Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
19.882
Поени од реакции
15.839
Вие сте навикнати народ да праќате секаде,истренирани сте од 27 април,ве знаеме.Народот нема ингеренции да спроведува правда,сега има закони,судови.
каков закон, каков суд кога МВР е легло на криминалот ?? ти прочита ли нешто или само тролаш напамет ??
Ајде тебе или некој твој да згази некој политички дебил и да поминеш како оваа жртва ...
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.275
Член од
12 март 2009
Мислења
19.882
Поени од реакции
15.839
Не ти, он.
Сега законите важат исто како и претходно, само во обратна насока,
ама борбата не беше за тоа туку за друго
Немало никогаш оваква работа, не зборуваме да ескивира затвор туку сакат да забошотат жртвата да не добие никаква одштета, гомнарот со нерегистрирано возило покосил пешак на тротоар !! АЛО !!
Па да избегал нема да ја заебавале жртвата, ќе си земе пари од осигурителна компанија, ова е невидена гнасотија
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Не ти, он.

Сега законите важат исто како и претходно, само во обратна насока,

ама борбата не беше за тоа туку за друго
Борбата беше,да се смени гарнитурата да замине Груевизмот,инаку никој од меѓународната заедница,не рекол лош збор против ВМРО-ДПМНЕ.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.093
Поени од реакции
3.275
Борбата беше,да се смени гарнитурата да замине Груевизмот,инаку никој од меѓународната заедница,не рекол лош збор против ВМРО-ДПМНЕ.
Борбата беше да падне режимот и да се донесе демократија, а не да се сменат само имињата на раководителите на криминалот,

Уствари јас знаев дека нема да се смени ништо, ама имаше многу членови кој не убедуваа во спротивното, сега тие членови никаде ги нема, остана само еден кој уште се надева дека нешто ќе се смени, ама кога ќе добие само к*р, тогаш ќе видеме плачење.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
каков закон, каков суд кога МВР е легло на криминалот ?? ти прочита ли нешто или само тролаш напамет ??
Ајде тебе или некој твој да згази некој политички дебил и да поминеш како оваа жртва ...
Сега за вас како опозиција,жртви кои ќе ги сожалувате и ќе сочуствувате со нив,не само луѓе,туку ќе ги сожалувате и уличните кучиња.Додека бевте власт,бевте безмилосни,политички затвореници,местенки.Го убивте Мартин Нешковски,Тамара,еден куп таргетирани случајни жртви.Каде бевте 11 години оволку внимателни и сочуствителни?[DOUBLEPOST=1510518165][/DOUBLEPOST]
Борбата беше да падне режимот и да се донесе демократија, а не да се сменат само имињата на раководителите на криминалот,

Уствари јас знаев дека нема да се смени ништо, ама имаше многу членови кој не убедуваа во спротивното, сега тие членови никаде ги нема, остана само еден кој уште се надева дека нешто ќе се смени, ама кога ќе добие само к*р, тогаш ќе видеме плачење.
Поентата е во тоа што овие сега се пријатели на чичко Сем.А тоа колку се способни да сторат нешто позитивно и добро за државата,е друга ствар.Нека направат некој гест кој ќе го изиритира Бејли,е тогаш и они ќе бидат избришани.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.882
Поени од реакции
15.839
Сега за вас како опозиција,жртви кои ќе ги сожалувате и ќе сочуствувате со нив,не само луѓе,туку ќе ги сожалувате и уличните кучиња.Додека бевте власт,бевте безмилосни,политички затвореници,местенки.Го убивте Мартин Нешковски,Тамара,еден куп таргетирани случајни жртви.Каде бевте 11 години оволку внимателни и сочуствителни?
не тролај... не сум политички активен, ама овака никогаш не било... за Нешковски си имаше и судење пресуда и виновен, тука се заташкува убиство со пиштол пред дузина народ, а еве сега и сообраќајка и тоа за некој локален гомнар да не плател казна за нерегистрирано возило и одштета за пешакот кој го згазил на тротоар...
молчи и покри се тролу, утре некој моќник од твоите газде ќе те згази на тротоар
 
Последно уредено:
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
не тролај... не сум политички активен, ама оваака никогаш не било... за Нешковски си имаше и судењње пресуда и виновен, тука се заташкува убиство со пиштол пред дузина народ, а еве сега и сообраќајка и тоа за некој локален гомнар да не плател казна за нерегистрирано возило и одштета за пешакот кој го згазил на тротоар...
молчи и покри се тролу, утре некој моќник од твоите газде ќе те згази на тротоар
Знам дека си пијан,гледам по пишувањето.Мене не ме гази ништо,ти пази се ретардиран си,и можеш лесно да настрадаш.Инаку се згазив од смеење,груевист си,а и ти се срамиш веќе од него,и почна да се кажуваш неутрален.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
не тролај... не сум политички активен, ама овака никогаш не било... за Нешковски си имаше и судење пресуда и виновен, тука се заташкува убиство со пиштол пред дузина народ, а еве сега и сообраќајка и тоа за некој локален гомнар да не плател казна за нерегистрирано возило и одштета за пешакот кој го згазил на тротоар...
молчи и покри се тролу, утре некој моќник од твоите газде ќе те згази на тротоар
Гоца бесни брк : АБЕ УБИСТВО ИМАШ , МРТОВ ЧОВЕК ИМАШ, НЕМОЖЕШ ДА ГО СОКРИЕШ БЕ!
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.882
Поени од реакции
15.839
Знам дека си пијан,гледам по пишувањето.Мене не ме гази ништо,ти пази се ретардиран си,и можеш лесно да настрадаш.Инаку се згазив од смеење,груевист си,а и ти се срамиш веќе од него,и почна да се кажуваш неутрален.
ретарду, доста тролаш без конкретна дискусија .. не можеш ништо да сокриеш... не се срамам дека сум против оваа власт, а против сум бидејќи сега сме во тиранија и со инквизиција, медиумите се замолчани а нема странска подршка на опозицијата и така ќе биде се до промена на името и падот на Србија...
Надворешната политика не го тангиратолку народот, ама узурпациите на локалните моќници му се преку глава..[DOUBLEPOST=1510519859][/DOUBLEPOST]
Гоца бесни брк : АБЕ УБИСТВО ИМАШ , МРТОВ ЧОВЕК ИМАШ, НЕМОЖЕШ ДА ГО СОКРИЕШ БЕ!
имбецилу, твојот спасовски не го крие убиството на Јанушев, ама го крие извршителот кој сите го знаат ...
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
ретарду, доста тролаш без конкретна дискусија .. не можеш ништо да сокриеш... не се срамам дека сум против оваа власт, а против сум бидејќи сега сме во тиранија и со инквизиција, медиумите се замолчани а нема странска подршка на опозицијата и така ќе биде се до промена на името и падот на Србија...
Надворешната политика не го тангиратолку народот, ама узурпациите на локалните моќници му се преку глава..
Од кого чека опозицијата подршка од странство.Србија ја имате не ви бега,и оној Орбан.Сите други од ЕУ се со подршка за СДСМ. Кога ќе се реформира Опозицијата и дојде лидер кој е про европски и про НАТО, е тогаш ќе имате сериозна подршка.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.937
Поени од реакции
35.393
... рацијата на дотичните ноќни локали и затворањето се само „Прва јавна опомена“ на неплаќање на рекет на новата гарнитура собирачи кои се многу полоши од предходните (како на филм нели, со подршка на полициски сили што чисто се сомневам дека знаат што воопшто прават освен да слушаат безусловно наредби од дотичните), а онака театрално и помпезно глумат лудило пред народот демек се грижат за младината, да ги видам да одат во Велгошта и Лабуништа таму рака да клаат да ги видам :D ...
до пролет сигурно ќе дојде времето и слаткарница да си „плати“,за да преку ноќ не смрзне и се скрши целата,нели несреќен случај од замрзнувачот што од краток спој пукнал и ја смрзнал цела слтакарница :yid:
 
Последно уредено:
Член од
25 октомври 2012
Мислења
823
Поени од реакции
1.259
Во буџетот на собранието се зголемуваат патните трошкови од 600 000 на 1.3 милиони евра.
Да не ќе го преместуват парламентот на Марс,па вакви што се патните трошкови...
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Да не ќе го преместуват парламентот на Марс,па вакви што се патните трошкови...
Многу нови селани има во новиот пратенички состав.Некои доаѓаат преку три реки и две планини.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom