Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
B

Borg_Drone

Гостин
.....се беше продадено уште од одма и тебе иако се правиш недоветен ти е потполно јасно од кого.... се после беше само балансирање на тенка жица. Несватливо ми е како на еден таков племенит Лорд тоа не му е јасно??? Инаку Грујо како таков е минлива појава и незнам каде ја најде таа закачка за да али со швицарска тапија ти биде идолот и ангелот на спасот...Кога ќе ти го начука да ќе ти избутка и јазик низ зуби ..тогаш јави се кај старото магаре.....:) :) :)
Ти не се секирај за мене, стар си, може од толку секирации, не дај Боже мислам, да ти се случи нешто па не сакам да те носам на душа. Ахмети мене воопшто не ми е идол но поискрен е од Груевски. Тоа што Груевски нема муда како политичар и како „патриот“ еден попис да направи не е мој проблем. Значи доаѓаме до заклучокот дека Груевски лаже. Јас не сум тој кој е снимен на дело како прави криминал туку Груевски. Тоа со Грција, на што и самиот алудираш е сосем друга приказна, тука станува збор за внатрешен фактор а не за Грција. Во моментов Грците ни се најмал проблем.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Мене ли ми се обраќаш, психо? Дипломиран инженер сум јас. Не сум административен работник. Друго? Треба? СКО е неуставно, дуализам.
Не те цитирав.
Ако си се препознал - си ја бркаш мувата од капата.
Да знаеш дека не ме мрзи да ти барам постови у кои тврдиш нешто друго за себе. Не пишуеш со ликови од твој штабски калибар - имаме доволно меморија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
@jamajka , уште чекам одговор по кој член од Уставот Претседателот треба да прогласи вондредна состојба и со кое оправдание.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.518
Поени од реакции
20.622
Сега имаат ли таква можност? И сам знаеш дека нема никакви шанси за менување на устав, џабе само се докажуваш. Значи нема шанси да се смени ни име ни химна ни знаме.
Дали си 100% сигурен ? ЕУ > устав, како што ќе каже ЕУ така ќе биде а чим имаш бескичмењак не е проблем да спроведеш реформи на мускули. За се друго постојат нејзините европлатеници да ги испеглаат работите за ,,доброто'' на сите.

Проф. Гордан Калајџиев -" Албанските партии направија голема глупост. Платформата иритира. Досега имавме судир помеѓу опозицијата и граѓанската структура и власта. Сега се отворија и овие прашања. И Албанците треба да покажат лојалност дека се загрижени за Македонија, а тие во платформата се занимаваат само со чисто албански работи."
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
Прочитајте малце Устав, за што се прогласува вондредна состојба и кој ја прогласува, па после може да дебатираме, во меѓувреме не се бламирај со вакви одговори.
Па се праиш глув и слеп и не знам што. По милионити пат, Дуи не сака со Вмро бидејќи најпрво ќе изгуби уште гласови, после ќе треба да им се суди и за нивните криминали и како трето Еу и Сад притискаат за Сјо. Што значи доаѓаме до тоа дека Дуи направи договор со Сдсм, Еу и Сад за да ги амнестираат, а овие за возврат нема да направат влада со Вмро и ќе ги поддржат сите закони на Сдсм. Платформата е глупост и е само за да се искупи Дуи кај своите гласачи. Значи Вмро има проблем со Сјо, бидејќи Вмро е полно со криминал и треба да одговараат. Ти зошто сакаш Вмро и Дуи да коалицираат, тоа нели е федерализација? Сакаш криминалци да владеат уште?
Е браво бе.А ако коалицира со СДСМ опростено им е така?Вака ли се борите против криминалот.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Привремено затворена.
/мод


ИЗВЕСТУВАЊЕ:

1. Претходната анкета е зачувана во архива заедно со скриншот од истата.

2. На ваше барање (конкретно од членот @мкд владе ) отворена е нова анкета поврзана со актуелните случувања во државава и истата ке биде активна 60 дена од овој момент.

3. Сите вие имате право да давате предлози за (нови) анкети и теми што се во интерес на форумската публика. За секоја ваша идеа контактирајте го модераторот на овај подфорум (@Miss Paranoia )


Благодарам, темата е отворена.
 
Последно уредено:

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.416
Поени од реакции
42.477
dobro fijasko bese denes, ko za sabota, neraboten den, mozea i poveke od 100 000 gordi makedonci da izlezat na ulica, vaka samo 80 000 ama ok, i toa e solidna brojka

nego frle glejte go :pos::pos::pos:
breeej ama go rasljaka, go izvadi vemero od nego za moment.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
dobro fijasko bese denes, ko za sabota, neraboten den, mozea i poveke od 100 000 gordi makedonci da izlezat na ulica, vaka samo 80 000 ama ok, i toa e solidna brojka

nego frle glejte go :pos::pos::pos:
breeej ama go rasljaka, go izvadi vemero od nego za moment.
:pos::pos::pos: E Фрчко е докажан шамарач по паркинзи не знам шо мислеа овие гревовите со него така ќе се заебаваат.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Ти не се секирај за мене, стар си, може од толку секирации, не дај Боже мислам, да ти се случи нешто па не сакам да те носам на душа. Ахмети мене воопшто не ми е идол но поискрен е од Груевски. Тоа што Груевски нема муда како политичар и како „патриот“ еден попис да направи не е мој проблем. Значи доаѓаме до заклучокот дека Груевски лаже. Јас не сум тој кој е снимен на дело како прави криминал туку Груевски. Тоа со Грција, на што и самиот алудираш е сосем друга приказна, тука станува збор за внатрешен фактор а не за Грција. Во моментов Грците ни се најмал проблем.
.....тебе сум ти напишал??? извини мој превид мислев комуницирам со Лордот Дондарионски , со боргови па уште и дронови избегнувам било какви муабети... :) :) :)
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.724
Поени од реакции
12.155
Има тука стручњаци за устави и закони, да не цепидлачам ама некако првата опција од анкетата не е баш логична-во рамки на уставот не е два еднакви јазика па и химна, знаме...
http://fokus.mk/zaednichkata-platforma-na-albanskite-partii/
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Има тука стручњаци за устави и закони, да не цепидлачам ама некако првата опција од анкетата не е баш логична-во рамки на уставот не е два еднакви јазика па и химна, знаме...
http://fokus.mk/zaednichkata-platforma-na-albanskite-partii/
..а бе , ако така цепидлачиме ништо не е уставно последните 2-3 години и целата папазјанија на крајот ќе заврши на начин кој отвара можности на врачка со мегало размери. Па после штипски магариња ќе летаат , јеби га..... ќе летаат... :) :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
dobro fijasko bese denes, ko za sabota, neraboten den, mozea i poveke od 100 000 gordi makedonci da izlezat na ulica, vaka samo 80 000 ama ok, i toa e solidna brojka

nego frle glejte go :pos::pos::pos:
breeej ama go rasljaka, go izvadi vemero od nego za moment.
Нели настанов никогаш не се десил и било сценарио од СДСМ зошто Либертас само го објавил?
 
B

Borg_Drone

Гостин
.....тебе сум ти напишал??? извини мој превид мислев комуницирам со Лордот Дондарионски , со боргови па уште и дронови избегнувам било какви муабети... :) :) :)
Простено ти е, стар си и тоа е нормално, те сфаќам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom