Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
Еј, ја не знам со кого праите муабет.

После цела кампања паламудење за двојазичност и контизации дека ќе напраел Заев, ГУБАТ ЧОВЕЧЕ СО 3,000 ГЛАСА У АЕРОДРОМ, СО 8,500 ГЛАСА У ЦЕНТАР, СО 5,000 ГЛАСА У КАРПОШ.
У БИТОЛА СО 4,000 РАЗЛИКА.

Значи ПАЗИ градски средини и подрачја кај што нема ЌОР Албанец.
Што значи ова? Им се удри од глава све, значи дека народот веќе не верува на нивниот лажен патриотизам. Немаат право да обвинуваат они за работи поврзани со Албанците, пошто они се тие што ГИ ПОМИЛУВАА ХАШКИТЕ СЛУЧАИ, што го поставија ТАЛАТ ЏАФЕРИ за министер ЗА ОДБРАНА. И ред други работи.

Не ли приметивте дека ги изгубија централните подрачја а победуваат само по селата каде што пензионерите гледаат само СИТЕЛ/КАНАЛ5/АЛФА и им веруават или некои дечишта што читаат курир/република/телеграф. Тие што не им го препознале главниот патриотизам се баш проста маса.
Нели спроед анкетите на погоре споменативе медиуми ќе победеа со 65 пратеника ?
Така ја пренесоа анкетата на Павел Шатев. И Грујокио викаше поведа со 65 пратеника. Епа еве ти 65 пратеника! Штом го изгубија Скопје и поготово срцето на Скопје Аеродром/Центар/Карпош со 15,000 разлика од сите овие 3 населби, крај на муабетот. Со оваа победа неможе да се гордеат. Уствари не е ни победа, ќе видиме дали е нивна победа.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.914
Поени од реакции
1.766
Додека го чекаме исходот од ДИК - ова е од фејсбук, ама е многу поиндикативно од оние виски/редбул глупости вчера:

Потрошив некои си 20-30 минути и констатирав дека има општини со НИТУ ЕДНО НЕВАЖЕЧКО ЛИВЧЕ... НУЛА!

Од друга страна, во некои избирачки места во (на пример) Кичево, има многу неважечки гласови... По 30-40... Не можам да тврдам дека се отпосле правени да бидат неважечки (во полза на ДПМНЕ или ДУИ), но секако ме чудат големите проценти на неважечки ливчиња...

Кога би имал повеќе време, сигурен сум дека би нашол екстремно чудни бројки низ цела држава!

Ацо Лукароски, Фејсбук, 13.12.16.

Исто тука треба да се додаде повикувањето на шалтачот по сите партии филип п на фејсбук - дека ќе требале да си го бараат режимот назад со излегување на улица.
Све е точно Ацо имат инфо од прва рака.
 
Член од
22 октомври 2011
Мислења
1.281
Поени од реакции
798
Ајдее почнаа да му бегат на командант Аљи пратениците во Беса...биче људоо!!
 

Милојко

Идем Куме Кући
Член од
17 ноември 2008
Мислења
3.072
Поени од реакции
553
Сите ги окарактеризираа изборите како скандинавски. Чак што више СДСМ истрчаа ко прлиња пред магариња да слават и покрај тесниот резултат. Дигањето фама околу неважечките ливчиња е само фора Заев и понатаму да држи тензија и да го одложи враќањето на жената и децата но и да се оправда пред спонзорите кој скапо ја платија кампањата. Имено двојазичноста беше само обично тртење, албанските гласови во реалноста се скапо платени. Се надевам ВМРО нема да наседне на провокацијата и ќе бидат воздржани се до оној момент да некој се обиде да ја погази вољата на мнозинството. Доколку се деси тоа, шарената револуција ќе биде детска игра во споредба со она што следува. Така да Заев во интерес на народот голтни кнедла и остај Македонија да си се развива. Моронизам е да се прави тензија веќе трета година во период кога невработеноста е на рекордно ниско ниво, се гради инфраструктура и се отвараат фабрики.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ајде патриоти спремајте се да урлате вечер пред Дик. Немој случајно да признаете пораз, ваша е победата и не ја давајте. Ако треба и братот убијте го само да не оди Грујо во затвор. Ајде лудаци излезете и не ја давајте победата. :pos:
Предавнички копилиња на чело со Филип паразитот и Пушанац глушецот. Господинот Мирка ќе дојде ли? Јади Гомна?
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.324
Поени од реакции
22.628
А ти нешто лут си дека нема пратеник од дијаспората? Што се замараш не знам, по којзнае кој пат пишуваш тука за Вмро колку биле способни а викаш не се замараш. Ни сам не знаеш што правиш. А како што гледаш да беше победата чиста, немаше паразитот Петровски да повикува да излезат на улица. Тоа покажува дека можеби и не е нерешено туку дека изгубиле. Неопределен еден.

Normalno deka sum. Treba da ima 3. Im se odi po gzot na sdsm zasto ne se sposobni da osvojat glasovi vo dijadporata.

Kaj procita deka sum napisal nesto za vmro, jas napisav deka sdsm se nesposobni.

Pobedata e cista, sega probuvaat da namestat, ova e poveke od ocigledno.

Ne sum neopredelen, jas ne glasam inace ako treba da biram poveke od ocigledno e koja opcija bi ja izbral. Ova bar 3 pati sum go kazal, ne krijam.
 
Член од
13 декември 2014
Мислења
422
Поени од реакции
337
Што е ова? Знае ли некој нешто повеќе?
Narod ide sprema DIK/US Embassy.

VMRO e priznaen kako pobednik od DIK ali imeno bejli i investorite na Zaev, albancite od Diasporata i Sorosovi Nevladinite sakat da ima prebrojuvanje vo IE 6 za da skinat nekolku mandati na VMRO.

Ovie nema da prestanat se dodeka Zaev ne dobie vlast. Lele kade se Makedoncite koj 2,5g drndat deka grujo falisifikuval izbori. Bas ve boli za demokratski izbori bitno sds ke me vraboti.

"Demokratija e koga mi se svigjat rezultatite na izborite."
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Normalno deka sum. Treba da ima 3. Im se odi po gzot na sdsm zasto ne se sposobni da osvojat glasovi vo dijadporata.

Kaj procita deka sum napisal nesto za vmro, jas napisav deka sdsm se nesposobni.

Pobedata e cista, sega probuvaat da namestat, ova e poveke od ocigledno.

Ne sum neopredelen, jas ne glasam inace ako treba da biram poveke od ocigledno e koja opcija bi ja izbral. Ova bar 3 pati sum go kazal, ne krijam.
не живееш во МК не гласаш не си директно засегнат со состојбата во државата
што воопшто правиш овде на форумов
 
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Член 13 од устав н Република Македонија

Лицето обвинето за казниво дело ќе се смета за невино сè додека неговата вина не биде утврдена со правосилна судска одлука.
Лицето незаконито лишено од слобода, притворено или незаконито осудено, има право на надомест на штета и други права утврдени со закон.


Пошто оваа некогаш беше форум сега гледам збирштина на неписмени кои верглаат у круг едно исто. Еве како се дефинира криминалец.



Sent from my MI 5s using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom