Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.096
Поени од реакции
3.292
А ти си бил Бугарин,од кај јас да знам,и тоа да не разговарам со тебе.Јас највеќе сакав да го банираат српскиот провокатор @Милојко ,ама не ми успева расправијата со него.
Е тоа ти е треба да си знаеш со кого смееш со кого не смееш:icon_mrgr:

А ти бе боту:kuracc:
 
Член од
1 август 2017
Мислења
117
Поени од реакции
31
оние од ВМРО лаѓат дека Грујо нема да поднесе оставка, ќе он поднесе оставка само кога
а и опстанок на Грујо значи дека ќе ВМРОвците продолжуват да потонат како Титаник
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
За пушење бар мора да се контролира, кога сеуште важи законот, и тоа да не биде селективно
Да не биди селективен велиш а?
Ај те молам види таму околу 3 минута од видеото, да не сум грешка случајно? Мене како да пали цигара ми личи и тоа во затворен простор , поточно во канцеларија. Тебе како ти личи ?
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Е тоа ти е треба да си знаеш со кого смееш со кого не смееш:icon_mrgr:

А ти бе боту:kuracc:
Кого вреѓаш ти бе,мене ли?Да не сакаш ти да бидеш баниран.[DOUBLEPOST=1510513909][/DOUBLEPOST]
Да не биди селективен велиш а?
Ај те молам види таму околу 3 минута од видеото, да не сум грешка случајно? Мене како да пали цигара ми личи и тоа во затворен простор , поточно во канцеларија. Тебе како ти личи ?
Е ова била вистинска снимка,а оние снимените разговори на Грујо каде договара криминал,каде зема милиони од тендерите,биле сечени,лепени,монтирани.Но народот направи разлика,и го казни тој што требаше.Да живее слободата,дојде животот во Македонија!
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
Генерално од шупље у празно искочи променава.
Неее бе. Сакаш да кажиш дека три и кусурот години си ги ебававме греојте за џабе. Ај некој бањат шаренолик куртон од некое село таму некаде и да си помислил во некој момент на такво нешто ама ти бизнисмен, со врски и конекции во сите нивоа на власта и пошироко ,три чекори понапред од сите други, предвреме сите бизниси префрлено во странство и дури сега ова го скопча. :facepalm::aplauz:[DOUBLEPOST=1510514431][/DOUBLEPOST]
Е ова била вистинска снимка,а оние снимените разговори на Грујо каде договара криминал,каде зема милиони од тендерите,биле сечени,лепени,монтирани.Но народот направи разлика,и го казни тој што требаше.Да живее слободата,дојде животот во Македонија!
Оти бе не пишиш на литературен бугарски туку на некој западнобугарски дијалект кој никој не го разбира?
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
БЕСА:Притисок врз граѓани од ИМ 2901 да не излезат на гласање

- Исто така, бараме од МВР и на сите жители кои гласаат на гласачкото место 2901 да им ги вратат документите за лична идентификација за да можат да гласат. Имаме обезбедено информации дека на жителите кои живееат на оваа област им се одземени документите за лична идентификација од партиските милитантни на владејачката партија, а за сето ова била информирана и МВР, стои во соопштението од БЕСА
 
S

silmarillion

Гостин
Телетино диховска, не ми поти муда жити сиромаштијата у која скапуваш.
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Неее бе. Сакаш да кажиш дека три и кусурот години си ги ебававме греојте за џабе. Ај некој бањат шаренолик куртон од некое село таму некаде и да си помислил во некој момент на такво нешто ама ти бизнисмен, со врски и конекции во сите нивоа на власта и пошироко ,три чекори понапред од сите други, предвреме сите бизниси префрлено во странство и дури сега ова го скопча. :facepalm::aplauz:[DOUBLEPOST=1510514431][/DOUBLEPOST]
Оти бе не пишиш на литературен бугарски туку на некој западнобугарски дијалект кој никој не го разбира?
Јас не сум Тракиец па да зборам на тој дијалект,јас сум Пајонец и зборам вака.Не велам Македонец да не ги навредам комшиите на југ.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.901
Поени од реакции
11.516
1. МВР ги решија сите потешки кривични дела периодов (убиства, грабежи) па сега до рација на кафичи и клубови им дошло.
2. Дури и тоа, јас сум за контрола да се почитуваат законите во однос на малолетниците пред се'(секаде, не селективно!), но има ли мајку му потреба ЕБР со автоматски пушки да се моткаат?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
Телетино диховска, не ми поти муда жити сиромаштијата у која скапуваш.
Џабе се петелчиш, лижи сега кај што плукаше ебате бизнисменот со префрлени бизниси. Па уште кога се фалеше со кој се имаш седено, муабет правено, па тоа конекции, луѓе на високи позиции. И станвање сабајле нозете отскриени а кравите мукаат за сенце да им дајш :lolzz:
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Некои западнобугарски селанци како тебе ке се прават дека не му разбират. За тоа не пише на висок литературен Jазик туку на селански глупав диjалект:)[DOUBLEPOST=1510515243][/DOUBLEPOST]Ето само за проба. Т'пак като @мкд_МАДЕ ште каже, че не разбира да му еба мајката фиромска:)
Зборувај му на Шопски дијалект,сигурно ќе те разбере.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.100
Поени од реакции
21.748
Јас не сум Тракиец па да зборам на тој дијалект,јас сум Пајонец и зборам вака.Не велам Македонец да не ги навредам комшиите на југ.
Добро бе Пајонецу, уживај (y)
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
А бе и ти плачеш като вдовица за кур ама аJде:)[DOUBLEPOST=1510515501][/DOUBLEPOST]
Не знам шопски.Вас сепаратистите шопи, македонци, тракиJци и секаква друга диJалектизирана стока треба да ве научиме првин на Jазик, потоа на обноски и накраj и на демократиja:)
А ти откаде си,па Софија е центар на Шоплукот.На каква јазична форма ќе учиш други,кога и ти не знаеш.[DOUBLEPOST=1510516503][/DOUBLEPOST]
А ти откаде си,па Софија е центар на Шоплукот.На каква јазична форма ќе учиш други,кога и ти не знаеш.
Море не соли памет на други,Каталонија да не ви се случи.Шопите ако побараат автономија дел од Бугарија,дел од Србија и ќе имаме нова држава на Балканот.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Функционер на СДСМ од Прилеп прегазил жена: Заташкуваат тешка сообраќајка и ја притискаат жртвата да молчи
Па и да е пратеник или судија или дипломат, т.е. да има имунитет, ( имунитетот е само да не се притвара сторителот) записник за сообраќајката и постапката не смее да се сопре...
Целата гомнарија на шефот на кабинет е зошто колата му е нерегистрирана и треба да плати на осигурителната компанија пари за одштетата на жртвата ... и сега сакаат да ја заташкаат сообраќајната несреќа како да не се случила :mad: ... Не да треба оставка на дебилот од мвр, туку да му се случи народ да му влезе во кабинет и да го уапси..
 
Член од
3 јуни 2013
Мислења
1.944
Поени од реакции
1.192
Функционер на СДСМ од Прилеп прегазил жена: Заташкуваат тешка сообраќајка и ја притискаат жртвата да молчи
Па и да е пратеник или судија или дипломат, т.е. да има имунитет, ( имунитетот е само да не се притвара сторителот) записник за сообраќајката и постапката не смее да се сопре...
Целата гомнарија на шефот на кабинет е зошто колата му е нерегистрирана и треба да плати на осигурителната компанија пари за одштетата на жртвата ... и сега сакаат да ја заташкаат сообраќајната несреќа како да не се случила :mad: ... Не да треба оставка на дебилот од мвр, туку да му се случи народ да му влезе во кабинет и да го уапси..
Вие сте навикнати народ да праќате секаде,истренирани сте од 27 април,ве знаеме.Народот нема ингеренции да спроведува правда,сега има закони,судови.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom