Снег

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Ѓорче снег до колена,да не можеш да тргнеш за на работа.
Уште па кога ќе видам на ФБ кога ќе пише некој леле колку е најубаФ снегов,ми иде да го удавам во него.
За убав,убав е,ама не до тие граници да се трескате на ФБ,не гледајте многу амерички филмови.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ѓорче снег до колена,да не можеш да тргнеш за на работа.
Уште па кога ќе видам на ФБ кога ќе пише некој леле колку е најубаФ снегов,ми иде да го удавам во него.
За убав,убав е,ама не до тие граници да се трескате на ФБ,не гледајте многу амерички филмови.
Hahahaha, moraf da te potkacam.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.854
Поени од реакции
23.598
"Ама еби го снегот сега кога ти кажувам...."- Коце :icon_lol:
Хммм...

Снегот е доказ дека е крајно време да се ориентираме према Русија-Мирка

Снегот е идеална прилика да го истражам Вукојебино со моето OFF-ROAD возило-Миленко

По заслуга на владата во Македонија количината на паднатиот снег е најмала од целиот регион. Снегот е добар затоа што ќе изумрат бацилите, инсектите и другите штеници-Латас (и за жал ова дури и не е заебанција http://forum.kajgana.com/threads/Драга-Кајгана.36778/page-1116#post-4759141)

Камионите за отстранување на снегот ги чистат само улиците Пути Гули, Никола Карев и Филип Втори а додека жителите на улиците Хасан Приштина, Адем Јашари и Фљамур Бајрами се целосно затрупани. Знам затоа што пишувам од Дибер а пред 5 минути бев и во Тетова, Гостиварит и Струге-Дрндрнјариња

ne be, pa so logika samo ke go vidis da pada sneg-balisti_te

Ситуацијата е под контрола, снегот паѓа соглано Уставот и законите на Република Македонија-Гоца Мустаќлиева

Снегот почна да паѓа синоќа у 12 часот, после десет минути поминување од 8 а јас како припадник на црната раса стојам сред него како кока Кола-Амди Бајрам

Првиот снег донесе 12 масакрирани христијани во Египет-Берик Дордијан

Снего падвит дека вонка је хладно а дејчињата убаи се тоарат кату џоа армасани снаји-Дивајдер

Ете го Коче си шета на снего со гејојне сред Широк Сокак и никој негогиба, никој ништо немуможи-Лет 3

Шупачка работа ова снегот ти еем нит ауто да паркирам нит жени на паркинг да тепам-Фрчко

Снегот настанува кога водената пареа се судрува со многу ладна воздушна маса при што пареата директно се сублимира и кристализира од гасовита во тврда агрегатна состојба прескокнувајќи ја фазата на кондензирање во течна. Тоа е аргументот, повели бутни го. А додека вие обичните смртници се занимавате со сообраќајќи, чистење, греење и високи сметки јас во сингуларитетот ќе си се скијам со Шабан во Мадона ди Кампиљо заедно пеејќи ја оваа пригодна песна


притоа онадувајќи сајбер Снежани конкубини кои ќе се покорат на волјата Шабанова-Змејко

Снееег!!! Ме асоцира само на една работа и сега кога ќе го грабнам оној мојон има сред двор и снегулки и партали да летаат се научиле младиве само кревет, ама прво да ги заспијам дечињата златни тие на мајка анѓелчиња-Луси Лу

Цитро, ти ако го бутнеш во снегот едвај една мравка ќе ја збере во отисокот-Леандра

Па нормално дека никоја не сака да се шета на снег во класичната смисла како на времето кога паѓало по 2-3 метри и трупало се. Времињата се сменети, сега жените сакаат да ги шеташ на суптилен снег (по можност во Аспен или Гармишпартенкирхен)-Хиерархошовинист т.е. ХиШов

Во анархистичките комуни сега снегот ќе ви беше исчистен од армија жени работнички. Вака државата сите не ебе, религијата ни го пере мозокот, се тепаме меѓу себе а снегот стои неисчистен. Да се здружиме братски евреи со хамас, македонци и орки, индијки и швеѓанки, да се сплотиме, да го отфрлиме капитализмот и да живееме сложно од шумски јагоди и сочни кременадли ама од соја. На педерите да им се дозволи брак а ако затруднат и абортус. Жените да чистат снег а мажите во престилки да рмбаат под оти така сакале и Соланас и Кропоткин-Анархофеминистка т.е. АнФем олсо ноун ез ФемДом

И шо оти су тракторо можам сегде да далдисам и на тава невреме, и шо оти снего ништо не ми може, ка никоа мома не саќе с'с сељак да биде :(-Луки Џуниоро

IN MELBUR ASTRELIJA TUJE E SAMER I PLIVAMO VO OUSANO, NOU NIKAKVE PROBLEMI SO SNEGO. AMA RATKA SNAJATA SE ZATRUPAJA SRED SELO NE MOZELE DA IZLEZA PA AKO MOZE POZDRAV SO SNOSTI SAKAV DA TI DOJDA KAKVI HIROUS VIE KE BIDETE OD SNEG STE SE UPLASILE. VE BODRIMO NIE OD TUJE, SE FAJTAME ZA MAKEDONIJA. KO DA MI OTME IZ MOJE DUSE, TETOVO-Иселеничка

Снег е, и то Воприлепебаго шодапра? Знам, че ги ислуша сиве прогресив пост-панк построк приборн ројчери за чије постојање знат само нивните родители и чеом да пиша на секој ѕид од форуџииве-Ебиветар

:pos::pos::icon_lol::ROFLMAO::pos::icon_mrgr::icon_mrgr::P И шо викаш, снегот од Господ е пратен а? :);):(:cool::P:P:P:D:D:rolleyes::rolleyes::pos::pos::icon_mrgr::facepalm:-Атеист

На бродов тука не заврна ни еднаш снег. Битно вибрираме позитивно со новите другари Сапармурат, Џингискан, Лореоланда, и Сладообланда и потрошив се на шопинг. Клиентите се задоволни тук там по некој не е, вчера бев Њујорк, денес сум во Парагвај а утре во Атлатнтида, живототот станува малу монотонен..........


Замисли контраст обљубуваш црникња на бел снег-Тончи

Прифаќаме да врне само разумен снег-Хорхе

А не, не, не то је велик снегуљка падао нема го врска то со јајце, то само шпекуљим да го дига тензиј меџу Славомачедонас и Шчиптар-Албански портал за посетата на Груевски на Тирана

Да не ги заборавиме нашите спонзори кои придонесоа за ова убаво снежно време-Драган Вучич

Шо мор, затрупан со снег пато за Охрид? Ам шуќур не может Скопјанишчана сега навикенд да идет а ако некој му чинит и поред то да идит, ќе го возиме со Галеб 9 сата и на влез во Охрид снежарина ќе требит да платит, ам како туѓ снег ли ќе внесвит-Александар Петрески

Вау снег, од убавини ќе се прекрстам наредните 3 месеци во Снјежинјина а дечко ми во Мразослав, мој живот мое право, никој нема да ми кажува мене што-како. Туку кученцата скитници сироти смрзнувале од глад и станувале немирни на времето и касале луѓе, па не е лошо каснатите агрсеори да се усмртат а кученцата да им се помогне со образование, еманципација и култура кај Цезар Милан-Пумата
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Кој како ја доживува зимата:

+ 10°C – Скопјани вклучуваат греење
на Широк Сокак уште се пие пиво

+ 2°C - Скопјани заради снегот имаат гужва во сообраќајот
на Широк Сокак гужва по кафулиња

0°C - во Скопје се разговара за вонредна состојба
на Широк Сокак се разговара дали да се седне надвор или внатре

-10°C - Скопјани сред елементарна непогода
Битолчани почнуваат да ја вадат зимската облека

- 20°C - Скопјани ... Скопјани ?????
Битолчани ги закопчуваат палтата

- 30°C - автомобилите не палат
Битолчани одат пешки

- 40°C - во Европа распад на парно инсталациите
во Битола парното ... парно ?????

- 50°C - во Битолската библиотека - размена на искуства со колегите од Сибир
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
"Ама еби го снегот сега кога ти кажувам...."- Коце :icon_lol:
Љубе Бошковски: Би сакал да ја искористам оваа прилика, искрено и од длабочината на мојата душа, на сите, а првенствено на премиерот и на неговото потесно и пошироко семејство да им се извинам за паѓањето на снегот. Одредени злонамерни луѓе му подметнаа погрешни информации на снегот и го изманипулираа да падне и да ги изненади одговорните од Македонија Пат.
Уште еднаш се извинувам за сите непријатности кои ги предизвика снегот.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.361
Поени од реакции
2.176
Некои бисери од Твитер: :)

@DoktorotStark: Зелениот бран на Коце сега е зелен тобоган! #снег

Marina @far1na
Ете конечно не е све така црно у Македонија!#снег

Ман@Goran_Man
Сите возат полека, а еден типац со Лада Нива шиба по тротоар. Абе Путин коа праве кола, праве, не се заебава. ;)

Sead@sead93
Лопатари од сите партии, обединете се!#Коце

Martin Nikolic@Martin_Nikolic
Коце заеби снегот. Дај поправи го саатон на стара жечезничка, жити се. Ако може и нека пее на секој изминат час

Ман@Goran_Man
Девојкати те мисли кај мувачката, мувачката те мисли кај девојкати, а ти со некои баби се возиш во бус по снег.

Емилито@EmilitoAtanez
Вести од политиката: Улиците во Скопје како и европските интеграции. Замрзнати !#снег

Влатко Васиљ@VlatkoVasilj
Маџари е толку заборавено од надлежните, што се уште го немаат исчистено ланскиот снег.

 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
2.172
Поени од реакции
3.719
абе ова многу заврна бе шо бидна оваа работа :)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
"Да купевме камиони за снег наместо споменици, сега Македонија немаше да биде закрчена" Rekov jas, komunjarine od Plusinfo ednaj docekaa da laat. Da se iscistese snegot ke recea> drzavata se rasfrli pari za cistenje sneg koga mozevme sami so lopati da go iscistime i da ne se trosat budzetski sredstva za cistenje. rgjavom kurcu i dlake smetaju
 

Kajgana Shop

На врв Bottom