Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Ги преслушав и двете снимки, што е сечено лепено?
Криеја убиство 3 дена, престанете да бидете Грујови апологети.
Како што е сечено?Дадоа пред 3-4 год. само 3 минути од разговорот а не целиот од 12 мин. Згора на тоа и Заев се поздравуваше во затвор со убиецот на Нешковски а и неговиот адвокат го бранеше убиецот на суд што фрла сомнеж за политички исконтруиран случај.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Како што е сечено?Дадоа пред 3-4 год. само 3 минути од разговорот а не целиот од 12 мин. Згора на тоа и Заев се поздравуваше во затвор со убиецот на Нешковски а и неговиот адвокат го бранеше убиецот на суд што фрла сомнеж за политички исконтруиран случај.
Убиството на Нешковски е исконструиран случај?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Убиството на Нешковски е исконструиран случај?
Сега ќе испадне дека Заев кој воедно не знае устата со сламка да ја погоди, го убил Нешковски за да фрли дамка на владеењето на Груки. Стивен Кинг упм.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Како што е сечено?Дадоа пред 3-4 год. само 3 минути од разговорот а не целиот од 12 мин. Згора на тоа и Заев се поздравуваше во затвор со убиецот на Нешковски а и неговиот адвокат го бранеше убиецот на суд што фрла сомнеж за политички исконтруиран случај.
Everybody knows you never do a full retard.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Сега ќе испадне дека Заев кој воедно не знае устата со сламка да ја погоди, го убил Нешковски за да фрли дамка на владеењето на Груки. Стивен Кинг упм.
Абе имагинација исто како што двојазичноста и промена на името беа во нечии глави. Памтиш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе имагинација исто како што двојазичноста и промена на името беа во нечии глави. Памтиш?
Јас ова го немам кажано, ниту па верував во розев еднорог глупостите дека некој ќе лежи а во случајов за Нешковски ти зборам. Нешковски, поддржувач на тогаш владеачката партија, беше оставен претепан на клупа да умре од горило на Груки. Толку.
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.451
Поени од реакции
1.791
Everybody knows you never do a full retard.
Леле па ти си знаел англиски.Дај петка на раче да ти пишам.[DOUBLEPOST=1562945589][/DOUBLEPOST]
Јас ова го немам кажано, ниту па верував во розев еднорог глупостите дека некој ќе лежи а во случајов за Нешковски ти зборам. Нешковски, поддржувач на тогаш владеачката партија, беше оставен претепан на клупа да умре од горило на Груки. Толку.
Само да додадам дека случајот Нешковски и Тамара беа политички злоупотребени од тогашната опозиција и шарените неутралци како нејзина логистика.
 
Последно уредено:

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Јас ова го немам кажано, ниту па верував во розев еднорог глупостите дека некој ќе лежи а во случајов за Нешковски ти зборам. Нешковски, поддржувач на тогаш владеачката партија, беше оставен претепан на клупа да умре од горило на Груки. Толку.
Ајде жити све кажи ми што е подобро пуштањето на селективно одбран дел од снимка ради политички поени, или криење од јавност, 3 дена, колку да се исправи работата, за да на крај секако се затвори вистинскиот убиец...

Да не зборам какви све не сомнежи отвара за другите снимки, а башка и за снимките што црпе ги најави за смилковци и диво насеље, акои сеуште не видоа бел ден..... ако воопшто постојат....

За селективна правда мантравте тука на времето или за што, дај подсети ме...

од кал да е црпе да е...[DOUBLEPOST=1562946443][/DOUBLEPOST]
кога говорам за структурни реформи мислам на измени во распределбата, само така доаѓа до промени во вредносниот систем, според ова што ти си го напишал подразбираш нешто друго. И да си 100% во право за инфицираност (односно теледиригирано општество) тоа и понатаму не значи дека треба да ги дигнеме рацете и нозете, кај некои така делува ама кај некои е дополнителна мотивација за промени во системската поставеност. На крајот на краиштата и целосно да се разруши системот ќе мора повторно да се воспостави нов, а такво нешто е можно само во случај на ресетирање.
Види да пробаш да реагираш врз овој систем, како некаков остаток од Македонска држава е исто како да пробаш да вратиш мртовец во живот.... Тоа комунизмот оставил трага, па еве гледај го лордов тука како се понаша од позиција на сила...

Трул е овој систем за нас Македонците...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.708
Поени од реакции
4.376
Убиството на Нешковски е исконструиран случај?
зошто кога немаш аргументи се фаќаш за лапсуси, што тие намерата?
Па од авион се гледа дека сакал да рече ИСПОЛИТИЗИРАН, искористен, злоупотребен за политички цели и во политички пресметки?
Како се нарекува ползување на нечија смрт за политички цели, како се нарекуваат таквите монструми?

Албанските невладини организации се бунат за еколошки теми само ако во случајот не е вмешан Албанец. Албанците секогаш еднострано истапуваат за тие теми и не треба да се очекува да бидат против Албанци. На пример, истурил некој десет тона нафта во Охридско Езеро - се бунат се додека не излезе јавно дека тој некој е Албанец.
Мене останатите охриѓани ме чудат.
Мене па ме чуди како некои си земаат за право и со кој образ говорат за Охриѓани кога тие истите заговарале промена на име Македонија и бришење на македонската држава, заедно со Арнаути и други излегле на референдум за да му изберат име на Македонскиот народ!
Забегана работа нели?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ајде жити све кажи ми што е подобро пуштањето на селективно одбран дел од снимка ради политички поени, или криење од јавност, 3 дена, колку да се исправи работата, за да на крај секако се затвори вистинскиот убиец...

Да не зборам какви све не сомнежи отвара за другите снимки, а башка и за снимките што црпе ги најави за смилковци и диво насеље, акои сеуште не видоа бел ден..... ако воопшто постојат....

За селективна правда мантравте тука на времето или за што, дај подсети ме...

од кал да е црпе да е...[DOUBLEPOST=1562946443][/DOUBLEPOST]
Види да пробаш да реагираш врз овој систем, како некаков остаток од Македонска држава е исто како да пробаш да вратиш мртовец во живот.... Тоа комунизмот оставил трага, па еве гледај го лордов тука како се понаша од позиција на сила...

Трул е овој систем за нас Македонците...
Не знам зошто ме цитираш мене со Заев кога како прво не само што не го гласав ликот, туку колку што имам изнапишано против Зајо овде, да се соберете цела групација "двете се зла ама Грујо барем бла бла" ДООЕЛ немате против Груки изнапишано :)

Да мислиш дека убиството на Нешковски е подметнато или масло на СДСМ во доба кога гледаме дека пустите не сфаќаат дека некој ги дупи по телефон и кога ја имаш Гоца кај што се нервира дека едно убиство не знаеле да сокријат треба пола мозок да ти фали.

За останатото со кое што си ме цитирал не знам што да ти речам освен истото што му го пишав на ликот погоре дека џабе ме ставаш во групацијата кога како што беше Груки, сега е и Зајо врзан со истата банда. Мислам, колку да се пише нешто, единствено може да ти повторам дека исти курац се и овие и дека кој им верува и на нив на гомната што ги пласираат е исто така со пола мозок роден, па сега секој со своето.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
зошто кога немаш аргументи се фаќаш за лапсуси, што тие намерата?
Па од авион се гледа дека сакал да рече ИСПОЛИТИЗИРАН, искористен, злоупотребен за политички цели и во политички пресметки?
Како се нарекува ползување на нечија смрт за политички цели, како се нарекуваат таквите монструми?
Не е лапсус и прочитај го целиот пост негов пред вака да се леташ.
Он инсинуира дека е конструиран случајот, нели адвокатот на Заев како случајно баш го брани убиецот, а самиот Заев со него се поздравува.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.611
Поени од реакции
26.121
Не знам зошто ме цитираш мене со Заев кога како прво не само што не го гласав ликот, туку колку што имам изнапишано против Зајо овде, да се соберете цела групација "двете се зла ама Грујо барем бла бла" ДООЕЛ немате изнапишано :)

Да мислиш дека убиството на Нешковски е подметнато или масло на СДСМ во доба кога гледаме дека пустите не сфаќаат дека некој ги дупи по телефон и кога ја имаш Гоца кај што се нервира дека едно убиство не знаеле да сокријат треба пола мозок да ти фали.

За останатото со кое што си ме цитирал не знам што да ти речам освен истото што му го пишав на ликот погоре дека џабе ме ставаш во групацијата кога како што беше Груки, сега е и Зајо врзан со истата банда. Мислам, колку да се пише нешто, единствено може да ти повторам дека исти курац се и овие и дека кој им верува и на нив на гомната што ги пласираат е исто така со пола мозок роден, па сега секој со своето.
Кој рече дека е конструирано од СДСМ... освен што двата лорда тоа го имплицираа во нашите постови... а ти им се приклучи ко прле пред магаре...

И не е мојот став и двете гомна ама ГРујо... Туку и двете гомна ама црпе..... црпе покрај другото направи нешто што никој не се осуди, го смени името...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.739
Ајде жити све кажи ми што е подобро пуштањето на селективно одбран дел од снимка ради политички поени, или криење од јавност, 3 дена, колку да се исправи работата, за да на крај секако се затвори вистинскиот убиец...

Да не зборам какви све не сомнежи отвара за другите снимки, а башка и за снимките што црпе ги најави за смилковци и диво насеље, акои сеуште не видоа бел ден..... ако воопшто постојат....

За селективна правда мантравте тука на времето или за што, дај подсети ме...

од кал да е црпе да е...[DOUBLEPOST=1562946443][/DOUBLEPOST]
Види да пробаш да реагираш врз овој систем, како некаков остаток од Македонска држава е исто како да пробаш да вратиш мртовец во живот.... Тоа комунизмот оставил трага, па еве гледај го лордов тука како се понаша од позиција на сила...

Трул е овој систем за нас Македонците...
мвр на Спасовски не 3 дена ТУКУ 30 дена го држеше во фиока случајот со убиството на Јанушев... после Спасовски кажува Не можеле да поднесат кривчна, требало детално Форензички сите докази, бла бла..
а убиецот НЕ СЕ ВРАТИЛ од Викенд во затвор, значи следува автоматски ПОТЕРНИЦА...
... и помина речиси 2 години од убиството и се се замолча...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Кој рече дека е конструирано од СДСМ... освен што двата лорда тоа го имплицираа во нашите постови......
Aко ти некад нешто напишеш објективно и вистинито, ќе се измести ултимативниот баланс на универзумот и реалноста ќе се раздроби на ситни парчиња.

Види таму поназад кој рече (и објасни) дека случајот е конструиран.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кој рече дека е конструирано од СДСМ... освен што двата лорда тоа го имплицираа во нашите постови... а ти им се приклучи ко прле пред магаре...

И не е мојот став и двете гомна ама ГРујо... Туку и двете гомна ама црпе..... црпе покрај другото направи нешто што никој не се осуди, го смени името...
А зошто тогаш би имплицирал некој дека е сечена, лепена итн снимката?

За другово, најпријателски совет кон тебе - колку побрзо сфатиш дека малце му е тоа на овој народ овде, толку полесно ќе ти биде. И јас се нервирав на почетокот ама верувај и бетер заслужуваме. Инаку да, се согласувам со тебе за гестот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom