Совети, прашања и oстанато во врска со автомобили

Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Таман си е. Јас бензинец не би ни погледнал. Ако сакаат без пари да ми го даваат.
Zasto taka mislis? Mene avtomehanicar vo vw mi ima kazano da kupam podobro benzinec, da begam od dizel (zatoa sto 80% bile izvozeni so vrakana kilometraza)
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Грешка на тастатурата :D инаку знае ли некој околу тоа како оди?
Толку стара кола нема да можеш да ја цариниш. Инаку оди исто како да цариниш било која друга кола од било која земја.
За подеталности само шпедиција прашај, тие ќе ти кажат најточно.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ne mi kaza zasto vikas benzinec ne bi ni gledal?
Затоа што за него постојат две коли на светот тоа се голф 1 наравно дизел и голф 2 дизел он ништо друго не признава за кола.[DOUBLEPOST=1438872803][/DOUBLEPOST]
Толку стара кола нема да можеш да ја цариниш. Инаку оди исто како да цариниш било која друга кола од било која земја.
За подеталности само шпедиција прашај, тие ќе ти кажат најточно.
Доколку ја купам и кога ќе ја префрлам на мое име дали ќе можам во Мк да ја возам со српски табли. Бидејќи се работи за кола која во Македонија ја имаат уште 2-3 а во Србија ја најдов за убава цена...
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Економичноста не е проблем, секако ако го земам лансерот одма ке му вградам плински уред... Само ме чуди што викаш поефтино одржување кај лансерот, јас сум слушнал дека за јапонските возила многу се скапи деловите и не се наоѓаат баш лесно, за разлика од деловите за голф5...
Da no i rasipuvanjeto kaj japonskite e 1 nasprema 100 defekti kaj Golfot
Inaku deka ne podrzuvale plin kjelaviot neka ide na drug neka mu kaze, prijatelot moj pomina skoro 300000 so plin pa nema problem so ventili, bratucetka mi i go prodade lanserot na drugarka mi so 85.000 km i ovaa stavi plin sega ima 210.000 km i nema nikakov problem. Dodeka golfot 5 e megju prvite 5 vo defekti vo svetot, ako ne veruvas proaaraj malce na internet pa kje vidis.
 
Последно уредено:
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Доколку ја купам и кога ќе ја префрлам на мое име дали ќе можам во Мк да ја возам со српски табли. Бидејќи се работи за кола која во Македонија ја имаат уште 2-3 а во Србија ја најдов за убава цена...
Нема шанси да ја возиш на српски табли. Единствено ако си српски државјанин би можел да ја возиш 6 месеци, па 6 да седи во Србија.
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Da no i rasipuvanjeto kaj japonskite e 1 nasprema 100 defekti kaj Golfot
Inaku deka ne podrzuvale plin kjelaviot neka ide na drug neka mu kaze, prijatelot moj pomina skoro 300000 so plin pa nema problem so ventili, bratucetka mi i go prodade lanserot na drugarka mi so 85.000 km i ovaa stavi plin sega ima 210.000 km i nema nikakov problem. Dodeka golfot 5 e megju prvite 5 vo defekti vo svetot, ako ne veruvas proaaraj malce na internet pa kje vidis.
Не голфот туку како марка е во првите пет како најмногу што имаат проблем со мотор или посериозни дефекти до 400,000 а како најиздржливите се водат јапонските возила.
 
Член од
16 јули 2014
Мислења
842
Поени од реакции
573
Не голфот туку како марка е во првите пет како најмногу што имаат проблем со мотор или посериозни дефекти до 400,000 а како најиздржливите се водат јапонските возила.
Jas zboram za Golf 5 kako posebno vozilo so najmnogu greski i defekti od site gama vozila na Golf
 
Член од
13 јануари 2015
Мислења
794
Поени од реакции
272
Jas zboram za Golf 5 kako posebno vozilo so najmnogu greski i defekti od site gama vozila na Golf
E aj daj mi link ili nesto slicno za da procitam deka e tocno toa sto go kazuvas, iskreno ne veruvam bas deka etaka, do sea samo sum slusal pofalibi za golf 5 ( zboram za 1.9 TDI, ne za 2.0 TDI)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom