Сметате ли дека Папата треба да дојде во Македонија?

  • Креатор на темата NIKA
  • Време на започнување
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
Bez razlika dale sme pravoslavni ili katolici, nema potreba da doaga, sepak nejzinite postapki pokazuvaat za nejzinata duhovnost. Samo setete se na indulgenciite.uzas.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Зошто да не дојде, тој претставува една многу важна институција(Ватикан),не е лошо да имаме добри односи, чисто политички
 

TMPO

Obraz
Член од
31 октомври 2007
Мислења
1.728
Поени од реакции
26
Ne, ne sme katolicka zemja.
Ne e dobrodojden, ne mi treba tuka da mi kazuva site treba da bideme pod vlijanie na Vatikanot.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
981
Поени од реакции
408
bez razlika koj e i stoe e. Sepak ni e brad po Hrista. E poglavar na rimokatolickata crkva, no nivnite svakanja se porazlicni od nasite(vistinskite), na Pravoslavnite. Pa taka ako dojde nema da go vratime ke bide precekan kako site gosti bez nekoj posebni privilegii.
 

Famous Last W

I LoV3 YoU..
Член од
24 август 2007
Мислења
1.515
Поени од реакции
5
Нека дојде човекот јас сум православен али нека дојде :>)
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Што мислите?Ако треба да дојде кој треба да го покани?Ако не зошто? Дали посетата ке промени нешто?И зошто досега Македонија не е посетена од Папата?
Затоа што во неговите говори што ги одржува во недела, тој зборува во името на цел свет, ги споменува сите земји одделно....
Сум слушала говор на претходниот папа во дворот на Ватикан и ми пролеаа солзи...
Кај ќе му е крајот ако ги посетува сите земји.....:wink:
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Што мислите?Ако треба да дојде кој треба да го покани?Ако не зошто? Дали посетата ке промени нешто?И зошто досега Македонија не е посетена од Папата?
А кој фактор е Папата? Од Македонија ли е или Македонија го образувала па да ни доаѓа тука? Нек си седи таму кај што му е место.

Само луѓето да се каже што се од Скопје(пошто најверојатно таму ќе слета) ќе имаат проблем со превозот пошто се ќе биде блокирано и обезбедувано.

Нека прати телеграма доволно ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom