Совети за почетници (и појаснување поими)

Член од
3 јуни 2007
Мислења
236
Поени од реакции
1
Јас ке ти кажам како да играш на нет преку гарена.Иди на www.garena.com и спушти го програмчето.Истотака ке треба и да си направиш и user на истата страна . Полесно здравје :) после само се логираш и имаш да бираш 100.000.000 соби за да играш :) ,, се надевам помогнав.
Ke probam da se snajdam ali ne veruvam deka ke uspeam posho nemam poima od dota prv pat ja pustam.. :)
Sepak fala.. :smir:
 

Gohan

I (L) Fußball
Член од
14 февруари 2009
Мислења
420
Поени од реакции
14
Daj be kazete kako da igram dota preku net mi rekoa trebalo nesho da se pisuva li neznam sho nemam poima.. Ako znae nekoj neka mi kaze ako saka..
Izvinete za latinicata od sXe mi e.. :)
Ako ja imas Dota odi na www.garena.com downadiraj ja,registriraj se ( kako sto ti kaza deteto ) ke pretisnes da igras,ke ti izleze edno da ja vneses Dotata u Garena i posle ke vidis u Europe room ne ima i nas Makedoncite :smir:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Де кажите како се играе дота?:kesa:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Абе кој херој е најдобар на кој шо му се склопуе?Види!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Абе кој херој е најдобар на кој шо му се склопуе?Види!
Nema najdobar heroj, site se dobri.
Nego, najdobro kje naucish ako idesh u int caffe, sednesh i gledash odpozadi, posle nekoe vreme gledanje, dozvoleno ti e prashuvanje, posle odredeno vreme prasuvanje, pocini da igrash <3
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
Nema najdobar heroj, site se dobri.
Nego, najdobro kje naucish ako idesh u int caffe, sednesh i gledash odpozadi, posle nekoe vreme gledanje, dozvoleno ti e prashuvanje, posle odredeno vreme prasuvanje, pocini da igrash <3
Добар одговор нема што!!!хехе..Ја кога почнав да играм ми падна N'Aix и одма ај ја излагам некако мал ми е херојов ке ме направите попара!!!хехе
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Абе кој херој е најдобар на кој шо му се склопуе?Види!
Во дота нема слаб и јак херој сите се добри ако знаеш да ги играш...пред да почнеш да играш треба како што кажа God.HateUSall прво треба да отидеш во интернет кафе да погледаш и малку од малку да ти се разјаснат работите...Кога ке почнеш да играш пробај да играш со појаки играчи од тебе (мислам да не се некој што незнаат што е тоа дота).на почетокот ке ти биде тешко додека да научиш убаво,ке губиш но со тек на време ке можеш да се спротиставиш на секого....
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Ако може да ми објасните шо значи cerry херој?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ако може да ми објасните шо значи cerry херој?
Carry- Носи
Тоа значи дека тоа е херој што ја носи играта, односно води играта, најчесто тоа е херој кој прави многу дмг, и цела игра се врти околу тебе, супортерите те пазат тебе со вардови, тебе те лечат, на тебе ставаат рипел и такви ствари..Али затоа твоја задача е да тепаш цел тим :)
Carry херои најчесто се невермор, скелетон, некогаш мирана се игра како кери, наикс, некогаш слардар, драгон најт и тако даље, сеа не ми текнува..
Carry херои се најчесто тешки фармери..
 
Член од
21 август 2009
Мислења
13
Поени од реакции
0
Carry- Носи
Тоа значи дека тоа е херој што ја носи играта, односно води играта, најчесто тоа е херој кој прави многу дмг, и цела игра се врти околу тебе, супортерите те пазат тебе со вардови, тебе те лечат, на тебе ставаат рипел и такви ствари..Али затоа твоја задача е да тепаш цел тим :)
Carry херои најчесто се невермор, скелетон, некогаш мирана се игра како кери, наикс, некогаш слардар, драгон најт и тако даље, сеа не ми текнува..
Carry херои се најчесто тешки фармери..
Јурнеро, Фантом лансер.
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Не сум почетник но не ми е јасно нешто.Дали итемите со различни орб ефекти (пример:lifesteal и maim) ќе стакуваат?
 

NeutroN-MkD-

HealthlesS^
Член од
28 април 2009
Мислења
257
Поени од реакции
6
Не сум почетник но не ми е јасно нешто.Дали итемите со различни орб ефекти (пример:lifesteal и maim) ќе стакуваат?
vlad + maim se stakuva a helm(ili satanic) so maim se stakuva no koga ke udre maim togash nemas lifesteal mislam.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom