Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Браво Благојче, браво!

Милион милиметри (со бројки 1 000 000) локални патишта за една година и продолжувате!
Кај ли ви е крајот со ова темпо...

Прегледај го приврзокот 200126
Иначе за ова 1400 метри тампонирани улици ваљда се сметаат и во овие 1000 метри асфалтирани улици, затоа што прво иде тампон па асфалт, што значи 400 метри се останати не асфалтирани само со тампон. Одлично :D
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.079
Поени од реакции
3.236
Иначе за ова 1400 метри тампонирани улици ваљда се сметаат и во овие 1000 метри асфалтирани улици, затоа што прво иде тампон па асфалт, што значи 400 метри се останати не асфалтирани само со тампон. Одлично :D
Сигурно го сметаат и тоа што се асфалтираше за време на изборитем а се плати подоцна во времето на овој.

За една година да направиш 1000 метри на град кој е повеќе од 5км развлечен и се фалиш треба да си луд, само да потсетеме дека вети дека ќе направи обиколница, мост преку Брегалница, катни гражи, аква парк, гасификација .......................................................................................................................

И ќе заборавев, за џабе Илчо не победи првиот круг, па и секаде каде имаше поквалитетни кадри ВМРО победи првиот круг.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.981
Поени од реакции
14.766
Ордановски, не знам кој к работиш, ама кога лансираш вакви идеи у орбита, нити си про-европски, ниту либерален, ниту наднационален, туку работиш за големоалбанска агенда!
Na prvata poseta na Crni Grujo na Brisel vo 2006 godina.... Ordanovski na presot go otru so prašanja za Kosovo...šo planira...kakvi odnosi ke ima....i sve so red
Ni edno prasanje ne postavi za Makedonija

PS. Koga beše toj gen.direktor na MRTV...okolu 1996-97..rakovodeše so diploma od sredno
Znam bidejki studirase na togaš otvoreniot fakultet za novinarstvo, a imav dosta drugari od studentite( moja generacija)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ти досега се што пиша обратно излезе, ги видовме убаво твоите мислења. Скриј се негде и не излегувај, не знам како не ти е срам.
Јас мислам дека само Заев што ќе каже така испаѓа. Само, во обратна насока. Значи, биди сигурен дека ќе биде обратно од она што го кажал.[DOUBLEPOST=1543320630][/DOUBLEPOST]
во игра е и ехпресно одземање на мандатот на Груки па на негово место ќе дојде некој уставно помек:cool:
За одземање на мандатот треба 2/3 мнозинство, а тоа скоро не помина. После 6 месеци секако ќе му престани, заради неоправдано отсуство. А можеби (како Али Ахмети), ќе се јавува на Таљат и ќе најавува отсуства од секоја седница,...
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Na prvata poseta na Crni Grujo na Brisel vo 2006 godina.... Ordanovski na presot go otru so prašanja za Kosovo...šo planira...kakvi odnosi ke ima....i sve so red
Ni edno prasanje ne postavi za Makedonija

PS. Koga beše toj gen.direktor na MRTV...okolu 1996-97..rakovodeše so diploma od sredno
Znam bidejki studirase na togaš otvoreniot fakultet za novinarstvo, a imav dosta drugari od studentite( moja generacija)
Ордановски е од таа ш иптарско-америчка скупина, која тера своја агенда. Своевремено имаше и политичка емисија на Алсат, а и често низ колумните протеруе некоја ш иптарска нишка.
Генерално, американската агенда на Балканот, клановите на власт од републиканска проминенција ги тераат по принципот „да е поделено и да ја нема Русија тука“, за разлика од демократите, кои активно учествуваат, а добар дел од нив се и потплатени од ши птарската мафија за реализирање на овие процеси како тргањето на границата меѓу Косово и матичната ши птарска држава. Ордановски е купен по принципот на овие вторите. Он има дефинирана задача и не бљуе така од ѓутуре, пошо потеклото му е класично северњачко, кодошко. Во овие услови им дојде као кец на десетка.
Диплома од УКИМ нема, а од новиве „факултети“ веројатно веќе има и докторат, као другар му латас.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.239
Поени од реакции
41.564
Има видео, сеа ќе налетате гарант и на фејсбук, за загадениов воздух расправа, а Шилегофф фатен на моб како си игра игрици дур збори Ѓорчев ако не се лажам.
Така некако и си играат курот со државата, и они, и нивните претходници, и оние што утре пак ќе дојдат на власт.

Убао си напраи грујо, азил. Еве ви уште една причина ако некад бегате од тука и барате да ве примат у некоја западна земја или било каде, ако ве прашаат зашто, само видеово на шилегоф ќе го рокнете ко причина, сред расправа што дишеме отрови со години у Скопје.

Тука веќе ни лебарки не сакаат да живеат од што сме пусти и за никаде, не па луѓе, и нив не им е сигурен опстанокот у земјава иако и нуклеарна експлозија се кадарни да преживеат.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.152
Поени од реакции
35.242
Има видео, сеа ќе налетате гарант и на фејсбук, за загадениов воздух расправа, а Шилегофф фатен на моб како си игра игрици дур збори Ѓорчев ако не се лажам.
Така некако и си играат курот со државата, и они, и нивните претходници, и оние што утре пак ќе дојдат на власт.

Убао си напраи грујо, азил. Еве ви уште една причина ако некад бегате од тука и барате да ве примат у некоја западна земја или било каде, ако ве прашаат зашто, само видеово на шилегоф ќе го рокнете ко причина, сред расправа што дишеме отрови со години у Скопје.

Тука веќе ни лебарки не сакаат да живеат од што сме пусти и за никаде, не па луѓе, и нив не им е сигурен опстанокот у земјава иако и нуклеарна експлозија се кадарни да преживеат.
https://twitter.com/akotiudramedna/status/1067390379127971840

Не знам како се става за директно да го покаже на форумов па морав вака само да го постирам линкот до видеото, кое што е на твитер.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.220
Поени од реакции
35.824
Шилегов ми изгледа дека дигна раце од втор мандат за Скопје.

Инаку еве една година како Брат Љубе е советник за странски инвестиции. Дајте да чуеме што придонесол и донел, кои инвестици во Македонија се негова заслуга.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom