Совети за купување Mountain Bike

Член од
15 јуни 2012
Мислења
56
Поени од реакции
4
Пред се ,,Здраво‘‘.
Имам голем проблем па би ве замолил ако можете да ми помогнете. Сакам да земам некој велосипед mountain bike но до кај 10 000 денари... е гледам на интернет и не ми е јасно. дали да земам со два амортизера само напред или да барам некој со трет - за под седиште ... може ли да ми помогнете (па дури и со пример од нет ... )

Благодарам однапред
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.106
Поени од реакции
1.853
За 10.000 не наоѓаш MTB на ново, а ако ептен ти се посреќи може за 12-13.000 да начекаш настаро некој MTB за полесни патеки и ако земаш велосипед за под 500 (ново/старо) не ни помислувај да земеш со заден амортизер освен ако не планираш да си ги влечеш колената по земја кога ќе накачуваш угорница.

BTW темава правец тука.
 
S

Shaman

Гостин
za 10000 samo so preden amortizer. kolku tolku posaglam.
asalen velosiped so 2 amortizera e ogin.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Пред се ,,Здраво‘‘.
Имам голем проблем па би ве замолил ако можете да ми помогнете. Сакам да земам некој велосипед mountain bike но до кај 10 000 денари... е гледам на интернет и не ми е јасно. дали да земам со два амортизера само напред или да барам некој со трет - за под седиште ... може ли да ми помогнете (па дури и со пример од нет ... )

Благодарам однапред
Нема да најдеш добар велосипед за 10.000 денари, ниту на старо. Тоа што гледаш на интернет за тие пари со два амортизера сигурно е некое кинеско срање што, верувај ми, не сакаш да го имаш. Истото и за со преден амортизер. Значи присобери уште некој денар и прошетај по продавниците за велосипеди низ Скопје. :)
 
П

Паган-др

Гостин
Откажи се за 10.000 да најдеш со два амортизера. А за на ново 10.000 за точак со еден амортизер, и од тоа откажи се. Собери уште некој денар.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.635
Поени од реакции
2.610
Decki koj nosi Polar velosipedi vo Makedonija?
Mastersport vo TC Beverli Hils nemaat Preporaka za na drugo mesto?
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
1.635
Поени од реакции
2.610
Gracias...Znaci ovie ^ i SPORT LIFE D.O.O. sto se navedeni kao oficijalni distributeri za Polar.
Uste da kapne plata denovive pa da vidime sto ke se zeme....Apache modelot bez disk kocnici mi pravi merak.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.632
Поени од реакции
13.740
Сите кој сакат оригинален и ефтин велосипед. С О В Е Т .
сте можеле и денес да појдете на пазарот под Кале.
Има еден чичко со комбе ги носи од западните земји и продава(на почеток од десна страна)
какви ли не се има „точаци“- оригинали и уникатни-цена до 200 Е.
Јас земав денес еден 24 брзинец -Француски за 60 евра( на крај пазар.)
Алуминиумски гидан и педали,шимано пренос и бандаши,тесни гуми.
Има избор одете погледајте.А не вучко компани и собим тротинети.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
Сите кој сакат оригинален и ефтин велосипед. С О В Е Т .
сте можеле и денес да појдете на пазарот под Кале.
Има еден чичко со комбе ги носи од западните земји и продава(на почеток од десна страна)
какви ли не се има „точаци“- оригинали и уникатни-цена до 200 Е.
Јас земав денес еден 24 брзинец -Француски за 60 евра( на крај пазар.)
Алуминиумски гидан и педали,шимано пренос и бандаши,тесни гуми.
Има избор одете погледајте.А не вучко компани и собим тротинети.
Е ај сликни, да видиме што толку добар велосипед си купил од кај чичкото. :)
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.708
Поени од реакции
808
Сите кој сакат оригинален и ефтин велосипед. С О В Е Т .
сте можеле и денес да појдете на пазарот под Кале.
Има еден чичко со комбе ги носи од западните земји и продава(на почеток од десна страна)
какви ли не се има „точаци“- оригинали и уникатни-цена до 200 Е.
Јас земав денес еден 24 брзинец -Француски за 60 евра( на крај пазар.)
Алуминиумски гидан и педали,шимано пренос и бандаши,тесни гуми.
Има избор одете погледајте.А не вучко компани и собим тротинети.
Мислиш на дебелиот 200 килаш циго? :)
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
7.632
Поени од реакции
13.740
Е ај сликни, да видиме што толку добар велосипед си купил од кај чичкото. :)
неможам да сликнам-немам можности и незнам
но еве што на него прочитав:
маде ин Франце
марка - Урбан кроссwaве
менувач- ЕЗ-тфист
гуми- цсцхфалбе маратхонд
бандаж- ригида гроуп
седиште- вело пхусј
пренос- ацера схимано
кочници- прумах
рам- хи-тен кросс 45 см х-фаве
вкупно на рака 60 Е и вози брат.
 

zocc

911
Член од
9 мај 2011
Мислења
2.911
Поени од реакции
1.677
неможам да сликнам-немам можности и незнам
но еве што на него прочитав:
маде ин Франце
марка - Урбан кроссwaве
менувач- ЕЗ-тфист
гуми- цсцхфалбе маратхонд
бандаж- ригида гроуп
седиште- вело пхусј
пренос- ацера схимано
кочници- прумах
рам- хи-тен кросс 45 см х-фаве
вкупно на рака 60 Е и вози брат.
Па добро, деловите се пониска класа ама Ок како за почеток, језда си пишал многу оскудно. Како и да е, си го земал за без пари. Убаво да те вози. :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
939
На пазар 3 и реклама 5 за 300-400 евра се наоѓаат добри парчиња (трек, скот итн). Стави тука и ценкање (кај тие што не разбираат), за ич пари може да лапнеш страшна машина.
Само треба време и нерви
 

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Сакам да земам ваков точак:
Мисленје???
mongoose.jpg
 
На врв Bottom