Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

?

Дали сте за влез во НАТО и потенцијално ЕУ - по цена да се промени името на државава?

Анкетата е затворена 17 август 2018.
 1. Да.

  27,6%
 2. Не.

  72,4%
 1. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.568
  Допаѓања:
  2.452
  Не знам шо се расправате со Бугарите.Љугето си се во право,никој од нив не бара да имаат остеопороза,тоест свиткана кичма.
   
  На fatigoova и Ilumious им се допаѓа ова.
 2. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.068
  Допаѓања:
  29.478
  а од нас се бара
  а ние неќеме, ама политичарите се лоши и така ни праат
   
 3. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.568
  Допаѓања:
  2.452
  Муртињо го побара тоа,сеа издржи,после е.ање нема каење!
   
  На fatigoova му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.554
  Допаѓања:
  1.077
  Античка Македонија до Владивосток! А Небесна Србија од Токија преку Хаваи па до Скадар! :P И е СтеВчо а не СтеФчо научи Античко Македонски!
   
 5. Dambeny

  Dambeny

  Член од:
  21 јуни 2010
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  36
  Па досега имаше три самита со подржка на САД, а на последниот беше и Jункер. Има голем интерес и од Израел.
  Има начално согласие за донорство от САД и Израел. Од ЕУ се подржуваше од Франциjа, зшто Макрон смета, дека тоа ке го заекчи влиjанието на Франциjа спрема Германиjа. Засега без Украина Белорус и Молдова, ама имало наблудатели од Украина и Грузиjа. После последниот самит, Путин ги форсира преговорите со Лукашенко и сега поjде при Вучето. Се засили и пропутинската хистериjа во Бугариjа.
  Триморие.jpg
   
 6. Ѓорѓи Н.

  Ѓорѓи Н.

  Член од:
  23 март 2015
  Мислења:
  5.570
  Допаѓања:
  912
  Јас мислам дека Болгариа „оберучке“ ќе прифати.
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2019 во 12:21 ---
  А кое море ние ќе им го понудиме? Охридско „море“?
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2019 во 12:23 ---
  Мислам дека „нема шансон“.
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2019 во 12:28 ---
  Демократија, па и ти имаш право на искажување. Јас знам дека ти не би ме „подржал“ за... зачувување на името. Ти би сакал да станеме Бугари, нели? ;)
   
  Последно уредено: 11 јануари 2019 во 12:28
 7. ZooGraf

  ZooGraf

  Член од:
  29 декември 2007
  Мислења:
  155
  Допаѓања:
  305
  На прв поглед не. Ама што ако ова не е пак некое сценарио? Во последниве пар месеци почнав да верувам дека се е некаков фингерај.
  Неколку работи се случија откако Саудицијите го убија Кашоги во Истанбул. Ердоган направи приличен притисок на САД со тоа, еден од резултатот е Американците се повлекоа нагло од Сирија ( и Афганистан). Кој знае уште на што се имаат договорени.
  Беса е партија со турски врски, стално гледам "неотоманската" придавка пред нив. На Турција не и одговара да се реше овој спор.
  И така, како монета за подкусурување од 123-ти вид, можеби ќе си го спасиме газот без наша заслуга.;)
   
 8. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.068
  Допаѓања:
  29.478
  А зад него стои Сорос, а зад Сорос, стои трилатералнната комисија, а зад нив Масоните, а зад нив Евреите, а зад нив Сивите.
  Што можеме ние против таа сила? Путин не помага.

  Кукање изгледа е лекот. А?
  --- Споено дупло мислење, 11 јануари 2019 во 12:48 ---
  Ние сме Бугари, не мора да стануваме.
   
  На Makaron му/ѝ се допаѓа ова.
 9. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.554
  Допаѓања:
  1.077
  Морето наречено Македонска Историја и Бисерите Култура и Идентитет.
   
 10. INDIJANEC123

  INDIJANEC123 Женкар

  Член од:
  17 март 2014
  Мислења:
  1.983
  Допаѓања:
  2.384
  Нема потреба да се покачуваат даноци. Треба да се прошири даночната основа односно да се стегне западна Македонија да плаќа данок за да не мора ние повисок данок и за нив да плаќаме.
  Второ многу се краде - од чиновниче до министер пуздер се прави.
  Овие две мерки и има да цветаме.
  А за со имево, Касами е про Ердоган мислам, може да има некакви насоки од таму.
   
  На teneke му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Solaire of Astora

  Solaire of Astora

  Член од:
  30 јули 2014
  Мислења:
  2.856
  Допаѓања:
  6.669
  На F.E.A.R., whatto, Македонија 1932 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 12. Ilumious

  Ilumious Патник, педер, поет, администратор, масон

  Член од:
  29 јануари 2007
  Мислења:
  75.066
  Допаѓања:
  152.706
  На Avenger99, stratUs, F.E.A.R. и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. shutrak

  shutrak opsenar

  Член од:
  3 јуни 2011
  Мислења:
  18.932
  Допаѓања:
  12.973
  ,,,i svinsko lapaat na golemo no samo koga se so Makedonci,,
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Makaron

  Makaron КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!

  Член од:
  16 јули 2014
  Мислења:
  6.306
  Допаѓања:
  10.397
   
 15. Peja989

  Peja989 Супер модератор

  Член од:
  22 јули 2010
  Мислења:
  27.660
  Допаѓања:
  67.351
  Тоа што се македонски државјани, не значи дека се македонци под дифолт.
   
  На Avenger99 и Makaron им се допаѓа ова.

Сподели преку: