Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Колку и на некому да му звучи чудно мирко, јанко, миленко и латас носат прилично солиден број на гласови, и тоа со неколкукратно менување на дресовите. Не ги плаќаше патлиотот толку дебело на лепе очи. Јбг и мене едно време ми немаше смисла муабетов, ама толкав е капацитетот на народецот.
 
S

scribature

Гостин
"Миленко Неделковски
2 hrs ·


KFC која порано се викаше Kentuky Fried Chiken, пред неколку години доби забрана да го користи тоа име, и мораше да плати огромна оштета поради измама на муштериите.
Американската агенција за контрола на храна утврдила дека "пилешкото" месо воопшто не било од кокошка ("чикен"), туку некоја помија добиена со комбинирање на соја и афричко-азиски растенија и мирудии.
Дел од казната е и ПРЕИМЕНУВАЊЕ. Па сега KFC значи KENTUKY FRIED COOKING."

Kentucky Fried Cooking?!?!? Добро од кај ги измислува овие глупости чоеков? Значи да напраиме еден патерн - рамна земја, тин фоил сосајети, алекс џонс/инфоворс, кемитреилс, депопулешјн. Некој, некој, многу многу пари напраи од оваа глупа маса на следбеници на овие теории/субјекти.
Да, KFC си го сменила името, до тука е во право човекот. Ама се понатаму му е една глупава измислица за да дезинформира и не сфаќам како успеале едно 90-тина луѓе да му поверуваат и да лајкнат. Името е променето поради зборот „Кентаки“, затоа што од 1990 па натаму им е забрането на фирмите да го користат тоа име без да платат и без да добијат дозвола од властите.
https://www.rd.com/food/fun/kfc-kentucky-fried-chicken-name-change/
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Настрана неписменоста, која будала освен него верува на вакви ствари? Немало пилешко и не смеат да се викаат така хахахах. Кај да е и Банана репаблик ваљда ќе ги затворат пошто немаат банани во облеката.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.139
Поени од реакции
8.242
Најјако на тој Горазд вчера му беше кога кажа дека нашиве ќе биле топовско месо во НАТО. Гарант само на тоа чекаат и се надеваат таму, на сите 200-300 страшни Фиромски ратници со кои НАТО ќе го покори остатокот од светот... :icon_lol:
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
77
Поени од реакции
83
Aman bre , KFC ovde se smeta za "junk food" i eden od vinovnicite na epidemijata na debelina kaj mladinata...
Zaev pak ...great success bilo !!!
Doagja nesto vkusno i krckavo ..przeno vo C klasa maslo za gotvenje zovrieno vekje nekolku dena a se przi cela nedela vo istoto..... polno so sterioli, holesterol i kancerogeni materi.Vkusni i zovrieni vo maslo , pileski gradi i krilca od kokoski polni so penicilin i hraneti so GMO - Made in USA i Brazil.

Neka si gi hrani decata svoi so KFC i toa na dnevna baza....
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
polno so sterioli, holesterol i kancerogeni materi.Vkusni zovrieno vo maslo pileski gradi i krilca od kokoski polni so penicilin i hraneti so GMO, made in USA i Brazil.

Neka gi hrani decata svoi so KFC , i toa na dnevna baza....
Дај бе од кај кур никнувате...
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.689
Колку и на некому да му звучи чудно мирко, јанко, миленко и латас носат прилично солиден број на гласови, и тоа со неколкукратно менување на дресовите. Не ги плаќаше патлиотот толку дебело на лепе очи. Јбг и мене едно време ми немаше смисла муабетов, ама толкав е капацитетот на народецот.
Стварно народецов нема капацитет.На пример во последно време партискиве ботови цело време викаат дека албанците биле подобри од нас.А на прашење, ако е така зошто не се преселат во Зајас на пример,остануваат без аргументи и почнуваат да менуваат тема а и боја на фаците!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.293
Поени од реакции
45.811
Aman bre , KFC ovde se smeta za "junk food" i eden od vinovnicite na epidemijata na debelina kaj mladinata...
Zaev pak ...great success bilo !!!
Doagja nesto vkusno i krckavo ..przeno vo C klasa maslo za gotvenje zovrieno vekje nekolku dena a se przi cela nedela vo istoto..... polno so sterioli, holesterol i kancerogeni materi.Vkusni i zovrieni vo maslo , pileski gradi i krilca od kokoski polni so penicilin i hraneti so GMO - Made in USA i Brazil.

Neka si gi hrani decata svoi so KFC i toa na dnevna baza....
не ми е тоа муабетот. Ја сум голем фан на КФЦ, едвај чекам да отвори да се запушам од мрсно, . Ама кога ќе ми текне дека Киро сечеше лента на првиот Мек Доналдс на Рекорд, и сега, 20 години покасно, како пак се подмочува државниот врв на вакво нешто, не можам а да не се помирам со тоа што сме Северен Фиром и дека ни нема спас никаков.
 
Член од
23 септември 2007
Мислења
77
Поени од реакции
83
Дај бе од кај кур никнувате...
Член од:
6 мај 2018

Ti seuste rkulec si izgleda.

Ajde mladina debelka....Kentucky Frieeeeed!!!!!!.:jeeee::jeeee::jeeee::jeeee:


Ova Zaev i Sekerka se izgleda koga bile malecki......:lolzz::lolzz::ojeaa:
 
Последно уредено:
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.560
Поени од реакции
17.592
Стварно народецов нема капацитет.На пример во последно време партискиве ботови цело време викаат дека албанците биле подобри од нас.А на прашење, ако е така зошто не се преселат во Зајас на пример,остануваат без аргументи и почнуваат да менуваат тема а и боја на фаците!
Ако мене ме прашуваш во зајас не јер тие се бетер, ама во некое селце во блгарија/грција/романија одма би се преселил. Не би требало да е полошо од тука. Уствари освен Косово и Молдавија сите европски држави имаат повисок стандард од нас. Отвори гугл мапс и види патишта во Албанија, ако не ти капне бар една солза за мајка македонија еб*те патриотот на батерии. :icon_lol:
 
V

viktora

Гостин
Дај бе од кај кур никнувате...
Не знам дали има ГМО но пржената храна изобилува со протеини и витамини.Поготово ако маслото не е сменето недела дена.Патем добара странска инвестиција,сигурно голем удел ќе има во извозот.
:pos:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
823
Поени од реакции
832
Оо сезнаен кодеру!
Тоа дете е сто пути попаметно и поначитано од тебе. Проблемот со Горазд е што нема искуство со јавни дебати и веруе у глупости, а не со неговиот капацитет.

Ти најде да зборуеш за читање книги, цреп еден. Ако ти имаш 5 книги у живот прочитано, си го сечам на лице место.

Како може да е паметен а да верува во глупости :) . Тоа не оди заедно. Гораст не верува во глупости, тој е само опкружен со лошо друштво на чело со Апасиев кој им ја еба кариерата на многу паметни деца околу него, вклучувајќи го и Гораст.
Инаку го познавам детето и кога праевме муабет ми кажа дека студира на ПМФ, математика со примена на информатика, сеа не знам во кој филм е влезен, ама мислам дека треба да си продолжи со науката.
Не треба да имаш искуство во јавни дебати за да добро дебатираш, за тоа треба да го имаш уличарското и да ги исфилуваш работите до степен да ги изманипулираш чуствата на луѓето кои само површно гледат на работите.
Искрено мислам дека не му е местото на тоа дете со политичарската багра, затоа што он може многу повеќе.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
не ми е тоа муабетот. Ја сум голем фан на КФЦ, едвај чекам да отвори да се запушам од мрсно, . Ама кога ќе ми текне дека Киро сечеше лента на првиот Мек Доналдс на Рекорд, и сега, 20 години покасно, како пак се подмочува државниот врв на вакво нешто, не можам а да не се помирам со тоа што сме Северен Фиром и дека ни нема спас никаков.
Сериозно било ова? :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom