата делува "празна"
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
и тоа го гледам, се сум се едуцирал, начитал...ама џабе, мишелинот е тапа гума, никогаш повеќе не би ја зел, па и џабе да ми ја даваат! крај!

едит: гумите беа произведени пред 4 месеци!
А бе милион пати пишав и пак ќе пишам мишелинот не е тоа како што беше обично ѓубре е истото и гуд јир ама кој ме слуша само континетал ,данлоп и пирели се подобри од тие горе наведеното


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
Јас би собрал уште малце и би зел 530, добиваш многу појке за малце повеке пари, според мене 320 во внатрешноста колата делува "празна"
Хмм можеби али сепак серија 5 е поголемо возило, некако повеќе сум за некоја си средина :)
 
Член од
24 април 2010
Мислења
1.248
Поени од реакции
1.752
Хмм можеби али сепак серија 5 е поголемо возило, некако повеќе сум за некоја си средина :)
Верувај, многу повеке нуди 5-ката, ако веке ги даваш тие пари, нека биде за нешто што стварно вреди за парите, нека не те лажи големината, за одржување ке ги даваш приближно истите пари.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Хмм можеби али сепак серија 5 е поголемо возило, некако повеќе сум за некоја си средина :)
Верувај ми,3-ката е помалку од средина односно премал е за разлика од на пример со истата класа Ауди А4 е баш средина затоа подобро 530 таман си е иако малку е поголемко од средина сепак БМВ си е БМВ значи да резимираме 3-ката е премал од средина и скапо одржување и не се исплати и за помалку 2-3 години серија 3-ка ќе се исфрли од производството и негов наследник е 4-та е тоа баш средина исто ко Ауди А4


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
202
Поени од реакции
5
Луѓе каде можам да однесам BMW за дијагностика, некој да препорача мајстор, сервис и слично. Маккар знам али ми требаат и други предлози. :)
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
1.096
Поени од реакции
509
Луѓе каде можам да однесам BMW за дијагностика, некој да препорача мајстор, сервис и слично. Маккар знам али ми требаат и други предлози. :)
Џеповски, едниот има сервис кај АМСМ центар, другиот во населба Лисиче.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.257
Поени од реакции
2.253
Ми треба мајстор за пукнато црево за антифриз во Скопје, знаете некој?
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Дајте предлози некој добар мајстор за Шкоди?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.271
Поени од реакции
40.047
Верувај ми,3-ката е помалку од средина односно премал е за разлика од на пример со истата класа Ауди А4 е баш средина затоа подобро 530 таман си е иако малку е поголемко од средина сепак БМВ си е БМВ значи да резимираме 3-ката е премал од средина и скапо одржување и не се исплати и за помалку 2-3 години серија 3-ка ќе се исфрли од производството и негов наследник е 4-та е тоа баш средина исто ко Ауди А4



Sent from my iPhone using Tapatalk
Koj te izlazal ova? Serija 3 ti e so 4 vrati, a serija 4 e so 3 vrati.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Koj te izlazal ova? Serija 3 ti e so 4 vrati, a serija 4 e so 3 vrati.
Серија 4 сега засега е со две врати и во 2018 ќе има со четири врати така кажаа главучите во БМВ дирекцијата инаку БМВ 3-ка е помала од таа 4-ка со две врати па види сега и згора на тоа на крајот 2018 БМВ 3- ка ќе престане да произведува


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.271
Поени од реакции
40.047
Серија 4 сега засега е со две врати и во 2018 ќе има со четири врати така кажаа главучите во БМВ дирекцијата инаку БМВ 3-ка е помала од таа 4-ка со две врати па види сега и згора на тоа на крајот 2018 БМВ 3- ка ќе престане да произведува


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Тоа е иста платформа, све исто на тие две коли освен едната што е лимузина а другата купе. Како може серија 3 да ја укинат кога ќе ти текне на бмв прво на неа помислуваш.
Еве ти 4ка гран купе со 4 врати кое и сега се произведува.
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.823
Поени од реакции
2.914
Тоа е иста платформа, све исто на тие две коли освен едната што е лимузина а другата купе. Како може серија 3 да ја укинат кога ќе ти текне на бмв прво на неа помислуваш.
Еве ти 4ка гран купе со 4 врати кое и сега се произведува.
Ете видиш иако нешто не сум во тек ама погледни ги димензиите а иста платформа


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 
Член од
20 ноември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
1
A Fiat Stilo 1.6 16v 103konja kako se so masina dali se dobri dali se potrosaci delovi kako se skapi ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom