Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Дечки како се справувате со ентериерот внатре, поточно пластиката... гребнатинки, излиженост за рачките кај вратите.



Дали постои некое решение, боја, некоја квалитетно лепење или слично?
можеш карбон фолоја да стаиш
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Дечки како се справувате со ентериерот внатре, поточно пластиката... гребнатинки, излиженост за рачките кај вратите.



Дали постои некое решение, боја, некоја квалитетно лепење или слично?
Oва на Сеат ми личи...
Еве како јас би се обидел...
Пластиката, оној дел со рачката, потемниот, би го извадил...
Убаво перење на истиот, па со водни шмиргли од П600 па се до 2500-3000 убаво би го истругал...
Едно убаво полирање и ќе биде сјајно црно.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Дечки како се справувате со ентериерот внатре, поточно пластиката... гребнатинки, излиженост за рачките кај вратите.



Дали постои некое решение, боја, некоја квалитетно лепење или слично?


Најевтино и најбрзо можеш да поминеш со фолија... Можеш самиот или некој повешт што работел да се залепи на лице место... Колку поквалитетна фолија и колку подобро зе залепи толку подолго ке трае... Инаку најдобро е да се извадат и да се префарбаат како што треба...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Има некој купувано радиа и звучници од Zecelectronic,и дали они ви ги местат доколку земете?
Иначе некое добро радио со усб не многу скапо? позз.
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Кој мирис/освежувач за во кола го користите? Јас го користев овој на сликата од бензинска го земав 100 ден. ама многу слабо мирисаше и се истроши за нецели 2 недели. Препорака за некое миривче да мириса убаво, да се осеќа мирисот (да мириса појако), и да трае подолго?
Прегледај го приврзокот 129184


Најзадоволен сум од овие две, гелови се, не се течни ... Повеќе го земам тоа второто со мирис на лимон и многу свежо мириса, а пошто е гел споро испарува и трае доста долго... А ги земам на Лук Оил бензинските...
[DOUBLEPOST=1443129568][/DOUBLEPOST]
Има некој купувано радиа и звучници од Zecelectronic,и дали они ви ги местат доколку земете?
Иначе некое добро радио со усб не многу скапо? позз.


Јас земав плеерче од таму пред 4-5 год за брат ми... JVC со aux in, usb и RDS го плативме дали 5500 дали 6500 , а сами си го местевме дома... Мислам не ни спомнавме ни ние, ни тие ништо околу местење... Само плативме, ни пополнија гаранција и си го земавме... Е сега која цена за тебе е не многу скапо, пошто според мене цена од 5 - 7 000 ден не е многу за солидно плеерче...
 
Последно уредено:

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Има некој купувано радиа и звучници од Zecelectronic,и дали они ви ги местат доколку земете?
Иначе некое добро радио со усб не многу скапо? позз.
Земав јас Пионир радио од Нептун пред 5-6 месеци,го платив 4400 денара,со USB,CD,и другите куротресии..Радиото е ОК,задоволен сум од него,само едина проблематика кај мене е што неможам саатот да го меморирам,изгледа директно е поврзано на акумулаторот,или треба да докупам некој приклучок..За местење ми зедоја 200 денара,кај локален автоелектричар..Радиото за тие пари си функционира ТОП..Имаш во Техномаркет Нео радио,за 3500 денара мислам беше..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.115
Поени од реакции
41.445
Дечки како се справувате со ентериерот внатре, поточно пластиката... гребнатинки, излиженост за рачките кај вратите.



Дали постои некое решение, боја, некоја квалитетно лепење или слично?
Carbon folija, eftino ke te fati za ova, nema da ti treba mnogu
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Па видите вака нај битно ми е да има чист и убав звук,да не мора да е ногу гласно или па тихо, сеа незнам кој се најдобри Пионир или ЈВЦ, цена негде 4000-5500 за радио и стави ги звучниците 1000-1200 денара 2-3 звучника и тоа отприлика :)
 
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Па видите вака нај битно ми е да има чист и убав звук,да не мора да е ногу гласно или па тихо, сеа незнам кој се најдобри Пионир или ЈВЦ, цена негде 4000-5500 за радио и стави ги звучниците 1000-1200 денара 2-3 звучника и тоа отприлика :)


Имаш широка палета на плеери во тој ценовен ранг... И сите од типот на JVC, Pioneer, Kenwood, Sony или LG ти се одлични плеери... Звукот највеке ти зависи од звучниците... Кај брат ми е JVC-то што ти кажав упарено со LG звучници и е супер, а кај мене е Sony Xplod плеер со Signat звучници и е исто така одлично... Така беше колата кога ја земав со тие звучници, но со друг плеер исто Sony Xplod, ама немаше usb влез па само затоа го заменив со новиов...
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
276
Најзадоволен сум од овие две, гелови се, не се течни ... Повеќе го земам тоа второто со мирис на лимон и многу свежо мириса, а пошто е гел споро испарува и трае доста долго... А ги земам на Лук Оил бензинските...
Kolku vreme ti trae edno vakvo otprilika brat? I koja cena se ako moze da mi kazes :)
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Член од
12 јули 2011
Мислења
868
Поени од реакции
424
Kolku vreme ti trae edno vakvo otprilika brat? I koja cena se ako moze da mi kazes :)

Е сега точно несум забележал колку трае, кога ке забележам дека е празно, земам ново... Ова последново што го земав турка веќе цело лето и има уште едно 5мм на дното останато, пошто големко е, има некои 50мл, не е како течниве по 10мл што се, а кошта некаде околу 200 денари...
 
Член од
6 март 2007
Мислења
2.301
Поени од реакции
1.579
Zdravo. Imam problem so klimata vo kola. Koga ke ja pustam na najladno niz otvorite za ventilacija ispusta ladna parea kako koga ke otvoris frizider, a koga otvoriv hauba zabelezav deka gumenoto debelo crevo koe e povrzano za klimata zamrznuva. Mozno li e da e nekoe zapusuvanje ili istekuvanje na freonot?
Pred 3 dena zemav Topla akumulator i sabajle bese do tolku ispraznet sto ne mozev ni da zaverglam. Mozno li e da postoi nekakov spoj vo klimata i da mi go trosi akumulatorot dodeka kolata e izgasena?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom