Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.148
Да. На удрен да се праиш, само тоа ви преостануе.
Кoј oди пo штaбoви, член е нa пaртијa и личнa кoрист имa oд тoa a јaде гoмнa нa фoрумoв истo пoкoленијa дa му стрaдaaт зa лекoви пaрите дa си ги трoшaт.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Пa кoј рекoл декa е oк тoa зa aмнестијaтa.Зaштo тoгaш скaпaниците сдс не нaoрaвијa прoтест пa дa влезеше нaрoд дa му скрши глaвa нa грујo кaкo сегa нa зaев штo му јa скршијa?
Затоа што тие од сдсм се предавници, а вмро тогаш беа патриоти со 480 илјади гласови и пола милион членови. Сакаш да кажеш дека од пола милион не можело да се најдат 5000 кои ќе направеле протест?
Ова е актуелно сега.Да повикал лидерот на сдсм на улица кога се гласаа хашките случаи или законот за јазици би ги подржал и нив исто како што сум го подржувал генералот кога протестираше против талат.И разберете тепање на села не е тепање на пратеник.И само продолжете да се ситите и заебавате само со нашите а за Албанците да ќутите.
"да повикал лидерот" ова дека не можеш со своја глава да размислиш па треба лидерот да повикува?
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.217
Поени од реакции
8.468
Еве го бе, таман го споменавме...

Синот на Сашо Мијалков на распит во полициска станица за крвавите настани во Собранието

Синот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, Јордан Мијалков, во моментов е на распит во полициската станица Кисела Вода, информира НОВА ТВ.

Тој е повикан да даде исказ за насилните протести во Собранието на 27. април, каде беше забележан дека влегол со толпата.

Синот на Мијалков требаше да дојде на распит на 28 септември, но тогаш не се појави во полициска станица бидејќи како што објавија медиумите бил на патување надвор од земјава.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Гледам оти им ќутиме 15 годино се смирија.
Епа глеј резултат од тепањето. Имаш изборен резултат од недела, села од нула херој го направија.

А 15 години има резултати од некој на власт што мислел да краде отколку да ја спасува Македонија.
Али не е битно, важно удри по Села!
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
Еве го бе, таман го споменавме...

Синот на Сашо Мијалков на распит во полициска станица за крвавите настани во Собранието

Синот на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, Јордан Мијалков, во моментов е на распит во полициската станица Кисела Вода, информира НОВА ТВ.

Тој е повикан да даде исказ за насилните протести во Собранието на 27. април, каде беше забележан дека влегол со толпата.

Синот на Мијалков требаше да дојде на распит на 28 септември, но тогаш не се појави во полициска станица бидејќи како што објавија медиумите бил на патување надвор од земјава.
Нека лежи и ова кусе сега а не само обичните луѓе.[DOUBLEPOST=1508325559][/DOUBLEPOST]
Затоа што тие од сдсм се предавници, а вмро тогаш беа патриоти со 480 илјади гласови и пола милион членови. Сакаш да кажеш дека од пола милион не можело да се најдат 5000 кои ќе направеле протест?

"да повикал лидерот" ова дека не можеш со своја глава да размислиш па треба лидерот да повикува?
Јас можам ама македончето чека некој да ги повика за да испадне инаку срам ќе му биде.Се виде колку деца имаше на протести на кале и смилковско.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.685
Поени од реакции
28.148
Нека лежи и ова кусе сега а не само обичните луѓе.
Ке лежи жими к.р.Тaквите дури и дa ги oсудaт сaмo нa спиење oдaт у идризoвo преку ден се дoмa
 

k3b

Член од
17 декември 2010
Мислења
2.811
Поени од реакции
4.287
Абе ко ке се најдиш во небрано се нешто курот те боли ама тоа е како да речам информација од општа култура. Ете некни неработен ден а незнаеш за што. Сигурно не си до толку затуцан?
А толку лесно можеше да ме демантираш да знаеше, ама пошто незнајш наеднаш кур те боли. Остај то ти незнајш ни колкави се платите, знаел кој шефува. Редно време е да превземиш нешто со фрустрациите. Падна режимот, дојде слободата а ти уште истиот попизден и глуп како од стално.
Се држиш како за чоек со нарушено психичко здравје, плус помочан од пред два дена. Добар си.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498


Чисто за споредба колку бофал држава сме, оваа постојка кај Симпо беше завршена летоска. Пластелин да ставаа по улициве повеќе ќе држеше.
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
Јас можам ама македончето чека некој да ги повика за да испадне инаку срам ќе му биде.Се виде колку деца имаше на протести на кале и смилковско.
На протестите за Смилковско, веднаш после настанот, полицијата на ВМРО (пошто нели партиски спратови имале во полиција) им пушти специјалци на неколку деца. Имаше меме со изгледот, бројноста и сл., на специјалците при овој протест, споредено со протестите за ослободување на убијците, организиран од Албанците.
На Кале истата партија ги намести Комитите, да не разглабаме, знаеме што се деси.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Не се прават мутави. Те игнорираат.
До то е велиш. Во право си , и јас да сум на нивно место ке се правам многу паметен и ке игнорирам. Туку остај прилепчанецот, тој колку што се сеќавам никогаш не бил патриотичекси настроен туку се продава на тој што ке понуди најповеќе пари, мафо ти е тежок комуњар, а зина а излажа, ама ти бе пиле. Ти се чукаше по гради како голем патриот за разлика од овие лажните, режимските. Цело време беше за вистината, за правината и шознам шо и оп во две недели си ги јаде сите лајна шо ги среше тука на форумот, остај шо допрва ке си мезиш како што ми изгледа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.677
Поени од реакции
82.516
До то е велиш. Во право си , и јас да сум на нивно место ке се правам многу паметен и ке игнорирам. Туку остај прилепчанецот, тој колку што се сеќавам никогаш не бил патриотичекси настроен туку се продава на тој што ке понуди најповеќе пари, мафо ти е тежок комуњар, а зина а излажа, ама ти бе пиле. Ти се чукаше по гради како голем патриот за разлика од овие лажните, режимските. Цело време беше за вистината, за правината и шознам шо и оп во две недели си ги јаде сите лајна шо ги среше тука на форумот, остај шо допрва ке си мезиш како што ми изгледа.
Много си ми нервозан нешто. Изгледа људите ти сакат лошо.
Све нешто неразумљиво мумлаш како ја сум рекол нешто али не сум се држел до зборот или нешто сум зборел па сум погрешил. И ја можам така, за тебе да викам дека си умен, мудар и психички здрав, али никој нема да ми поверуе, без црно-на бело, па си ќутам пошто неам доказ.

Така да, постирај тоа што се пењавиш дека сум рекол. Цитирај, да видиме. Пред фактите и боговите молчат.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Се држиш како за чоек со нарушено психичко здравје, плус помочан од пред два дена. Добар си.
Ништо ново, секогаш толку ти бил капацитетот. А се најде во тесно и одма као навреди, етикетирање и демек ќе испадниш паметен а чадиш од фрустрации.
А и зошто помочан од пред два дена? Да не ме имаш смешано со некој. Баш оние за кој гласав добро поминаја.[DOUBLEPOST=1508327612][/DOUBLEPOST]
Много си ми нервозан нешто. Изгледа људите ти сакат лошо.
Све нешто неразумљиво мумлаш како ја сум рекол нешто али не сум се држел до зборот или нешто сум зборел па сум погрешил. И ја можам така, за тебе да викам дека си умен, мудар и психички здрав, али никој нема да ми поверуе, без црно-на бело, па си ќутам пошто неам доказ.

Така да, постирај тоа што се пењавиш дека сум рекол. Цитирај, да видиме. Пред фактите и боговите молчат.
За што сакаш конкретно, за смилковско или за прилепчанката ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom