Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Вести и случувања' започната од Нuкола, 12 декември 2016.

 1. silmarillion

  silmarillion Merchant @ Prancing Pony

  Член од:
  28 јуни 2015
  Мислења:
  5.082
  Допаѓања:
  9.056
  Каков GoT се дешава у ВМРО, страшно. Одма сите хиени се наежија и почнаа да гризат. Ко ќе дојде пола конгрес на домача љута нашикан, ако фатат да се млатат ќе биде јако :)
   
 2. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  120
  Vo pravo si za toa treba da se istrazi da se vidi dali e taka
   
 3. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.069
  Вчера имаше протест пред министерство за правда, блокирана беше улицата деца плачеа по улици, не можеа на автобус да стигнат на Рекорд. @Ireal не им е срам да протестираат?
   
  На NewForce и Ilumious им се допаѓа ова.
 4. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  120
  Sram?? toj zbor odamna ne postoi vo recnikot nivni
   
 5. Ne_sum_ja

  Ne_sum_ja

  Член од:
  8 мај 2013
  Мислења:
  5.400
  Допаѓања:
  11.880
  Па само реформаторите друга песна пеат, сите други зборат тоа што го збори Груевски.
   
 6. Ireal

  Ireal

  Член од:
  12 март 2009
  Мислења:
  8.082
  Допаѓања:
  3.384
  имаа срам шарените?; а не беше одамна, блокади по раскрсници, автобуси низ мали улички
   
 7. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  120
  Barem oni znaeja zasto protestiraat a ovie zasto protestiraat? sto gi stigna nivnata pravda 11 god sto ja deleja so pritvori i cirkusi po sudovi ?
   
 8. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.069
  Немаа срам шарените. Дали сеа можеме да кажеме дека овие што вчера протестираа немаат никаков срам и протестираат за одбрана на криминалот? Значи со свои очи видов како деца плачат зошто им избегал автобусот, тука баш кај Центар Бар на Димитрие Чуповски кога идеш од ЈБТ према Рекорд, карши Фибула Травел. Е баш тука плачеа децата.
   
  На Ilumious му/ѝ се допаѓа ова.
 9. bobanku

  bobanku Macedonia timeless

  Член од:
  16 септември 2012
  Мислења:
  2.041
  Допаѓања:
  1.922
  E da, znaeja zasto protestiraa za gazot u fotelja da go stavat, dodusa nekolku od niv.
   
 10. gjoko-mkd

  gjoko-mkd

  Член од:
  8 јануари 2012
  Мислења:
  4.177
  Допаѓања:
  2.610
  Negovoto odneduvanje vo javnost i so lugje....po moe mislenje e celosno sprotivno od negovata vnatrešnost.
  Znae da se kontrolira...precizen..milostiv so sekoj čovek vo razgovorite...nikogaš grub ili nadmen, ili da bega od ljugje(koi baraat uslugi).
  E sega posle učtivite zborovi dali ke ti završi rabota......

  Ps.poveće se družam so tatko mu....i veruval ili ne tatko mu nikogaš ne razgovara so prijateli za politika...ili mnogu retko
   
 11. LeoMessi10

  LeoMessi10 Lionel Andress Messi

  Член од:
  12 април 2008
  Мислења:
  2.302
  Допаѓања:
  242
  А дали понекогаш се дружиш со мајка му?
   
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  20.960
  Допаѓања:
  25.080
  Јако ми е, ама не ме чуди, што го цениш човекот на позиција, низ призма - дали ќе ти заврши работа.
   
 13. Zarniwoop

  Zarniwoop

  Член од:
  2 септември 2010
  Мислења:
  5.856
  Допаѓања:
  6.069
  Антонио дека милостив затоа сите кичевчанки ги поминал.
   
  На THE-Boss му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nikola Nini

  Nikola Nini Doktor bez nauka

  Член од:
  5 септември 2017
  Мислења:
  254
  Допаѓања:
  120
  nasata kultura e toa ne e kriv covekot :D
   
 15. psychostasia

  psychostasia

  Член од:
  5 август 2016
  Мислења:
  705
  Допаѓања:
  957
  Антонио е тежок манипулатор, притаен психо лик. Уште кога ќе го видиш како настапува и говори знаеш дека си имаш работа со некој што те гледа у очи и ти продава магла.
   
  На THE-Boss, Mich0MKD, NewForce и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели преку: