Смената на името не носи во граѓанска војна

Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
само прочитајте ми го потписот(го зедов од Ченто),а милојко нека не си играе мајтап туа со нас,знаиме они како поминаа,после ке се јаве некој на форумов од Срвија и ке се чуди од кај толкав антагонизам кон нив............си знаат они зошто
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
30
Поени од реакции
1
Смената на името на нашата држава е реалност колку и да не боли тоа и колку и да е теско да го прифатиме. Македонскиот народ е научен да трпи како што трпел и се покорувал и досега, па така можеби за некој можеби е тешко моево мислење, но јас мислам дека ќе трпи и сега. Па да не си правиме со умот бајрам дека некој од македонскиов ни народ ќе земе пушка во рака а не камо ли да се бори со гола рака за зачувување на името.
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Абе реков сервите и сервоманите игнорирајте ги,србите се ок во повеќето случаи ама србоманите се гнасното племе шо треба да се истрие од земјата.
Ама засега игнорирањето ќе помогни :helou:
Инаку секоја чест за потписот,нека го читат сите и дел нека се срамат.
 
Член од
8 август 2008
Мислења
1.309
Поени од реакции
151
твојот дедо да не е од предавниците,па затоа ти се има врежано во генот,знаеш по второ колено најмногу гените се пренесуваат,па затоа те питам:tapp:
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Смената на името на нашата држава е реалност колку и да не боли тоа и колку и да е теско да го прифатиме. Македонскиот народ е научен да трпи како што трпел и се покорувал и досега, па така можеби за некој можеби е тешко моево мислење, но јас мислам дека ќе трпи и сега. Па да не си правиме со умот бајрам дека некој од македонскиов ни народ ќе земе пушка во рака а не камо ли да се бори со гола рака за зачувување на името.
Реалност е дека ако те фатам во живо ќе ти ебам пичката мајчина и цела фамилија потесна.
Ти бе 98% не си ни македонец ај губи се.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Во случај на граѓанска војна:јас на земја позади мене 50 предавници најмалку во гроб.
Можеби и треба да се деси нешто такво за да си расчистиме со сите предавници во државата,тоа значи да ги испоубиеме оние на кој Македонија не им значи ништо а сепак живеат во Македонија и после ние ке си напраиме поредок во државата па макар после јаделе леб и земја,треба да мислиме само како да ја удостоиме нашата мајка Македонија,другото не е важно.


Бог простува,ВМРО НЕ
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Ohhh detski prikaski, cuda pravi internetov, junaci na tastatura, na delo ....................
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Во случај на граѓанска војна:јас на земја позади мене 50 предавници најмалку во гроб.
Можеби и треба да се деси нешто такво за да си расчистиме со сите предавници во државата,тоа значи да ги испоубиеме оние на кој Македонија не им значи ништо а сепак живеат во Македонија и после ние ке си напраиме поредок во државата па макар после јаделе леб и земја,треба да мислиме само како да ја удостоиме нашата мајка Македонија,другото не е важно.


Бог простува,ВМРО НЕ
Абе дечко, а да си го прочиташ постот двапати пред да го стиснеш она копчето ИСПРАТИ МИСЛЕЊЕ. И сега што кажа? Смрт за предавниците=слобода за Македонците? Леб и земја? Катастрофа....
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ohhh detski prikaski, cuda pravi internetov, junaci na tastatura, na delo ....................

Абе да дојде вакво нешто ке видиш дали само на тестатура или нешто друго,братко да ти кажам дека Македонија си ја сакам повеќе од колку самиот што се сакам,па ти пресуди дали ке е само на тестатура.

Абе дечко, а да си го прочиташ постот двапати пред да го стиснеш она копчето ИСПРАТИ МИСЛЕЊЕ. И сега што кажа? Смрт за предавниците=слобода за Македонците? Леб и земја? Катастрофа....

ДА ДА ДА смрт за предавниците,конечно слобода за Македонците.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Абе да дојде вакво нешто ке видиш дали само на тестатура или нешто друго,братко да ти кажам дека Македонија си ја сакам повеќе од колку самиот што се сакам,па ти пресуди дали ке е само на тестатура.

ДА ДА ДА смрт за предавниците,конечно слобода за Македонците.
Дечко, никој не ти кажува дека не си ја сакаш Македонија, ама прееска истреска глупости тука. Ако одиш да убиваш "предавници" според твој терк треба да испоубиеш пола држава...
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Абе да дојде вакво нешто ке видиш дали само на тестатура или нешто друго,братко да ти кажам дека Македонија си ја сакам повеќе од колку самиот што се сакам,па ти пресуди дали ке е само на тестатура.
Skeptik sum. Vo izminative 20 godini mnogu polosi raboti ni se slucija i nikoj nisto ne napravi. Najgolem bunt na makedonskiot narod do sega bese 1999 kako odgovor na nato agresijata vrz Srbija i 2001. Dokolku dojde do miksanje na ovie dve grupi luge CUDA MOZAT DA SE SLUCAT VO MAKEDONIJA. No kako sto rekov vo izminative 20 godini masakar se napravi vrz Makedonija i narodot no nisto, ama bas nisto ne se desi.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Дечко, никој не ти кажува дека не си ја сакаш Македонија, ама прееска истреска глупости тука. Ако одиш да убиваш "предавници" според твој терк треба да испоубиеш пола држава...

А што треба да ги чуваме уште ли во државата да ни солат памет.
 

Гоч

33 1/3 rpm
Член од
17 мај 2009
Мислења
1.417
Поени од реакции
47
Skeptik sum. Vo izminative 20 godini mnogu polosi raboti ni se slucija i nikoj nisto ne napravi. Najgolem bunt na makedonskiot narod do sega bese 1999 kako odgovor na nato agresijata vrz Srbija i 2001. Dokolku dojde do miksanje na ovie dve grupi luge CUDA MOZAT DA SE SLUCAT VO MAKEDONIJA. No kako sto rekov vo izminative 20 godini masakar se napravi vrz Makedonija i narodot no nisto, ama bas nisto ne se desi.
Оооо, Милојко, менуваме терминологија. Веќе не е оваа територија, туку Македонија, а? Браво, браво...
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Дечко, никој не ти кажува дека не си ја сакаш Македонија, ама прееска истреска глупости тука. Ако одиш да убиваш "предавници" според твој терк треба да испоубиеш пола држава...
Ај од кај знаеш дека пола Македонија се предавници.Вие меѓу себе да не си комуницирате.

Milojko e mnooogu lojalen graganin. :smir:
А стварно ли си Србин или од оние што уште плачат по Белград.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom