Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
29 август 2009
Мислења
131
Поени од реакции
22
Dali nekoj ima workshop manuals za seat leon mk1 ili ako nekoj ima link od nekade da go spustam free bez pare :)
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Decki onie gumenite patosnici za vo gepek sto se, da ne znaete kaj ima za prodazba vo MK. Za vo Srbija najdov ama vo MK nema :(
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.025
Поени од реакции
2.066
Ми изгаси колава двапати на палење и тргнување во прва на низок вртеж после ставање на нафта.
Ми покажа да проверам ниво на антифриз, проверив ми изгледаше добро, али сепак отидов да купам али немаше такво, па ја запалив немаше никакви проблеми и ја донесов дома, ќе ја однесам сабајле на дијагностика
Се мислам помегу пумпа за гориво и можда антифриз?
 
C

cige

Гостин
Препорачајте сервис кај да наместам централна брава со далечинско заклучување.
 
Член од
5 август 2013
Мислења
26
Поени од реакции
2
Здраво пријатели дали може некој да ми преопрача каков антифриз да сипам сега треба да ставам за прв пат па да не утнам се работи за Bmw 318i 1998-год.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Здраво пријатели дали може некој да ми преопрача каков антифриз да сипам сега треба да ставам за прв пат па да не утнам се работи за Bmw 318i 1998-год.
Bilo kakov, zelen,plav,rozov,site ti se isti kur, samo pakovkata e druga.
 
Член од
13 февруари 2014
Мислења
233
Поени од реакции
110
Не претерувај! Ќе отиде ќе купи пет кила концентрат и после трајанка да ја бара ли?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.081
Поени од реакции
10.802
Bilo kakov, zelen,plav,rozov,site ti se isti kur, samo pakovkata e druga.
јас ко шо знам за поновиве модели и не е баш исти кур, али за бмв од 98 година да може да стаи од ефтиниот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.081
Поени од реакции
10.802
Bilo kakov, zelen,plav,rozov,site ti se isti kur, samo pakovkata e druga.
јас ко шо знам за поновиве модели и не е баш исти кур, али за бмв од 98 година да може да стаи од ефтиниот


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Не претерувај! Ќе отиде ќе купи пет кила концентрат и после трајанка да ја бара ли?
Ne bese prasanjeto kolku so kolku da go mesa,tuku kakov da kupi. Odgovorno tvrdam deka za negovata kola moze BUKVALNO bilo kakov da kupi,samo da e edna marka, valjda ne e do tolku covekot.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom