Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.986
Поени од реакции
35.971
Ќе му се подобри животот во смисла дека побрзо ке можи да емигрира во ЕУ. На такво подобрување мислиш?
Тоа дефинитивно, а ќе се средат и многу институции тука, не може да се прават глупости до ова ниво сега.
Сега пак отиде народот, ама како блгарчета и шу прајме, не менуваме име, ама пак полека ќе станат сите Бугари и Македонец ќе стане мит.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.098
Абе влегле oд Сдс у штaбoт нa Грoм им ибaле мaјкaтa имa некoе видеo
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Само да се надеваме дека конечно гомното ќе го напушти Вмро ако не го направи тоа со убаво лошо му се пишува врие кај освестени вмровци.
Реално ВМРО нема да види власт едно 8 години.
Туку парите да ги вратат.
Многу фино и лесно испокрадоа и сега фала пријатно а?
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Да!

Од резултатите гледам дека нешто се случи, дали купиле дел гласови или не тоа и не е многу важно при ваков резултат, Грујо е најодговорен за резултатот, имам кажано дека уште на 30 јануари кога не успеа да состави влада требаше да си даде оставка, велев и подоцна ама кој слуша,
сега по вториот круг ако не си даде оставка треба да се истера на колци и на следните парламентарни кој ќе дојдат брзо да има целосно реформирање на партијата.

Најинтересно ќе ми биде кога за четири години пак ќе дискутираме што направила новата власт, а што ненаправила.
Јас само на тоа мислам, да поминат тие четири години за да ја имам таа чест со тебе да продискутирам.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.784
... и затоа новата Власт веќе 4 месеци нема ништо изработено, ниту пак ќе има нешто видливо што ќе се изработи во иднина,оти треба све тоа да се санира ( воздушна линија уста - уво- пљампање) и така секојден нема ништо ново...зошто? зошто треба да се санира...а што се санира? еден господ знае, ете земање нови повисоки кредити :pos:.... работава, нема тој веќе да краде, сега јас ќе крадам !:свиркам: ...а летче ќе живее во ослободена најнезависна граѓанска држава без народ (одбери име оти Македонија нема да се викет) :facepalm:
Ви се чудам шо дрога земате дај кажете да земиме и ние така интересно фа ни биди.МОРЕ 4 месеци сакаш да земаш 500 евра плата шо очекуваше ти за 4 месеци еве да видиме ебаве дрвата
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Грујовци, Мијалковци, Јанкуловци, Вељановци, Протуѓеровци се политички мртовци кои никогаш повеќе не можат да се вратат на политичката сцена, но кој ли би бил новиот лидер на најголемата Македонска опозициона партија !
Сите се усрани и Милошоски и Ѓорчев и Тодоров сите до еден !
 
Ф

Флеш

Гостин
Еј ај доста со тоа факинг режим зборче,скурчивте сериозно веќе....Никаков режим немаше, сеа и Сдсм истото ќе го прави,ќе се фокусира цело време за контра да оди,за реваншизам ....Цела енергија ќе биде контра Вмро,брат ми е во Сдсм,имам висок функционер на Сдсм кој ми е роднина и им го знам менталитетот ....Сдсм нема кадар,тепаше сега зошо се на власт,подарена од Грујо.... Грујо глуп цврст да беше во став,ќе ги немаше Сдсм сега во позицијава .....Тоа е реалноста и зборувајте реално
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
So bese interesno glasacko lifce za aerodrom, zalizan lopov i crvenokmerska prodadena dusa. pa aj glasaj.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Реално ВМРО нема да види власт едно 8 години.
Туку парите да ги вратат.
Многу фино и лесно испокрадоа и сега фала пријатно а?
Реално оваа влада ќе биде најлоша во историјата на независност
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.986
Поени од реакции
35.971
Реално ВМРО нема да види власт едно 8 години.
Туку парите да ги вратат.
Многу фино и лесно испокрадоа и сега фала пријатно а?
Да е бистар Гујо сега ќе си купи нов пашапорт и идентитет и ќе летне од државава некаде каде што нема екстрадикција.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.734
Поени од реакции
1.649
Реално ВМРО нема да види власт едно 8 години.
Туку парите да ги вратат.
Многу фино и лесно испокрадоа и сега фала пријатно а?
Какви пари бе??? Затвор!!!! Иако релно мислам дека ќе чекаат до Претседателските избори заради полесна победа. Тоа е сосема логично.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom