Снег

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Курир - Поради преголемата медиумска покриеност на некои медиуми финансирани од Сорос и други антидржавни елементи во врска со вчерашните настани со снегот владата на РМ донесе заклучок снегот да престане да паѓа.

Вечер - Владата рече снегот да си оди. Денес нема снег. И Бог ја слуша влдата на МК. Бог е со Владата. Бог е со Македонија.

Вест - И оп денес нема снег.. Бранко или Грујо. Кој е крив?

Плусифо - Груевски забрани да паѓа снег за да сокрие колку всушност сол се фрлило со буџетски пари кои можеа да бидат пренаменети за згрижување бездомни животни доколку не се изградеа споменици и со тие пари се купеа лопати.

Либертас - Снегот престана да паѓа. Температурите се под нулата. Место снежна покривка која ќе ги зачува посевите од ладното имаме поларни температури. Ќе нема доволно пченица за леб идната година. Владата е крива.

Сорос - Јас им дадов пари за сол, а тие сакаат Владета Милчин да го затворат како кодош.

Сител - Кратово пие Ладна. Пијте и вие.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Само јас изгледа не му се радувам на снегот или па имам истомисленици? :)

Додека некои му се радуваат на 2-10cm снег други паничат од толку, некому му е преку глава од снег
http://kicevo.mk/drugovo-pod-sneg/
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
абе знам дека е во Штип ама каде поточно,оти и јас сум од Штип (y)
Извини, занесен бев кога ти го цитирав мислењето и не ти го прочитав што си напишал, сликава е сликана од една зграда која се навоѓа спрема филето(новиот кружен тек) од оваа слика може да се види Туш Маркет.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom