Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
S

silmarillion

Гостин

Сликано кај Дељадровце во правец према Табановце. Офанзивата во полна пареа.

Бизнисот тера и денес со србите, нема никаков проблем. Фирмите си работат регулар се си е ок. Останува само на сиротињата да се пали на вакви глупости, и секако криминалците на власт да се покажат во право светло до кај можат да отидат.
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.827
Поени од реакции
10.086
Јас бев со тој заштитен комитет во 1990 до 93 заедно со Коле бикчето и тата Мише. Не ми кажувај работи кои сум ги видел во живо а ти си ги читал по весници или слушал по муабети. Се беревме кај биљанини извори таму Мише имаше дуќан, беше тогаш како магацинче за брашно, пиевме ракија карши во бакалничето “кики“. Мише беше на ТВ кога упаднаа во телевизијата, тој и го симна знамето од пред собрание за шо беше и осуден после.
е
Те поздрави раде ватра
 

sap

Член од
15 август 2017
Мислења
128
Поени од реакции
20
Крадеа во 90тите, краде и после тоа, краде и последните 10 години. и овие сега ќе крадат и тие после нив. Сите политичари во цел свет крадат. Прашање е само колку.
Разликата е што минатата власт го лажеше народот дека ги подобрува работите во државата. А ништо од тоа не направи. Пропагандната машинерија им работеше наголемо. Секој нивен „проект“ е лага, само џебот си го наполнија со замајување на народот.
...лажи лажи лажи ме, ти то радиш најбоље, или Вас ви се подраги овие комунистиве без слух и талент?
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
...лажи лажи лажи ме, ти то радиш најбоље, или Вас ви се подраги овие комунистиве без слух и талент?
тебе убаво ти е кога некој те лаже, ќе те искеца здраво и на крај ќе ти ги собере парите?
е па тогаш ти барај да ти се врати миленикот грујо на власт, он тоа најдобро ти го правеше
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.089
Поени од реакции
30.035
еден наспрема пет одеа.
Али тоа во фирми, овие се политичари, а водење на држава треба да е желба и патриотизам а не работно место со чекање на први да ти префрлат пари
,,,,vrti suchi zvanichno i deklarativno i na segashnive tolku e.razlikata od desetiljadi do okolu peeset do sheeset iljadi ,,,
,,,,a od pusta zhelba i rodoljubie ke se ispotepaat koj da bide na toa izbornite listi,,,
 

sap

Член од
15 август 2017
Мислења
128
Поени од реакции
20
тебе убаво ти е кога некој те лаже, ќе те искеца здраво и на крај ќе ти ги собере парите?
е па тогаш ти барај да ти се врати миленикот грујо на власт, он тоа најдобро ти го правеше
Не реков јас ништо околу враќање невраќање, само кажав дека се работи за помал и поголем талент за лажење. Едни лажат милозвучно како мелем за уши и душа, други како мачка која ја дерат. Се зависи од тоа кого ти донеле у државата за да ти пее на концертот интернационалните организатори .
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Леле, леле, нозе ми се тресат од страв што ќе направи малиот шешељ против нас, како ќе преживееме без српската љубов ја стварно не знам. Готово, дај да се самоукинеме, ако србите не не сакаат џабе ни е се.
 
S

silmarillion

Гостин
Политиката на србите им се врати на Шумадинац Куме и Виљушка за жал. И они ко нас не успеаа да отидат понапред па уште палат вакви средовековни политики на страв и конспирација. Храна за џибери, ко нашите исти.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.729
Поени од реакции
12.162
Кога Македонија ..акхм...ги прислушкува да не знаат да се заштитат (осим да избегаат), што им прават во Франција; Германија? свашта:ROFLMAO:
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Моментално, политички се наоѓаат таму кај што бевме ние пред неколку години... на дното.
И на нив им е јасно што се дешава, и они тераат сеир на целата дешавка, само кај нас партиските полтрончиња очи ќе си извадат.

Македонија - Велесила на Балканот:pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.085
Поени од реакции
85.056
Вака изгледаа овие весници за време на изборниот молк кога беа парламентарните избори во Србија...



Пропаганда левел: Грујо за сиромашни :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки ја читав темата за локални и ме интересира што типувате за локалните односно кој општини очекувате Сдсм и Вмро да ги земат според местата каде што живеете?..што се збора низ град?..еве овде во Битола веќе јавно е дека Сдсм победува и ќе има смена на локалната власт после 12 години, па ме интересира во другите градови како стои работата?

Дуи има можност да изгуби некој од Тетово,Чаир,Гостивар?
Сдсм можи да ги изгуби Куманово или Струмица?
Вмро можи да го изгуби Прилеп или Штип?
Велес?..Охрид?..Скопје?..Струга кај Сеља што ќе се случува?..само ако можи пообјективно и непристрасно да се дискутира во оваа тема а не да се тресат нерелани глупости како на пример Сдсм да победи во Гази Баба или Кисела Вода кога тоа не е можно.
 
Член од
7 април 2015
Мислења
2.697
Поени од реакции
1.607
Дечки ја читав темата за локални и ме интересира што типувате за локалните односно кој општини очекувате Сдсм и Вмро да ги земат според местата каде што живеете?..што се збора низ град?..еве овде во Битола веќе јавно е дека Сдсм победува и ќе има смена на локалната власт после 12 години, па ме интересира во другите градови како стои работата?

Дуи има можност да изгуби некој од Тетово,Чаир,Гостивар?
Сдсм можи да ги изгуби Куманово или Струмица?
Вмро можи да го изгуби Прилеп или Штип?
Велес?..Охрид?..Скопје?..Струга кај Сеља што ќе се случува?..само ако можи пообјективно и непристрасно да се дискутира во оваа тема а не да се тресат нерелани глупости како на пример Сдсм да победи во Гази Баба или Кисела Вода кога тоа не е можно.
Накратко, ДУИ не губи нешто, Тетово, Чаир и Гостивар се најчисти и најевропски градови во Еуропа, Теута е царица и то е то, башка сега се у власта и имаат доста поени зброено+национализам јебига, албанците се отсекогаш биле глупи и затоа им се дешава тоа што им се дешава.
Куманово можда, Струмица нот лајкли, иако и таму не цветаат рози, ама све зависи од кандидатите што ќе ги предложат, Вмро ги губи сите поголеми градови тхат мадер, освен малите општини.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Дечки ја читав темата за локални и ме интересира што типувате за локалните односно кој општини очекувате Сдсм и Вмро да ги земат според местата каде што живеете?..што се збора низ град?..еве овде во Битола веќе јавно е дека Сдсм победува и ќе има смена на локалната власт после 12 години, па ме интересира во другите градови како стои работата?

Дуи има можност да изгуби некој од Тетово,Чаир,Гостивар?
Сдсм можи да ги изгуби Куманово или Струмица?
Вмро можи да го изгуби Прилеп или Штип?
Велес?..Охрид?..Скопје?..Струга кај Сеља што ќе се случува?..само ако можи пообјективно и непристрасно да се дискутира во оваа тема а не да се тресат нерелани глупости како на пример Сдсм да победи во Гази Баба или Кисела Вода кога тоа не е можно.
Вмро губи таму каде се собираат потписи против мигрантите, најбитните општини. Знаат и сами дека ништо нема да добијат ако освојат поголем број на општини од типот на Сопиште, Маврово и слични. Во Прилеп на пример имаат страв бидејќи на последните избори ги спасија тие од селата, сега со евентуална коалиција на Сдсм со друга партија тие гласови од селаните не се доволни бидејќи во градот никој не ги сака, како да ги сака кога градоначалникот нивни и Миле правеа парче низ чаршијата. Сега со мигрантиве ќе плашат луѓе, ама џабе изгледа. Така да, таа иницијатива за потписите ти е показател каде губат. Што не собираат потписи во Кавадарци, нели во Демир Капија ќе градеа кампови? Не собираат бидејќи тој град им е сигурен. Баш во Аеродром ќе граделе кампови. Абе ајде.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom