Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.585
Поени од реакции
81.170
Vidi, on stvarno se borese ko so go pratam odamna. Samo vide so so si ima rabota, odraboti nekolku turi vo irak i resi da si legne na brasnoto. Ja da sum ranet vo 2001 i nekoj da organizira kopiljaci da pisuvaat uck niz grad ic nemase da mi cue ni za ime ni za dvojaxicnost.
Среќа не сите бранители мислат ко Стојанче... и другите не добиле ништо од државата после 2001, дури и слободно можам да кажам дека се угнетувани од самата држава... али голем дел од нив никогаш не би подале рака на терористите кои раселуваа Македонци од Западна Македонија, не би лижеле гз на партија која менува име и Устав под притисок на друга земја, и не би оправдувале двојазичност.

Види, истотака многу терористи не добија ништо од Али и компанија, живеат по селана меѓу Тетово, Гостивар и Косово на граница, али ти кажи им на нив "Шќиптаре Етник" одма ќе се фатат за калашот.


Стојанче е срам за секој кој учествувал во 2001, земал се бламира и крши ќерамиди со глава пред Твитер елитата...дното пробиено.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
Nema tolku narod da za se vrabotuva za da gi stitat site tabli sto doprva ke mora da se smenat.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.167
Поени од реакции
17.966
Сите што работат преку интернет данокот е 15% фиксно, тоа 10% па 18% ако надминиш 1500 еур не важи.

Така да си знајте...
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Хорхе цело време го викаа фикус.Да видиме консензуалниов шо цвеќе ќе е?:cautious:За Македонците сигурно ќе е кактус,ама подобро не ни заслужуваме.
Консензуален ЗумбуЉ:icon_mrgr:

:cujte:Се во име на соживот и едно општество за сите, се во име на НАТО и ЕУ.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Пинк, недела, ударен термин, саат време,на македонски јазик, грујчето....

Претходно, Ал Џазаира, минута време, прво лафе на џермаски, после на шпански, па "српско-крватски"и на крај "од немајкаде на македонски"....дно си бевте - дно си останавте....
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Среќа не сите бранители мислат ко Стојанче... и другите не добиле ништо од државата после 2001, дури и слободно можам да кажам дека се угнетувани од самата држава... али голем дел од нив никогаш не би подале рака на терористите кои раселуваа Македонци од Западна Македонија, не би лижеле гз на партија која менува име и Устав под притисок на друга земја, и не би оправдувале двојазичност.

Види, истотака многу терористи не добија ништо од Али и компанија, живеат по селана меѓу Тетово, Гостивар и Косово на граница, али ти кажи им на нив "Шќиптаре Етник" одма ќе се фатат за калашот.


Стојанче е срам за секој кој учествувал во 2001, земал се бламира и крши ќерамиди со глава пред Твитер елитата...дното пробиено.
Cudno nikoj od niv se nema pojaveno u javnost. Cesniot i makedonskiot narod u sekoe podracje izglea se nekoj fantomi, zaso cim se pojavi u javnost si go sitka gzot. Da ti gi nabrojam ama gi znaes i sam, dali onoj Bingo dali Johan prevara do prevara.
Stojance za zal ispadna isti kur ama pruzi otpor nekoe vreme. Za razlika od drugite demek veterani kako ovoj bingo so si go sitnaa gzot i se namestija na pozicii, istera dve vladi na sdsm i vmro vo borba za branitelite, si ja izgubi rabotata i na kraj go nateraa da si ja svitka opaskata i da glumi sozivot so uck. Da go pluka narodot so prst ne mrdna dur go degradiraa 20 godini ti e ziv prikaz so narod zivee tuka. Ne e nikakov heroj Stojance ama pa narodov ne ni zasluzil niso poarno.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Северџанката Тамара наместо да се откаже од учеството на Евровизија и парите да ги донираат во купување амбулантни возила, не само што ќе учествува, туку и и е срам на Инстаграм да напише која земја ќе ја претставува, јебемти бурето дебело и ненаситно. Ми го избришала коментарот и забранила коментари :pos: Тамара ми е најдовратна од моменталниве естрадни бештии, уште од моментот кога ја заеба химната против Ерменија ли кои и да беа и наместо да се извини, сите и беа криви и пишуваше македончиња со мала буква за потсмев.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.442
Поени од реакции
20.190
Пострашно нешто од непријателот е предавникот, а Стојанче е токму тоа ... предавник !! Знаат и Албанците што е чесност, затоа и го кренале на клоци баш ради тоа еднаш предавник, секогаш предавник.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.786
Поени од реакции
29.223
,,,,kako odat rabotive i da nemame nepeijateli,,,a gi imame,,,dovolni ni se sopstvenite predavnici da stigneme do tamu kaj shto sme,,
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Северџанката Тамара наместо да се откаже од учеството на Евровизија и парите да ги донираат во купување амбулантни возила.
Дали воопшто се гледа тоа срање уште...
Џабе трошење пари, ако му се прави екскурзии, нека си платат од џеб и нека ждерат по тоа хотелите и цел месец ако сакаат.
 
Член од
17 октомври 2017
Мислења
855
Поени од реакции
1.471
Не постои унитарна држава во светот со два службени јазика и два конститутивни народи,сто пати беше кажано на форумов.
Не е точно...има еден куп

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_official_languages


Додуше повеќето во Африка/Азија, но има и во развиени земји, како пример Канада и Белгија

Туку, кога побрзо го сменија името на Вики?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom