Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Прегледај го приврзокот 214736

...ne gledaj me tako...i ne ljubi me više
ne govori tako lijepo...ne vjerujem usnama kad gube
lagale su drugog... lagat će i mene... kao nekad njene
jer lagale su drugog...lagat će i mene... isto kao nekad njene !

... ne gledaj me jer muzika svira,... reći ću ti stvari koje ćutim,
i zato sklopi oči, idi... jer i tvoje su zelene i snene
kao nekad njene... ja sam čovjek bez snage
da krene još jednom... Ja sam sanjar
što je sanjao... samo s jednom ženom
Ja sam kockar bez sreće
ja se bojim
ja te molim
idi sad !

... прашање? кој денес ја пее ова песна, а не е Бјело Дугме! :D
Или оваа

Lažeš zlato, lažeš dušo,
Lažeš vještice
Lažeš tvojim slatkim jezikom
Kurve svetice
Medeno, sve mednije
Kobno k o što ni ko nikog lagao nije
Postoji milion načina
Da te ostavim
Ali ne postoji ni jedan
Da te prebolim
Ja sam crni sedef za tvoje uho
Ja sam ludak od marcipana dušo
Ooo, biće mi žao
Biće meni žao
Uzeće je drugi
Uzeće je moja biti neće
Lažeš zlato, lažeš dušo,
Lažeš vještice
Lažeš tvojim slatkim jezikom
Kurve svetice
Pjevaj, tuga je iznad tebe
Pjevaj, Bog je danas na tvojoj strani golube
Ooo, biće mi žao
Biće meni žao
Uzeće je drugi
Uzeće je moja biti neće
Lažeš zlato, lažeš dušo,
Lažeš vještice
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.398
Поени од реакции
7.848
in your dreams
Има тоа "да се решава" преку трипати корумпирани административци од судството, како и секогаш.
Ниту враќање на Миле ми текна екипата е решение, уште помалку останување на Ќе биде се во ред...врти сучи или треба да се гледа кон алтернативни решенија како експертска Влада и странска помош, посебно во правосудството, или не ја гледам потребата овој темен удбашки вилает да постои за разно разни карикатури како Боки, Кики, Фрики итн да изграваат шерифи.

Од сам старт беше јасно дека имаат консензус околу неказнивоста и дека во суштина qr го боли Дон Муртичи и компанија за право и правна држава, мислам доволно се изнагледавме од капацитетот на прајм министер Заев енд спешл просекјутер Џанева. Исто на сите ни е јасно дека ептен е невина во сево ова дефенс министер Шеќеринска. Како и секогаш.

Хидрожмицко како мапет на Ел Фамилиа чисто врши притисок да падне СЈО и сите обвиненија, ниту предвремени избори или оставка на Влада го интересира или сл. Едноставно се работи за пресметка на мафијашки семејства.

Истото беше и со бомбите, ако имаше уште тогаш Дон Муртичи искрени намери немаше воопшто да оди кај Дон Николо да уценува, директнсе ќе објавеше. Еве сега втора сезона гледаме...и немам ништо против, шо си дробеле тоа нека си сркаат, јас сум сигурен дека преку 70% од оние кои ги подджрува тоа не го правеа поради ова сега што се случува. Факт.
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Да бидеме реални против Зоки Муртинеџо сеуште нема ништо конкретно освен што Боки тредичи го спомнува дека е запознаен и го знае ставот кон Камчев. Али затоа Катица ди прасичи ја утепаа со последнава бомба, голем пожар во владата има со ова и шансите да си отидат со бомби како што дојдоа со нив веќе се огромни. Сеуште се е во раце на ЗЗ ако напраи чистка и не пробува да заштити некој мислам има шанси инаку ќе биде претешко, ете го Ѓеро му откажа и веќе фрла дрвја и камења по него па и изјавите на неколку амбасадори му даваат јасна порака ако е овој е барем малку паметен да ја „прочита“

Најинтересно во целиов муабет ми е како Орце го дрибла Боки, уште па и шефе го нарекува уфилманиов да стекне доверба повеќе демек еве имаш почит :pos:
Кон болдот; ако под „паметен„ го подразбираш IQ33, тогаш „читањето„ ќе трае предолго...

ЗЗ е треќа година на власт и после сите несреќи кои и‘ ги нанесе на „нашата земја„, се‘ уште ниту еден од неговите бројни советици не му кажа (на ЗЗ) дека е тотално неспособен. Полесно е да бара Евро за овој и за оној а потешко е да води држава...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Едноставно е, оваа убава земја со најдобра клима на свет не заслужува ваков народ. Треба да не избркат од тука, неколку илјади години треба да стои празно, па да дојдат други.
Ко на пример мигрантине од блискион исток?:cautious:
 
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.277
Поени од реакции
791
Во нормален мафијашки филм.боки тредичи јако име му смислија :) и камчев треба да си објават воња и треба да има мафијашки престрелки :)
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.980
Поени од реакции
14.763
Нешто не сум во тренд денес.....дали има некој смртен случај?

Го гледав на вести она сперливото детиште Костадин...ко од погреб да дошол????
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
Торте пишува -"тоа што Катица Јанева слободно се сунча на море значи само едно. Некого сериозно уценува"


Кој може да биде што мислите?
Торте (мислиш на Тортевски, така?...) станува „вртикапа„. Кога беше основано СЈО, тој самиот посочи дека во СЈО ќе работи доброволно, а платата „као„ ќе ја дава како добротвор.

Се чини дека сега, кога бродот (им) тоне, и тој мења ставови во стилот „...Ја нијесам одавле...„.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Оваа Јанева ем што е глупа, па и ко малине деца е кога ќе изгубат или ќе ги фатат за нешто нејќе да признае и иде до крај со глава у ѕид. Тие куртоните ја бранат не е она на снимките, лепени, сечени, а оваа искача секој ден со соопштенија и тресе зелени зборев ама за постапката беше, "ќе биде се Ок" ќе лежиш у затвор, ваљда тоа сакала да му каже... поглупи сме од нејзе па ќе и поверуеме сега, готово.

И толку ли е тешко бе за сите овци со предзнак ВМРО или СДСМ да ги разбијат тие партиски, пештерски граници у мозокот и да се помират со бомбите што искочија за тие претходните со Гоца, Миле, Грујо, Саше и остала багра, и сеа на овие со Рашко, пранкерине, Катица и СЈО. Она да им олесни на душата, да не се мучат и брукаат пред луѓено.
Ко Пандов на дебата кога беше пред некој месец за она со Рашковски, со мерак збореше, она се лигавеше од среќа како Рашко требало да одговара за тендерите па да си поднесе морална оставка за тоа што ги рекол цигани италијаните, и одма контра го прашуваат за бомбите на Гоца и МВРО и за влечење на циганите за уши да гласаат, и онака одеднаш ко изненаден не сум ги слушал вика, па му се смеат, па вика монтирани се.... абе луда работа

Еве ги и овие сеа исто праат со Катицава . Де бре
Пештерско-партиските граници се тешки за разбивање.Работа во администрација не е заебанција!До пензија нишај врата земај плата,кај има такви убавини?
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Со верглање едно исто и нонстоп пуштање на снимки за една иста работа се палат само вмроните, сите ќе си лежат а вмро на власт на доаѓа никад више у см.
Вака икриминалната клика дојде на власт 2006 со случајот бачило,со години верглање на иснифариус, прочитана книга се.
Така е, ова е еден обичен обид на анти-западната ВМРО со помош на Путин и Орбан да го извалкаат угледот и честа на почитуваниот и пресветиот премиер Зоран Заев којшто беше пратен од Господ лично да ја избави Северна Македонија од тоталитарниот режим и да ја однесе на патот кон Европската Унија и НАТО. Но, нема да дозволиме вакви ефтини манипулации креирани од оската Будимпешта-Москва со цел уништување на интеграциите на Северна Македонија кон ЕУ и НАТО којшто се одвиваваат со брзина на светлината и уривање на најспособнота и најправедната влада која што некогаш сме ја имале.

Нема да им успее, со Господ на помош напред Заев, напред Северна Македонија.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
вие си пишете овде, новинарите пишуваат, а сите инволвирани си се сончаат некаде на плажа, си одмараат. мува не ги лази
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
вие си пишете овде, новинарите пишуваат, а сите инволвирани си се сончаат некаде на плажа, си одмараат. мува не ги лази
... не некаде, туку се знае каде - сите се во Грција што од кога станавме северна граѓанска локација, Грција е најпожелна дестинација, за разлика од муабетите, не многу одамна, тој што идел таму бил национален непријател бр.1.
... и многуте кои порано, поради „патриотизам“ , не пазарувале во Веро, денес не излегуваат од него!
... како и да е, најитно решавање на аферата „Рекетар“ е со масовно заминување на годишен одмор на надлежните органи кои треба да го решат проблемот! :pos:
...и после ќе ми речат турските серии биле интересни со изненаден расплет! :несвест:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom