Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.395
Поени од реакции
7.840
И што е контроверзно овде?
Искрено не знам, чисто претпоставувам. Тоа треба да објасни тој шо цензурирал.

Edit:

Еве Лирим е дежурен, па ти напишал нешто...
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што е цензурирано бе, некој апаш му дале 4.5 милиони за серија мислип GOT ја снимал, требало уште лани да биде готова уште пред да дојдат овие на власт и сега се правда го цензурирал некој. Од тие такви „патриотски“ проекти како серијава, споменици и музеи кои беа преплатени и десеткратно од нормалната сума се доведовме во ситуацијава во која што сме.
 
Ф

Флеш

Гостин
Успеваат племињата со нивниот план во Македонија и нели,како шо е редно,мора прославување,а ти редно како гостин подарок мора на домаќинот да му однесеш ....

 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.247
Поени од реакции
27.610
Што е цензурирано бе, некој апаш му дале 4.5 милиони за серија мислип GOT ја снимал, требало уште лани да биде готова уште пред да дојдат овие на власт и сега се правда го цензурирал некој. Од тие такви „патриотски“ проекти како серијава, споменици и музеи кои беа преплатени и десеткратно од нормалната сума се доведовме во ситуацијава во која што сме.
Патни трошкови се сеа модерни.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
[DOUBLEPOST=1511095817][/DOUBLEPOST]
Ох, блажен во своето незнаење.
Така требе да те третираме, коа се праиш на удрен?
Миленко го имам видено 1 минута на бензинска во Унгарија , на телевизија гледам само фудбал и кошарка, нема шанси да сум трошел време да го гледам на телевизија! Јанко се на се 10-15 мин ако го имам видено како се лигави! А за Миленко сум ги слушал муабетите уште кога стана прецедател на ФК Скопје( не сум сигурен за името).
Така да дебело си јалнаш!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
Миленко го имам видено 1 минута на бензинска во Унгарија , на телевизија гледам само фудбал и кошарка, нема шанси да сум трошел време да го гледам на телевизија! Јанко се на се 10-15 мин ако го имам видено како се лигави! А за Миленко сум ги слушал муабетите уште кога стана прецедател на ФК Скопје( не сум сигурен за името).
Така да дебело си јалнаш!
И Јанко и Миленко си одработуваат, секој за своето.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Честито,падна уште еден диктатор.После Грујо,замина и Мугабе,следен е Ким, а во скоро време и Путин.Време на промени,доаѓа живот во целиот Свет.Нека се множат Зајковци.
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Што е цензурирано бе, некој апаш му дале 4.5 милиони за серија мислип GOT ја снимал, требало уште лани да биде готова уште пред да дојдат овие на власт и сега се правда го цензурирал некој. Од тие такви „патриотски“ проекти како серијава, споменици и музеи кои беа преплатени и десеткратно од нормалната сума се доведовме во ситуацијава во која што сме.
„После фантастичниот успех на трејлерот на серијата и огромен број на позитивните критики од сите сегменти на македонското општество и од сите страни на политичкиот спектар, дојде време за нова фаза во која се претставува една од сцените на серијата, и тоа оние забранетите. За сите вас драги гледачи, следат и нови сцени, со кои ќе ве воведеме во серијата Македонија“, пишува во соопштението на продукцијата.
:pos:
https://youtu.be/-s8YFZUeUdA?t=4
И не знам што е филмот тоа што тој вика „I'm here to protect Michele from you, Nick“ (или јас барем така слушам), а е преведено „Јас сум овде да ја заштитам Македонија од тебе, Ник“. Попатриотски да биде? :unsure:
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.816
„После фантастичниот успех на трејлерот на серијата и огромен број на позитивните критики од сите сегменти на македонското општество и од сите страни на политичкиот спектар, дојде време за нова фаза во која се претставува една од сцените на серијата, и тоа оние забранетите. За сите вас драги гледачи, следат и нови сцени, со кои ќе ве воведеме во серијата Македонија“, пишува во соопштението на продукцијата.
:pos:
https://youtu.be/-s8YFZUeUdA?t=4
И не знам што е филмот тоа што тој вика „I'm here to protect Michele from you, Nick“ (или јас барем така слушам), а е преведено „Јас сум овде да ја заштитам Македонија од тебе, Ник“. Попатриотски да биде? :unsure:
Забранета наводно, затоа што алудира на некој кој дошол да ја спаси Македонија од Ник (Никола)
Ова со емитувањето на забранетата сцена, можда е заебанција.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ете сега прочитав дека затварале угостителски објекти и во Тетово и Гостивар.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom