Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.956
Се е ок со постов, ама заборави да напишеш дека треба да се бојкотира, некој не би разбирал меѓу редови...
Битно е да е се ОК со постов. За друго не се грижам.[DOUBLEPOST=1534281515][/DOUBLEPOST]Железара нема гајле.
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.243
Поени од реакции
4.444
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2033259856716049&id=254972557878130
И после не протестирале и фрлале кондоми за оставка на шупаковиќ...е нема.

Мене лани ми измислуваа критериуми у болница за да примат некое комуњарче, а цреповиве пејнтплактолепачи направија фб страна и ставаа пејнт слики на реновирање на вц и веб страна..."сигурно" за без пари сето замарањњ му беше. На митинзи со бабајане пратенико фамилијарно се сликаа ами каде бе коа ќе паднете од власт
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Himnata ne se tretira so ovoj dogovor , tuku so plarformata, toa e i forata, site tri dogovori se nadopolnuvaat eden so drug i za se sto Zaev triumfalno kazuva deka ne se pipa so edniot , se pipa vo edniot od drugite dva.
:facepalm::lolzz:[DOUBLEPOST=1534288414][/DOUBLEPOST]
Samo Zaev - netajkunot hrabro prkosi na toa zli procesi.
Има една бајачка во непроштено, зорка се вика. Ој нека ти попее малу
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Оди баце збери од партија 100 души да не победите на анкетава.
Аааа извини, чатмите шетајте ги вие, мене рамото ме боли. Кој сака нека љуби лидера, затоа што тука гледам има наши и ваши терајте, северномакениџани, и да не ви биди крив ни заеф и грујо
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Абе кој сака нека излезе, макар што ќе има притисоци во јавните претпријатија, училиштата но и со тоа дали ќе стигнат до 700к. Прекусила. Очекувам валкана игра.
Јас мислам дека ќе има добра игра после референдумот
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Оо сезнаен кодеру!
Тоа дете е сто пути попаметно и поначитано од тебе. Проблемот со Горазд е што нема искуство со јавни дебати и веруе у глупости, а не со неговиот капацитет.

Ти најде да зборуеш за читање книги, цреп еден. Ако ти имаш 5 книги у живот прочитано, си го сечам на лице место.
Ти благодарам на елоквентноста и интелигентниот разговор. Се гледа дека мозокот ти тече низ ушите, интелигенцијата се шири околу тебе како зараза. Блазе на твоите родители што те родиле толку паметен, па дури и знаеш кој е и што е, колку книги прочитал, дали е некој сто „путки“ попаметен од друг.
Горазд е слаб соговорник. Умствениот капацитет не знам колкав му е, ама капацитетот за да дискутира на ТВ му е нула. Со мене не можеш да го споредиш, моите познавања се сто „путки“ поголеми од него. Впрочем, јас не го споредував со мене, ниту пак кажував за мене. Едноставно, детето е далеку од подготвен за дебати, а од она што го видов, гледам и дека мнооогу работи не знае.
Малечок, јас сум живеел во време кога не беше интернетот основа за знаењето на луѓето. Ние се информиравме (во тоа време) од книги, од списанија, од секаде каде можеше да се информира човек... Времето не го врвевме играјќи дебилни игрички на компјутер, поисполнето живеевме, па и читавме книги, а со тоа и речникот, и дикцијата, и изразувањето ни беа многу поголеми од на сегашнава младина која се мачи две прости реченици да ги спои во една проширена. Мал си, џабе ти објаснувам. Живеј со простотилокот...[DOUBLEPOST=1534329677][/DOUBLEPOST]
Не знам дали има ГМО но пржената храна изобилува со протеини и витамини.Поготово ако маслото не е сменето недела дена.Патем добара странска инвестиција,сигурно голем удел ќе има во извозот.
:pos:
Сиот бенефит ќе биде што ќе се вработат 50-на луѓе, не знам колку... Е сега, ме интересира колкави плати ќе имаат, ако сето ова биде.[DOUBLEPOST=1534330071][/DOUBLEPOST]
Aman bre , KFC ovde se smeta za "junk food" i eden od vinovnicite na epidemijata na debelina kaj mladinata......
И Мек Доналдс се „џанк фуд“. Секоја сендвичара или слично.
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Поздрав до сите поети, романописци и есеисти... никој не ги чита долгите постови. Бидете кратки и конкретни. За наше добро. Благодарам
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
9.979
Поени од реакции
14.757
Sds razmusluvale za prets. Albanec i zaednicka lista za pratenici so Dui

Vin-vin situacija.....samo sto nie ke naebime
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom