Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Ке постави односите си со РМ врз прагматична и правна база, като едната и другата са поели ангажмани. Минимум един пат годишно ке има мегувладини седници, кои ке интензивират диалога мегу младите за да имат можност да се решават проблемите. Колко време македонски премиер не беше на посета во Софиja преди Заев?
Многу убаво звучи ова од твоја страна, искрено мило ми е ама за да го докажеш ова кажи дали сум јас македонец или бугар, црквите во Охрид се македонски или бугарски, сега ти пишувам на македонски или бугарски, одговорими на овие прашања да знам дали она што го пишуваш е искрено.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Ако знаеш што кажа сега. Сигурно не ни знаеш за кое кривично дело зборував јас, онака само ме цитираше. :D

Муабетов од месен комитет иде накај муабет од пред кооперација кај што пиперите цепаат пиво у 10 сабајле.
Врска нема дека берик е баниран од тема.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Многу убаво звучи ова од твоја страна, искрено мило ми е ама за да го докажеш ова кажи дали сум јас македонец или бугар, црквите во Охрид се македонски или бугарски, сега ти пишувам на македонски или бугарски, одговорими на овие прашања да знам дали она што го пишуваш е искрено.
Прашај го и за Гоце. За што се борел тој. Дури тогаш ке видиш шо е вртење одоколу. Можи и ке го снема на некој ден.[DOUBLEPOST=1508786574][/DOUBLEPOST]
Врска нема дека берик е баниран од тема.
Ти Тенеке беше економски мигрант или така на твојте им текна на времето да емигрираат каде што емигираа( можи имаш некаде спомнато каде ). Ептен вака загрижен ми делуваш за републиката од таму некаде далеку.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
Прашај го и за Гоце. За што се борел тој. Дури тогаш ке видиш шо е вртење одоколу. Можи и ке го снема на некој ден.[DOUBLEPOST=1508786574][/DOUBLEPOST]
Ти Тенеке беше економски мигрант или така на твојте им текна на времето да емигрираат каде што емигираа( можи имаш некаде спомнато каде ). Ептен вака загрижен ми делуваш за републиката од таму некаде далеку.
Намали со депресијата, оти може да предизвика смрт, а смртта е опасна по живот...

Инаку како реагира еден економски емигрант можеш да видиш во ликот и делото на @kano
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.794
Поени од реакции
21.204
Намали со депресијата, оти може да предизвика смрт, а смртта е опасна по живот...

Инаку како реагира еден економски емигрант можеш да видиш во ликот и делото на @kano
Не бе стварно те прашвам кај си заминат во туѓина. Тука очигледно не си.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Може УСА, ќе не направи како Порторико или Гуам, Русија не е доволно јака да не штити, а Кина може да ни донесе 10-тина милиони кинези за да ја разработат државава.
НЕ...
1. имавме индиректна објава на војна на УСА кога Љатас( во времето кога беше со ΣΔΣΜ) и компанија влегоа во ембаси и ја потпалија ...ЕПИЛОГ:
направија најголема амбасаада на стратешко место
ни направија војна 2001 со која ни ја редефинираа државата
2. имавме индиректна објава на војна на ПРЦ со признавањето на Тајван 1999 ... ЕПИЛОГ:
ПРЦ стави вето на држење единица на УНПРОФОР на границата со Косово ( СРЈ), набргу од тука 2001 ни влегоа УЧКИ...
сега пред 5-6 години Косово( Бонстил) ни ја земаа и Кодра Фура ( ни го даде луково поле да размножуваме Рисови)..
Вистинска работа беше многу порано, 94, да се напраи некој дил со Турција, кога ни нудеа Фантом5-и за заштита на воздушниот простор... но работите се смениа со вртењето на Албанија кон Италија, па сме отсечени и од браќа Турци...
а браќа грци не се заинтересирани да не окупират, сакаат само крв да ни пијат и од нашата кожа кондури да праат
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
И ти вртење одоколу онака дипломатски чудо едно.
Гледам ти имаш друго нешто во умот. Повели...[DOUBLEPOST=1508787513][/DOUBLEPOST]
Многу убаво звучи ова од твоја страна, искрено мило ми е ама за да го докажеш ова кажи дали сум јас македонец или бугар, црквите во Охрид се македонски или бугарски, сега ти пишувам на македонски или бугарски, одговорими на овие прашања да знам дали она што го пишуваш е искрено.
Ако си читал моите постови ке знаеш отговорите на сите тези прашниja. Немам jaс потреба да се докажувам на тебе или некоj друг.[DOUBLEPOST=1508787888][/DOUBLEPOST]
Прашај го и за Гоце. За што се борел тој. Дури тогаш ке видиш шо е вртење одоколу. Можи и ке го снема на некој ден.
Немам проблем душо ни со тоа и со рака но срцето ке ти цитирам негови писма :)
 
Последно уредено:
Член од
13 март 2009
Мислења
672
Поени од реакции
284
Гледам ти имаш друго нешто во умот. Повели...[DOUBLEPOST=1508787513][/DOUBLEPOST]
Ако си читал моите постови ке знаеш отговорите на сите тези прашниja. Немам jaс потреба да се докажувам на тебе или некоj друг.[DOUBLEPOST=1508787888][/DOUBLEPOST]
Немам проблем душо ни со тоа и со рака но срцето ке ти цитирам негови писма :)
А што ти е тешко да одговориш на прашањата просто во два реда, нема да ти реплицирам повеќе, чисто ме интересира кој е ставот на еден бугарски граѓанин.[DOUBLEPOST=1508789114][/DOUBLEPOST]:)
Ти си фиром, вештачки фиромизиран Бугарин.
Црквите се бугарски исто како и Охрид и цела Вардарска Македониjа.
јазикот на коj што пишуваш е бугарски дијалект вештачки србизиран.
Гоце Делчев, Jане сандански, Тодор Александров и Иван михаjлов се Бугари.[DOUBLEPOST=1508788778][/DOUBLEPOST]
Во 4 реда ти одговорив, си задоволен? :)
Ова е размислување на крајно десен ориентиран бугар, мене ме интересира мислењето на просечен бугарски граѓанин како што е фми :)
 
Последно уредено:
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
власт ретардира.
апсолутна власт,апсолутно те ретардира.
`некои вмровски структури во сдсмовското мвр прислушкуваат`
http://faktor.mk/pavle-bogoevski-ne-vlasta-tuku-organite-na-progon-prislushuvaat
Колку си глуп од еден до ,,си измислувам цитати и го постирам линкот кај што мојот цитат не постои"?
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
последен налог од министерството за Вистина
`ДДВ е лошо, даночниот систем во време на СДСМ беше подобар за стопанството.`
:)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Имa сендвичи трaдициoнaлни,a имa бoгaми и дoстa нoвoпечени,aмa сепaк нaјдoлни луѓе се тие штo глaсaaт зa пaртијa a не зa чoвек штo е дoстoен зa некoјa функцијa.Нaпример кaкo би се нaрекле тие штo гo глaсaле oнoј Бетиaне? Еве гo нa телевизијa пoдoт гo збришaa сo негo.Пa не дa сум oд СДСМ aбе oвoј дa ти е брaт пa дa се рaзмислиш дaли дa гo глaсaш.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.808
Поени од реакции
4.280
Утре на распит Илче, Крсто, Јохан и останата багра :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom