Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.818
Поени од реакции
72.192
Ми умре мачето кајги :(
Второ маче што ми умира во рок од година и пол-две. Другото барем исчезна па болката не беше толку голема, ама да ти умре на раце...:(
Многу сум тажен, два саати веќе неможам да се смирам. Ниту јас, ниту татко ми на кого му беше за срце приврзано. Заедно си спиеја, цело време во скут му седеше, што радост ни донесе во овој период. А го земавме пред 6 месеци кога беше мало колку шакава, го собравме од улица во Центар, пошто некои деца го мавале со камења. Беше најголема лошка, душата ни ја вадеше ама многу си ја сакавме :(
Таман се спријателија со мојот прв мачор, таман почнаа заедно да си спијат се случи ова...
Па добро бе маме му ебам, кој вол ја отру :place:
Скоро и од дома да не излегуваше, на кого му сметала :(
Не успеавме ни стручна помош да и дадеме, неколку саати се обидувавме да ја вратиме во живот, ја раневме со шприц, ама уште од сабајле се гледаше дека нема да ја дочека вечерта :(
Изгуби енергија и не можеше да стои на нозе,за во последните минути да почне да се грчи, да испушта крици, да испушта пења, се до моментот кога престана да мрда...
Пукам од мака кајги :place:
Татко ми во бесознание ќе паднеше, додека и дсругото маче гледаше со тажен поглед.
Уште ова маче да го исчувам (се надевам уште долго ќе ни го краси домот) и ветувам веќе не чувам животни :(
РИП пријателче мое :(
Те испраќам на "оној" свет со песната на која највеќе си денсавме...
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
^ Барем не ти го убија комшиите со кломпа.. :tapp:
 
I

Iblis

Гостин
Драга Кајгана,

Почнаа да се исплаќаат тренинзите од минатото, официјално сум мајстор за тврд пад, а како и не ќе сум после толку клизање, само малку ме боли вратот, мислам дека е од промаја.
 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.363
Поени од реакции
1.831

kajg idosta bese zabancija vreme e da si pocnam stara rutina ....od cetvrtok
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
Драга Кајги,
Вака.... деновиве (односно вчера и денес) по фејс гледам некоја си наградна игра на Рамстор, демек најзаљубен пар ти реков- ми рече, главна награда патување во Истамбул не знам што.... и ај викам да гласам за брат ми и девојката, кога гледам прво место Биљана и Иван (мислам дека беше) од Идол, и уште оваа пишала демек, не можев да одолеам на наградата, си викам:
Добро ма идиотке една недоквакана, :mad: значи со била на Идол, си шетала, башка ај ако не ти, дечко ти има доволно пари да те носи у Истамбул за Валентајн, остај некој од децава да се израдува... и нормално дека ќе победиш цела Македонија те знае, копиљацине особено, а они се 90% од гласачите, нормално ќе гласаат за тебе, не за брат ми(кој е он у споредба демек со неа а у).... немој да се сфатиме погрешно, ама нека отиде бе некој што не може да си дозволи, нека отиде било кој..... не чини вака, не.....
а на крајот на краиштата не знам што и јас се напињам безвеза.... само не е ок, тоа ми е муабетот да си ја користиш славата за да победиш на наградна игра и да отидеш на патување..... значи до тука стасала работата а?
Ај ако не , ја Каролина ќе ја пријавам.... само нема дечко бе..... (n)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Драга Кајги,
Вака.... деновиве (односно вчера и денес) по фејс гледам некоја си наградна игра на Рамстор, демек најзаљубен пар ти реков- ми рече, главна награда патување во Истамбул не знам што.... и ај викам да гласам за брат ми и девојката, кога гледам прво место Биљана и Иван (мислам дека беше) од Идол, и уште оваа пишала демек, не можев да одолеам на наградата, си викам:
Добро ма идиотке една недоквакана, :mad: значи со била на Идол, си шетала, башка ај ако не ти, дечко ти има доволно пари да те носи у Истамбул за Валентајн, остај некој од децава да се израдува... и нормално дека ќе победиш цела Македонија те знае, копиљацине особено, а они се 90% од гласачите, нормално ќе гласаат за тебе, не за брат ми(кој е он у споредба демек со неа а у).... немој да се сфатиме погрешно, ама нека отиде бе некој што не може да си дозволи, нека отиде било кој..... не чини вака, не.....
а на крајот на краиштата не знам што и јас се напињам безвеза.... само не е ок, тоа ми е муабетот да си ја користиш славата за да победиш на наградна игра и да отидеш на патување..... значи до тука стасала работата а?
Ај ако не , ја Каролина ќе ја пријавам.... само нема дечко бе..... (n)
Има бе. :)
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.961
Поени од реакции
24.166
Не можам а да не ја обожавам позитивноста на Лактас. Моментот што имаме ладни температури а сепак најмалку снег споредено со другите земји на Балканот, за него е добар затоа што Македонија најдобро се справила со зимските услови* и плус ќе умреле бацилите, инсектите и останатите штетници. Гарант ако не удри метеор и изгине пола население, тоа ќе биде добро затоа што невработеноста ќе се намали за 50%.


*Отсечените планински села не се рачунаат. Кој им е крив што живеат во вукојебина со орлите.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.903
Од секогаш сум ги чувал како ударна доза, како моето тајно оружје, али после концертов...
I want them, I want them badly.
 
M

Moon Child

Гостин
Драга, се палам на Брус Дикинсон како што петнаезгодишна се пали на Џастин Бибер :oops:
Срамота.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom