Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
Да, има ли некој чист! Секој ретардиран лик споделува доверливи file-ови од работа на нет (чисто дека е многу јак и информиран). Загрозување на безбедност во сообраќај? Што значи ова? Не пропуштила пешак?
Тој што ги пратил информациите од системот е труло нешто во оваа приказна!
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
Wow, јакото дело што го извршила :) Па вакви прекршоци има направено 90% од населението, само што кога си обичен смртник ќе го јадеш...
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.171
Поени од реакции
21.287

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
Bez da ja znam Grouper.mk mi lici eptem na poznatiot Portal Groupon, so ime pa i zelenata boja, pa i izgledot na sajtovite im se slicni.

Ako ova e uspesna biznis-licnost ne znam. Krades nesto i go implementiras Doma. Za toa ne treba nekoe visoko znaenju tuku dobar oset, sto ocigledno ima. Inace ovie portali od licno iskustvo od nisto pravat nesto im ja davaat infrastrukturata na tie sto nudat popusti i im pravat do nekade reklama. Od druga strana em baraat dobar popust od redovnata Cena pa i 30% provizija od sekoja brodazba cuvaat. Nisto slozeno zatoa i ne znam kolku e spremna da vodi takvo tesko ministerstvo.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Да, има ли некој чист! Секој ретардиран лик споделува доверливи file-ови од работа на нет (чисто дека е многу јак и информиран). Загрозување на безбедност во сообраќај? Што значи ова? Не пропуштила пешак?
Тој што ги пратил информациите од системот е труло нешто во оваа приказна!
Одамна требаше да си го исчистат дворот од убк за да нема вакви работи.Како год, Шилегов секојдневно ја загрозува безбедноста на сообраќајот возејќи цреп напраен,па никому ништо :)
 

MIKI1

Поставувач на неодговорени прашања.
Член од
10 јануари 2008
Мислења
20.396
Поени од реакции
3.397

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
Власта, небитно за кое ниво‘ од истата се работи, е „слика„ за морално-етичката состојба од народот од кој таа власт произлегува, односно од каков народ е гласана...
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.233
Поени од реакции
27.570

Добро има ли некој чист што треба да седне на фотелја у државава?
Колку се глупи.Без никакви нај основни проверкии,даваат простор за дополнително ругање и фаќање сеир од страна на опозицијата...
Lele mori majko sho napraila. Jakoto delo. Ja sum sigurna deka na 90% od skopjani pajak im ja ima sobrano kolata, pa takvi glupi prekrshoci ne treba ni da se rachunaat.
Daj realno, nikoj ne e svetec tuka.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Шабанскиов октопод ги има пуштено пипалата на сите страни... А и доста интересен феномен е како секогаш се успева работата да се сврти околу една будала, а другите околу него да поминат скоро и неспомнати. Тоа е таа одговорност, еден е крив за се, другите ништо не знаеле.

 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
196
Поени од реакции
364
Bez da ja znam Grouper.mk mi lici eptem na poznatiot Portal Groupon, so ime pa i zelenata boja, pa i izgledot na sajtovite im se slicni.

Ako ova e uspesna biznis-licnost ne znam. Krades nesto i go implementiras Doma. Za toa ne treba nekoe visoko znaenju tuku dobar oset, sto ocigledno ima.
Па е :) За да ти успее бизнисот треба да имаш осет и да го погодиш времето, што очигледно она го има направено. Нема врска тоа што таков бизнис постои некаде во светот, па она го има имплементирано кај нас. Тоа не може да го успори фактот дека е успешен бизнис.

Ниту тајм.мк не е нешто револуционерно, ама беше прв кај нас и it works. Ако гледаш така скоро ниту еден бизнис не е „оригинален”, туку има направено одредени модификации за да одговара на средината каде што се отвара и тоа е тоа. Не ти треба да измислиш топла вода за да имаш успешен бизнис :)
 
Ф

Флеш

Гостин
Едно мало потсетување ве молам ....

Мора сите од форумов да се сложите дека грешка бевме што ги исмевавме одот на Гвујо,малото дете Јанакиевски,мустаќите на гопоџа Министерка и даље ....НО искрено чуствувам голем грев направивме ....

Од спротива имате комуњарчиња кои пуно гомна направи ја од што се избрукаат на светско ниво ....Кои министри,подпретседатели,членови,градоначалници со скандали као со цигарите и даље од СДС немало ...

Стави на мерка ВМРО и СДСМ,комоаратива .....Сдсм се сѐ ментални ретарди,психопати,пијаници ....Се смеевме на шаторот,но далеку боље беше од Муртинецот,не беше брука ....Госпоџа Шупраиш,далеку посмирена беше од некои куртони на Сдс и вршеше работа .... Ќе речете,абе исти гомна се и двете партии ...Да гомна се зошто работеа за свој интерес,а не за држава,но едните за разлика од другите се ментално болни кои луѓе се на позиција врвна.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.527
Поени од реакции
5.718
Lele mori majko sho napraila. Jakoto delo. Ja sum sigurna deka na 90% od skopjani pajak im ja ima sobrano kolata, pa takvi glupi prekrshoci ne treba ni da se rachunaat.
Daj realno, nikoj ne e svetec tuka.
За пајак НЕ се поднесува кривична пријава.
Ако е точно дека има кривична (а не прекршочна), тогаш се работи за поголемо и посериозно дело
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.265
Поени од реакции
773
Gledam Nina Angelovska primena vo forbes potencijal za mlada masonka :) , odi po Biznis Nastani slicni na onaj vo Budimpesta Gruevski so go slikaja so zenskata,a ova drugiot pisi self help knigi ,ovaa mnogu prokapitalisticki izgleda go naucija kako funkcionira toj sistem, ali so vakvi ljudi makedonija amerika i e engleska nikad nece postati zemja proleterska :)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom