Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Нека не се радува кумуњарот многу, на следните избори ВМРО може да победи во затворот:icon_mrgr:[DOUBLEPOST=1508259183][/DOUBLEPOST]
Да беше тоа само.. Шо се немаше, какви се закани беа упатувани и тука на форумов кон оддредени членови. Циркузи беше.
споено
@Mafo1 се врати од штабот? Праша за муабетот?
Не интересира кога ќе се пушти снимката за монструм, нели ветувањето беше кога ќе се победело, епа сега победи и чекаме да ја слушнеме.
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322
Идризово=Сремска Митровица 2
Сега кумуњарите растуриле по гласови во затворите, да не рече овој немаше ни да видам дека има и по 50 спрема 2-3 во некој општини, ќе дојде време кога и ВМРО ќе растура таму:P
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.408
Поени од реакции
7.864
Во очите на мојата сотонска мудрост ти си прелажан.

Нареден пат истражувај повеќе и подразмисли, сите грешат ништо страшно само не изигравајте морално супериорни, некоја си алтернатива и посебни како оние вегетаријанците и феминистите.
Се додека ин флагранти не ги фатат во медот како сите досега, не добијат извршна функција и при практицирањето на власт од истата се покакаат, имаат полно право да бидат морално супериорни.

Во меѓувреме ти слободно држи се до ова шо си напишал,

Алтернатива е да напишеш и заокружиш Том Круз.[DOUBLEPOST=1508249195][/DOUBLEPOST]

Да го ебат црнци.

СДСМ се фејк, тоа незначи дека Левица не се фејк & геј.
Јас можам да надполнам само да се воведе опција на гласчкото ливче не гласам за никого, ама тоа тешко, посебно сега одкако треба да избере „консензуален“ претседател.[DOUBLEPOST=1508259821][/DOUBLEPOST]
@Mafo1 се врати од штабот? Праша за муабетот?
Кај си бе, глеам советник зедовте во Опшчина Монастири, како тоа ДУИ, БЕСА, ДПА и Алијансата заедно, не ви рекоја од амбасадите дека е националистички така не можи :pos:
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Не интересира кога ќе се пушти снимката за монструм, нели ветувањето беше кога ќе се победело, епа сега победи и чекаме да ја слушнеме.
И мене ме интересира, колку шо чекаш ти, толку и јас.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Остај сеа то. Де кажи како ти се свиѓа градоначалничката :D :D
Онако није лоша, али ја за боље и нисам :)
И оти бе да го оставам то? Да не ти е срам да кажиш. Сепак за државен празник се работи, ден на востанието. Само уште датумот да го утврдиме која година почнало 41 или 44 и што е побитно против кој ?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Се додека ин флагранти не ги фатат во медот како сите досега, не добијат извршна функција и при практицирањето на власт од истата се покакаат, имаат полно право да бидат морално супериорни.
Јас колку што знам има такви примери, ти прај се (па и сите останати) колку сакаш на Тодорчета.

И да че сум заборавувал; никој нема право да биде морално супериорен.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.459
Поени од реакции
22.418
Кај си бе, глеам советник зедовте во Опшчина Монастири, како тоа ДУИ, БЕСА, ДПА и Алијансата заедно, не ви рекоја од амбасадите дека е националистички така не можи :pos:
Сега еден,потаму боже здравје повеќе. Нека се множат. И не не ни рекоја, напротив тоа било природно и ептен демократско право ова здружувањето и САД го поздравува ваквиот чекор на здружување. Уствари кој ви е крив шо не ве крепат Американците. Знаеш како велат сила бога не моли ;)
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.119
Поени од реакции
3.322

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.726
Јас можам да надполнам само да се воведе опција на гласчкото ливче не гласам за никого, ама тоа тешко, посебно сега одкако треба да избере „консензуален“ претседател.
Може да си допишеш Том Круз, Волт Дизни, Мендиета, Хитман, Тор и заокружи или нацртај сендвич (ама вегетаријански), имаш многу начини да го направиш ливчето неважечко биди креативен.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.023
МВР барало помош за идентификување на напаѓачите на Сеља...

Сеља треба да биде фатен за уши и однесен право во Шутка, каде што ќе му дадат копија од Уставот и доволно време за да ја прочита.

Не сме свесни што ќе ни се случува во иднина.Единствена позитивна работа која ја имаме е во моментов е дека нема повеќе кој да не лаже дека може да има соживот со нас и мислам дека со секои наредни случувања и инциденти македонецот се повеќе ќе се освестува.ВМРО ќе се врати брзо на власт само овој пат мора да се одбере вистински човек и не смее да се згреши.Многумина не се свесни ама за бргу ќе се освест какво зло е Зоран Заев.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom