Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.303
Поени од реакции
78.991
Тодоровиќ бил.
И Груевски него го уценуваше, а и овие. Колку што знам он нешто неќеше многу-многу да се кандидира, али скоро да го присилија. Па веројатно си рекол, кога веќе мора да биде таму, нешто ќар да извади.[DOUBLEPOST=1560937616][/DOUBLEPOST]
Фактички со договоров од Преспа од Грчка добивме:

1) Воздржан глас во ЕУ
2) 1 поен на Евровизија
3) .... :toe:
НАТО
практична двојазичност
 
Последно уредено:

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.544
Поени од реакции
34.850
Фактички со договоров од Преспа од Грчка добивме:

1) Воздржан глас во ЕУ
2) 1 поен на Евровизија
3) .... :toe:
4) Забетониран идентитет, како швајцарско сирење

Во исчекување на железните опинци, со квантен скок со “93 литри во секунда или метри кубни како што беше, или на час, како беше“ и ете не во ЕУ :vozbud:
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Заев: Дајте заедно да се израдуваме на успехот, зошто постојано да бараме нешто, да мрчиме?!

Така де, само да се јадело гомна нешто. Те ова не чини, те она не чини. Ова да се направело, она да се направело. Ебате тоа луѓето, да не знаат да се израдуваат на било што. И после не биле среќни и не знам таму што.
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
4.599
Поени од реакции
3.303
Заев: Дајте заедно да се израдуваме на успехот, зошто постојано да бараме нешто, да мрчиме?!

Така де, само да се јадело гомна нешто. Те ова не чини, те она не чини. Ова да се направело, она да се направело. Ебате тоа луѓето, да не знаат да се израдуваат на било што. И после не биле среќни и не знам таму што.
Грција гласала воздржано. . . ВОЗДРЖАНО!
Има ли бе поголем epic fail од тоа?

Па оние племињана у Африка што имаат поглавар се поумешни, поспособни, поненаивни и поспремни за дипломатија и преговарање бе
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Заев: Дајте заедно да се израдуваме на успехот, зошто постојано да бараме нешто, да мрчиме?!

Така де, само да се јадело гомна нешто. Те ова не чини, те она не чини. Ова да се направело, она да се направело. Ебате тоа луѓето, да не знаат да се израдуваат на било што. И после не биле среќни и не знам таму што.
кој успех!????
:confused::facepalm:o_O:toe:
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
кој успех!????
:confused::facepalm:o_O:toe:
Најголем успех е да промениш име на држава, иако си ветувал, си се колнел дека нема никогаш, додека е жив, додека дише, во деца, во претци...
Мал е број на такви успешни политичари.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Ќе ги стигне казната и на Зајко и компанија и на Грујо и компанија. Прашање е на време. Казна од народот ќе има.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ШТО ПРАИМЕ СЕГА, АЛО ВЛАТЧЕ, ЧИТАШ ЛИ ОВДЕ ШТО ПИШУВА ЗА ТОА ШАЈКАТА НЕЗАКОВАНА?!
Штета што поддржувачите на Заев речиси исчезнаа од форумов... или си ја одиграа улогата па си заминаа, или нема што да прават, кога видоа што чудо поддржуваа да дојде на власт. Инаку, ќе можеа да му пренесат на Шаше Психолитико дека процентот од 260% е затоа што од нула лесно се скока на висока цифра, а и затоа што тоа се реинвестиции на фирмите кои Груевски ги донесе во Севернава.
Ако сум грешка, нека се набројат инвестициите. ОК, знаеме за сендвичарата на Кентаки Чикен... или како ли се викаше... KFC?
А Шаше за новинар се прикажува. Толку ниско ниво на знаење има човеков, да се чудиш како е можно во денешно време.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
ГОСТИЛНИЦА ГАНЗА: Една кафана (општество) за сите

Добро, ова веќе не е ни смешно, ни ништо, туку е само еден обичен патетичен и очаен обид да се излижат сите гомна што ги има испосрано власта и попатно да се исфорсира наводниот соживот (како демек мене некој ќе ми кажува со кого да бидам близок и да комуницирам, а и сигурно пресудна ќе ми биде етничката припадност), кој ни помалку ни повеќе го има во фамозното Дебар Маало еј! Тоа се тие уметници, тоа е таа авангарда. Просто не можам да се соземам откако го прочитав текстов, кој нескромно ќе кажам дека треба да добие Нобелова за книжевност, па да славиме не само датум, туку и две Нобелови годинава. Уф, сигурно Геро ќе цркне од мака како не му текнало да го напише истово.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
ГОСТИЛНИЦА ГАНЗА: Една кафана (општество) за сите

Добро, ова веќе не е ни смешно, ни ништо, туку е само еден обичен патетичен и очаен обид да се излижат сите гомна што ги има испосрано власта и попатно да се исфорсира наводниот соживот (како демек мене некој ќе ми кажува со кого да бидам близок и да комуницирам, а и сигурно пресудна ќе ми биде етничката припадност), кој ни помалку ни повеќе го има во фамозното Дебар Маало еј! Тоа се тие уметници, тоа е таа авангарда. Просто не можам да се соземам откако го прочитав текстов, кој нескромно ќе кажам дека треба да добие Нобелова за книжевност, па да славиме не само датум, туку и две Нобелови годинава. Уф, сигурно Геро ќе цркне од мака како не му текнало да го напише истово.
Прво, да не мислел на Ганџа?
Арен си е текстот, мирољубив, секако. Има куп вакви и се за поздравување. Само, Власите не ги набројал,
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Пошто бев опоменат дека не соодветни мислења сум пишувал (кои се избришани) ќе пазам од сеа што пишувам на партиските потрчковци. Класично педерско понашање. Не знаеш како да вратиш и немаш аргументи и пријави го па нека му се бришат мислењата да не те резили пред народот.
За вака прост народ само нешто ко Ердоган му е мајката.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom