Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Зар има некој што ќе гласи за оваа бабата? :pos:
А која е границата за баба? Баба може и на 40-на години да е. Инаку, има 63-64 г.
Стево има 56 г. Дедо е или не е?
Непристојно е вакво однесување.[DOUBLEPOST=1552149168][/DOUBLEPOST]
Така, со самото тоа што Силјановска ќе изгледа доминантно, ќе охрабри луѓе да ја гласаат и да им обезбедат цензус. Ако земат да ја расчеречуваат (а, можат), би го демотивирале нејзиното гласачко тело.
Па не знам за што би ја расчеречиле, сем со празни „флоскули“[DOUBLEPOST=1552149328][/DOUBLEPOST]
Опцијата Груевски беше толку лоша што едноставно секоја можна алтернатива беше подобра.
Па му верувал народот, затоа и победи.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Абе и Меркел е бабетина. ама...
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Јасно е дека Професорката Силјановска нема шанса да биде избрана за Претседател, . Сите овие трошења на големи пари, сложени операции на миење македонски мозоци, устиличување квислинзи и качаци, ликвидација на АСНОМ-ска Република Македонија, бришење на се Македонско,сатанизација на сите кои мислат, се чувствуваат или делуваат подруго и отпочнување на процесот на нејзина Големо Албанизација, не се правени за да туку така се напуштат. Неважно што главниот либретист Мр. Бејли добива нови задачи некаде кај некои други жртви. Дури за воља на вистината евентуалниот нејзин избор само ќе потврди дека е нивна марионета.Во овој момент само Бојкотот му е мајката. Тоа не е решение ,ама дава можност за одлагање на дефинитивното извршување. Сламка, која не им дава верификација на узурпаторите и купува време. Никој сега не може да предвиди што тоа носи.
Болд лајн од цел пост, проклет да е денот кога господинот господин Никола Груевски ја напушти премиерската фотеља. Со него како премиер се ќе беше поубаво. :(
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
А која е границата за баба? Баба може и на 40-на години да е. Инаку, има 63-64 г.
Стево има 56 г. Дедо е или не е?
Непристојно е вакво однесување.[DOUBLEPOST=1552149168][/DOUBLEPOST]
Па не знам за што би ја расчеречиле, сем со празни „флоскули“[DOUBLEPOST=1552149328][/DOUBLEPOST]
Па му верувал народот, затоа и победи.
А зошто не направи влада? :D
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397
А зошто не направи влада? :D
Waoo,

после 2 г. комуњарска влада, на секој кој следи политика, треба(ше) да му стане јасно зашто Грујо не состави влада...
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
А зошто не направи влада? :D
Nemase napupeno gze kaj bejli, da napupese pred izbori, ke zemese 80 pratenici.

Na posledni izbori, ne bese vmro vs sdsm, bese vmro vs sdsm vs usa vs cia vs merkel vs cela kompletna masinerija so rovari momentalno kaj Maduro.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Waoo,

после 2 г. комуњарска влада, на секој кој следи политика, треба(ше) да му стане јасно зашто Грујо не состави влада...
Мене ми е јасно.
Туку Ѓорѓи ми е интересен како плачи по грујо, затоа го поставив прашањето. :D
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Не се договорија за Сјо. Нејкеше да лежи и он, гледаш како сите си легнаа.
Има дил тоа е несомнено, нема потреба од иронија.[DOUBLEPOST=1552152159][/DOUBLEPOST]
Nemase napupeno gze kaj bejli, da napupese pred izbori, ke zemese 80 pratenici.

Na posledni izbori, ne bese vmro vs sdsm, bese vmro vs sdsm vs usa vs cia vs merkel vs cela kompletna masinerija so rovari momentalno kaj Maduro.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
А кој го држеше на власт 11 години?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
А зошто не направи влада? :D
Веројатно знаеш. Но, тоа е друго прашање. Јас само кажав дека победил. Имал најголема доверба кај народот, особено кај македонците.[DOUBLEPOST=1552152464][/DOUBLEPOST]
Мене ми е јасно.
Туку Ѓорѓи ми е интересен како плачи по грујо, затоа го поставив прашањето. :D
Не е плачење ако ја кажеш вистината. Влада може секој да состави, ако има мнозинство. Бранко во 1992 направи влада со 30 и нешто пратеници.
 

BloodyJesus

патенирана чепкалка
Член од
15 февруари 2012
Мислења
1.205
Поени од реакции
1.238
Има дил тоа е несомнено, нема потреба од иронија.[DOUBLEPOST=1552152159][/DOUBLEPOST]
А кој го држеше на власт 11 години?
Tie poslednite so ti gi nabrojav, koga odbivas da vrtis dupe.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom