Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.205
Поени од реакции
8.444
znaci da rezimirame, posle 11godini vmro-dui kriminali
dobivme apsenje na operski pejaci i akteri.
nego ovoj clen 313 dali e priemnil za ali ahmeti i talat dzaferi? poso neso terorizam se spomnuva?
Ова со 'Апсење оперски пејач и актер' е на нивото со 'Им плаќаме 3 милиони евра на СЈО, а они ја апсат Ивона за гаќи'.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.450
Поени од реакции
36.382
Е ок де, на комисија ќе им го одземат имунитетот.
Мислам дека согласно Устав не смее пратеник да биде лишен од слобода без согласност од Собрание освен ако не е затекнат како врши кривично дело за кое е предвидена казна од најмалку 5 години. Затоа и ме зачудија оти ги приведоа.
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
dobivme apsenje na operski pejaci i akteri.
Каква врска има бе глуп дали се актери, пејачи, или келнери? Ако е актер треба да е ослободен од криминал, така?

Што не трпи форумов значи.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
Мислам дека согласно Устав не смее пратеник да биде лишен од слобода без согласност од Собрание освен ако не е затекнат како врши кривично дело за кое е предвидена казна од најмалку 5 години. Затоа и ме зачудија оти ги приведоа.
Да, претходно го пишав тоа, на страниците поназад. Затоа и Џафери кажа дека не е почитувана процедурата. Ама нема да одлучат за притвор без одлука од Комисијата (долго име има, не знам како беше точно).
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
Не дека се сложвам со се што напиша но генерално резултатот секако би бил ист така да ете ќе речиме во кратки црти добра анализа , реална. Ебана лоша за нас ама реална (y)
Владе Војводо, кај си, да не си на бој со четата да те има на пренос во живо :)

Кај нас во петта изборна единица се случија најинтересни работи, прилично индикативен „судир“ на носители на листи од најголемите партии и интересите кои тие ги застапуваат...се одмотува клопчето полека.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
3.014
Поени од реакции
3.757
Затоа што сум од Ѓорче и ја знам ќерка му. Затоа што знаев и кој е убиецот на „фудбалерот“ уште пред да излезат со „официјално“ соопштение, затоа што во маалски кругови се' се дознава. Не велам дека е сигурно, затоа што никој не може да биде сигурен ама дека се убиени заради љубовна романса со ќерка му, да не ја именувам? Деца кои се помали од неа, од скромни семејства во љубовна романса со фуфица која почна да се однесува ко ќерка на Кралицата Елизабета по назначувањето на Трајко?
Ептен сомнително.

Него, кога се смеевме за „сум бил во подрум, не знам“, требале уствари нас да ни се смеат?
Наводно имале компромитирачки материјал од керка му со кои се обиделе да уценуваат.... незнам колку држи вода. Но и официјалната, судската варијанта некако не ми држи вода.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.755
Поени од реакции
5.026
Да, претходно го пишав тоа, на страниците поназад. Затоа и Џафери кажа дека не е почитувана процедурата. Ама нема да одлучат за притвор без одлука од Комисијата (долго име има, не знам како беше точно).
Како и да е уште Грујо да го упасат да ги турат реформаторите во ДПМНЕ и да ја преименуваат партијата во ВРО-Социјалдемократска...без М нормално. Реформи по барање на “граѓаните„
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Е ок де, на комисија ќе им го одземат имунитетот.

Чим више релативизираме, заборави да споменеш и архитект, режисер на Еднооки...
ne e relativiziranje
od 6 milijardi ukradeni od vrhuskata na vmro i dui stignavme nastan na decenijata da bide apsenje na pottrckovcive
gruevski uste e faktor,mijalkov e 'sredno bogat bzinismen' drugite se onaka labavi. bitno narod sea kje se ventilira na minions a golemite kje si projdat nekazneto.
toa e relativiziranje za tebe?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.406
Поени од реакции
7.857
znaci da rezimirame, posle 11godini vmro-dui kriminali
dobivme apsenje na operski pejaci i akteri.
nego ovoj clen 313 dali e priemnil za ali ahmeti i talat dzaferi? poso neso terorizam se spomnuva?
Сега бугаристанците станаа освободители, ти борци за слобода и демократија од свеЦки ранг ко Алија и Таљо терористи велиш, не го ситни отпорот, ако не па вмро да ги вратиме или гвујо е крив, шо да ти речам, одбери си сам :pos:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Лидер на партија со 100 луѓе на протест. Незнам само зошто воопшто се појави, кога сам јавно побара одговорност, па ево одговорност, чему проблем?
Па тие таму уште и викаат ,Никола,Никола' ко на митинг да се. :tapp: .
- Штета навистина за луѓе како Дурло и уште пар од нив шо наседнаја.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
toa kje mi bese vtorata recenica. od mojot post nikoj ne go procita delot za clen 313 i ali ahmeti i talat dzaferi. koa vekje se apsi za terorizam,da se soberat site na eden trosok
ili vtorive teroristi e dobrite teroristi poso ni trebaat za 61 glas vo sobranie?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.954
Поени од реакции
11.580
ne e relativiziranje
od 6 milijardi ukradeni od vrhuskata na vmro i dui stignavme nastan na decenijata da bide apsenje na pottrckovcive
gruevski uste e faktor,mijalkov e 'sredno bogat bzinismen' drugite se onaka labavi. bitno narod sea kje se ventilira na minions a golemite kje si projdat nekazneto.
toa e relativiziranje za tebe?
Колку што јас гледам, за ова има многу повеќе докази, снимките од камерите сите ги видовме, последиците ги видовме. Што, за корупцијата да се казнува, а не и за ова? Или корупцијата и крадењето МОРА да е пред ова? А да не правам муабет што се гонат од различни обвинителства. Или заборави? И што е битно дали е фармер, актер...или вратар?

А за настаните во 2001, и јас сум да се прочешлаат убаво сите настани, дефинитивно да се повлече автентичното толкување од 2008ма, да се процесоираат вратените хашки случаи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom