Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Будало, ти си се родил во Македонија и биди благодарен што воопшто си се родил, па уште и во Македонија. Замисли да си завршел како мртов сперматозоид меѓу милијардите други на дното на некаков кутон??? И затоа не просеравај за случајности и камелеони и клањање по џамии или викање хула-хула околу огниште у пустиња....
Надпревар некој за најглуп пост имате? Сериозно?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Абе Жоргија и ти како претседателот, нели до прееска беше секоја одлука да биде уставна, од каде сега па некои непишани принципи...
Јас не барам да се крши уставот.[DOUBLEPOST=1488644709][/DOUBLEPOST]
Како бе ако има криминал? До кога со детски муабети, ако имало криминал. Па ете ти и снимки ете ти и докази имаат собрано, како можеш уште да викаш ако има криминал. Еу и Сад сакаат да се казни криминалот, единствена партија која може тоа да го спроведе е Сдсм. Вмро не може, така да Еу и Сад притискаат за да се направи влада меѓу албанските партии и Сдсм за да почнат судските процеси и конечно да се напредува кон Еу. Бидејќи вмро и Грујо не уназадија.
А Заев кој ќе го апси? Дали Вицето е поврзан, за уцена на премиерот кој ќе го апси...? Сам себе?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Јас не барам да се крши уставот.[DOUBLEPOST=1488644709][/DOUBLEPOST]
А Заев кој ќе го апси? Дали Вицето е поврзан, за уцена на премиерот кој ќе го апси...? Сам себе?
Па зашто тогаш Жрокица Иванова го прекрши Уставо и не му даде мандат на Зајко? И сам кажа дека доколку му достават потписи ќе мора да даде... Дали сега Жоркица ќе лежи за ова?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Цццц, џоле среднистот е уставен експерт. Како вчера да беше кога ни ги модреше дека СЈО било неуставно. Ама и тоа е некое достигнување у партијата водена од чоек со вечерен факултет у Прилеп шо лажел у cv дека е брокер, а работел на шалтер, а пола партија со фејк дипломи или фон и другата половина со основно.
Шо полемизирате со детето ви се чудам на сите. #реално треба да си продава зарзават негде и чесно да заработува, тој партиски добил некоја административна работа дошол у Скопје и мисли на дека и на Харвард така се влегуе.
Мене ли ми се обраќаш, психо? Дипломиран инженер сум јас. Не сум административен работник. Друго? Треба? СКО е неуставно, дуализам.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Бидејќи си „старо магаре“ ;) ќе ти одговорам не е проблем. Јас не знам како гледаш ти балансирање на тенка жица кога и за време на неговите десет години доста работи се продадоа. Веќе 33 општини се двојазични, еден куп пари се испраа, народов од ден на ден станува победен и победен. Да не зборуваме бомбите што криминал открија. Ако одиме според логикава тогаш и СДСМ за време на своето владеење балансираше со надеж дека ќе дувне поволен ветер. Тоа е, Албанците ќе имаат барања и ќе им се дава уште, тоа се последиците од договорот. Искрено, не сум за СДСМ ама не сакам веќе и Груевски да остане на власт. И тоа го кажувам најискрено. И поради тоа ги поддржувам повеќе СДСМ во моментов зошто се поискрени, не глумат барем патриоти. А овој ем шуто, ем боде, лаже дека не ја прифатил платформата и повеќе му верувам на Ахмети отколку на Груевски.
.....се беше продадено уште од одма и тебе иако се правиш недоветен ти е потполно јасно од кого.... се после беше само балансирање на тенка жица. Несватливо ми е како на еден таков племенит Лорд тоа не му е јасно??? Инаку Грујо како таков е минлива појава и незнам каде ја најде таа закачка за да али со швицарска тапија ти биде идолот и ангелот на спасот...Кога ќе ти го начука да ќе ти избутка и јазик низ зуби ..тогаш јави се кај старото магаре.....:) :) :)
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Дали сега Жоркица ќе лежи за ова?
не многу, за споредба со оние на кои им се заканува и 25 години робија, тој може да оекува 7-8 максимум[DOUBLEPOST=1488645074][/DOUBLEPOST]
Инаку Грујо како таков е минлива појава и незнам каде ја најде таа закачка за да али со швицарска тапија ти биде идолот и ангелот на спасот...Кога ќе ти го начука да ќе ти избутка и јазик низ зуби ..тогаш јави се кај старото магаре.....:) :) :)
работата е шо во тоа негово (за)минување) сака да земи шо појќе души со него
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Да си поприкажеме зашто привремено 25 години уште се викаме ФИРОМ? Прашај ги СДСШ, они го знаат начинот за брза ЕУ интеграција и НАТО ;). Ако треба и гол црнец ќе ти шета по дома битно ЕУ не го даваме, нормално за оние без достоинство и чест.
Сега имаат ли таква можност? И сам знаеш дека нема никакви шанси за менување на устав, џабе само се докажуваш. Значи нема шанси да се смени ни име ни химна ни знаме.
Јас не барам да се крши уставот.[DOUBLEPOST=1488644709][/DOUBLEPOST]
А Заев кој ќе го апси? Дали Вицето е поврзан, за уцена на премиерот кој ќе го апси...? Сам себе?
Заев од вчера е тука? Вмро е на власт од 2006, зошто Заев не е уапсен од Грујо? Правел криминал требало да го уапсат, не е крив Заев туку крив е друг, како може Заев да е крив што не го уапсиле. Сега ќе падне некој ама кој ќе видиме.[DOUBLEPOST=1488645248][/DOUBLEPOST]
хахаха уште удрениот у глава ''Бетмен се дупит'' вика 100 000 луѓе биле на улица.
Има на претходните страни прикажано каде се луѓето. Вчера паднал договор да се освојува Солун, имало цели шопинг центри да ги изнакупат, маме ќе ебеле сите пари ќе ги оставеле.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.741
Поени од реакции
9.845
Заев од вчера е тука? Вмро е на власт од 2006, зошто Заев не е уапсен од Грујо? Правел криминал требало да го уапсат, не е крив Заев туку крив е друг, како може Заев да е крив што не го уапсиле. Сега ќе падне некој ама кој ќе видиме.
Слабо меморија :icon_lol:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
не многу, за споредба со оние на кои им се заканува и 25 години робија, тој може да оекува 7-8 максимум[DOUBLEPOST=1488645074][/DOUBLEPOST]
работата е шо во тоа негово (за)минување) сака да земи шо појќе души со него
како ги зема?? ко оние ловците на духови у кутија ги става??? :) :) :)
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
За разлика од тебе јас многу добро се сеќавам што се случи со Македонија по осамостојувањето за кое сдсш ала Бране гласаше против. Приватизација конфликти и тепање Албанци у Тетово до атентати, тат-овци и разни штедилници за крадење пари, и мистериозни самоубиства со 5 куршуми во тил и слични. Малце читни ако немаш некој по дома да ти раскаже како за 5 минути се смени името и знамето. И тако даље да не те учам историја. Истите кадри денес продаваат демократија на чело со тепачот на жени Фрчко.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Да не бевте тврдокорно на страната на дпне и цела држава да го поддржеше СЈО, СИТЕ ќе мораа да одговараат, вклучително и Заев за што и да напраил.
Прв мој непријател е корупцијата на сите политичари и државни службеници, вклучително и од сдс, ниту ми недостасуваат бц и 90-тите ниту имам било каква врска со сдс. Разликата меѓу тие и овие лопови е само што првите дрпаа имот стваран на колективна, општествена основа, а твоиве дрпаат од кредити - пари кои воопшто и ги немаме. И првите и вторите крадат народни пари.
Ова што сега ги браните не е патриотизам, затоа што е како бел ден јасно дека земале пари во име на двојазичност, менување на име, федерација, конфедерација и тоа не го испорачале, а очигледно го ветувале, ама ѓаволот си дојде по своето.
П од патриотизам нема во дпШне. Скапо ќе ги платиме нивниве 10 години слава.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom