Смешни работи од интернетов:)

Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
многу долги овие за читање шо напрајвте....:)aли сепак интересно...
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Оди човек во продавница за оружје да купи снајпер. Вработениот му го дава најдобриот и го фали:
- Снајперов е толку добар, што можеш со него да ја видиш мојата куќа ондека на ридот.
Го зема човекот снајперот, гледа низ него накај ридот во куќата на другиот и се смешка.
- Што е толку смешно?
- Гледам голи маж и жена како се бркаат низ твојата куќа.
Ѕирка вработениот и се запрепастува. Вади два куршуми од фиока, му ги подава на човекот и му вика:
- Еве ти два куршума. Ако ја погодиш жена ми во глава, а на тој со неа му го откинеш алатот, снајперов е твој без пари.
Ги зема куршумите човекот, ѕирка низ снајперот и му дофрла на вработениот:
- Слушај, мислам дека со еден куршум ќе ја завршам работата.
:pos:
 

Warrior

Born to laugh
Член од
15 декември 2005
Мислења
375
Поени од реакции
3
Како скопските копиљаци раскажуваат лектира



1) ромео и јулија

ромео и јулија се жабари од верона кои се смувале. ама старците им биле скроз заебани и уопште не се поднесуеле пошто биле у ист бизнис ама у различни фирми. на овие им било посер да не ги фатат и да им го скинат џепарацот па се глеале тајно. и така на 50 страни они као нешто се кријат и серат како се сакаат али никако да се поебат. и на крај, улетуваат у лош трип и се рокнуваат.


2) злосторство и казна

некојси студент бил стално сјебан пошто морал да плаќа за стан пошто пред тоа ваљда го попушил за у студентски. у една прилика коа бил скроз даун, улетал кај некоја баба пуна ко брод и ја оверил. после упаднал у фрка со сам себе, као се плашел дека пандурите ќе го провалат. у ствари, он не бил некоја фаца туку обична пичка па на крај сам се пријавил у мурија.


3) илијада

илијада трае до бесвес. главниот манга на едно друштво ја смувал рибата на главниот манга на другото друштво. онда овој првиов за да не испадне шупак ги собрал ортаците ама после го попушиле пошто другиве имале муда ко бикови. онда еден тип смислил фора како да ги заебат другиве. као, ги боли курац за рибава, битно бизнисот да иде. и онда на овие другиве им оставиле шлепер цигари у кој сокриле дел од бандата. овие првиве мислеле дека ги сјебале првиве и почнале да слават. коа се изначукале, овие излегле од шлеперот и им ја ебале мајката. ко у мортал комбат.


4) војна и мир

французиве тргнале у русија и стигнале до москва. онда дошла зима и французиве се смрзнале ко пички и го попушиле од другиве ко мајмуни. им тука и некои журки, риби и цело време нешто серат. тешко срање.


5) процес

типов ко фаќаат цајкани за крив кур и у цела книга го дркаат се дур не го сјебат до коска.

:pos: .
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Наташа напиша:
Које типов се смее ко коњ на брашно:nesvest:
Ам не го знајш? Маријан Стојаноски? Ти теквит?:pos: :pos: :pos:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
леле ова е вистина луда работа мн ме изнасмеа песни4ката немам зборови прекрасна е
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Дали знаевте ???
1. New York City има 11 букви
2. Авганистан има 11 букви
3. Ramsin Yuseb – терористот што во 1993 год. Се закани дека ќе ги сруши кулите близначки има исто така 11 букви ( во името )
4. George W Bush - Председателот на САД има 11 букви
5. New York – е прогласен за 11 држава на САД...

8. Летот со бр. 77 кој исто така се сруши на втората кула имаше 65 патници или 6+5=11

9. Трагедијата се случи на 11 Септември или како што американците викаат (9/11), 9+1+1=11

10. Датумот на трагедијата се поклопува со Американскиот број за брза помош 911 или 9+1+1=11

11. Вкупниот број на загинати во грабнатите авиони е 254 лица или 2+5+4=11

12. 11 септември е 254 ден во годината или повторно 2+5+4=11

13. Бомбашкиот напад на Мадрид се случи на 11.03.2004 год или 1+1+1+3+2+4=11

14. Трагедијата во Мадрид се случи точно на 911 ден по нападите на Њу Јорк.

По овие анализи , навистина многу работи оставаат простор за сомнеж.
Но не само тоа ???
Најпознатиот симбол на Американците ,(покрај зведите на знамето ) е американскиот орел кој е симбол на американскиот грб .
Стихот кој следи е извадок од КУРАНОТ ( светата книга на Исламот )Тоа е стихот 9.11 во Куранот.
Во него е запишано дека синот од Арабија ќе го разбуди стравотниот орел . Лутината на орелот ќе ја осетат сите во земјите на Алах . Некои од тие земји ќе треперат од страв а други во надеж ќе говорат ,„ Лутината на орелот ќе ја исчисти земјата на Алах и таму ќе завладее мир .

Дали сега верувате дека сите настани кои се случија не се коинциденција ?
За крај да бидете 100 % сигурни , пробајте го ова !
Отворете го Microsoft Word и направете го следново .
1.Напишете Q33 NY- тоа е службениот број на првиот авион што се урна врз кулите
2.Направете болд на буквите и зголемете ги до 48 – големина на фонтот
3, Потоа избере те го фонтот WINDINGS.

УВЕРЕНИ !!!
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
interesno go imam ova nekade prociano odamna , mislam dokolku sakas mozes bukvalno u se danajdes nekoja vrska dali so broevi , datumi ili bukvi ...

Code:
Oh my God! How worried should I be? There are 11 letters in the name "David Pawson!" I'm going into hiding NOW. See you in a few weeks.

Wait a sec ... just realized "YOU CAN'T HIDE" also has 11 letters! What am I gonna do? Help me!!! The terrorists are after me! ME! I can't believe it!

Oh crap, there must be someplace on the planet Earth I could hide! But no ..."PLANET EARTH" has 11 letters, too!

Maybe Nostradamus can help me. But dare I trust him? There are 11 letters in "NOSTRADAMUS."

I know, the Red Cross can help. No they can't... 11 letters in "THE RED CROSS," can't trust them.

I would rely on self defense, but "SELF DEFENSE" has 11 letters in it, too! Can someone help?

Anyone? If so, send me email. No, don't... "SEND ME EMAIL" has 11 letters....

Will this never end? I'm going insane! "GOING INSANE???" Eleven letters!!

Nooooooooooo!!!!!! I guess I'll die alone, even though "I'LL DIE ALONE" has 11 letters....

Oh my God, I just realized that America is doomed! Our Independence Day is July 4th ... 7/4 ... 7+4=11!

- Dave

PS. "IT'S BULLSHIT" has 11 letters also. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom