Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
нешто со што директно би ги изгубиле изборите?
Да не навлегувам сега во детали туку чисто онака ме интересира што би те натерало , што треба да се случи за Ти да посакаш СДСМ да ги изгуби изборите. И сам имаш тука напишано дека порано си бил член на ВМРО, си гласал за нив итн итн и нешто тогаш се случило со што ти си ги пресипитал своите ставои. Значи не ти е прв пат да го промениш курсот. Што треба сега да се случи за да го направиш тоа повторно?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Точно е. Ја ги видов сите беа во купачи на плажите во Хрватска и Словенија. Демек се сончаат, ама они чекаат повик за влез во Македонија.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Да не навлегувам сега во детали туку чисто онака ме интересира што би те натерало , што треба да се случи за Ти да посакаш СДСМ да ги изгуби изборите. И сам имаш тука напишано дека порано си бил член на ВМРО, си гласал за нив итн итн и нешто тогаш се случило со што ти си ги пресипитал своите ставои. ...
Мистериозно ги сменил ставовите. Никој не знае зашто.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.144
Поени од реакции
21.783
абе еден да признаеше дека е од вмро. се срамите изгледа од партијата. само сдсм и неутрални има во темава изгледа.
Единствен член на форумот кој јавно се искажа дека е член, активист и се таму што треба во СДСМ е другарот @Mafo1 . Јас за друг таков член немам слушнато или прочитано а тука сум од 2009 чинам.
Се друго е борци за слобода, демократија, неутрални . Некое време беше во мода да бидеш и шарен револуционер ама и тоа помина.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
И ја сум член, активист и се таму што треба во СДСМ.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Абе нешто се случило, кој знае што. Може станал на лева нога.
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.995
Поени од реакции
8.545
Не знам дали стигна до тука да е тема на муабет ама има ново, се покачила бројката на вооружени

http://vecer.mk/makedonija/160000-vooruzheni-albanci-chekaat-dozvola-za-napad-na-balkanot
Oвие тројца јадници спомнати во текстот во својата родна Србија не смеат да им писнат на разни Слинави, Мутави, Мусави, Балави, Крезуби и слични, па уште ќе се претставувале како геостратези и стручњаци за борба против тероризам. :pos:
Згора на сето ова, македонски информативен медиум ги зема како некаков фактор и ги пренесува нивните налудничави ставови. Се прашувам какви ли се нивните читатели и кој воопшто купува таков треш?
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Па нормално дека е дишам, сега сум советник во министерство. Дојде моето време за дишење.
Ај со среќа нека ти е, шеќер да ги јадиш парите, во кое минситерство, за шо си везир?

Дај поможи некако, јас за телефониста во натрешни сакам да влезам, шо треба? Или колку треба?

Ете везир си, дај некој ум, мунасип како да прам :)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.035
Поени од реакции
80.883
Ај со среќа нека ти е, шеќер да ги јадиш парите, во кое минситерство, за шо си везир?

Дај поможи некако, јас за телефониста во натрешни сакам да влезам, шо треба? Или колку треба?

Ете везир си, дај некој ум, мунасип како да прам :)
Погрешни плакати имаш лепено. Ја уште пред избори знаев кои требе да се лепат.
Во внатрешни имаме телефонисти колку сакаш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Да не навлегувам сега во детали туку чисто онака ме интересира што би те натерало , што треба да се случи за Ти да посакаш СДСМ да ги изгуби изборите. И сам имаш тука напишано дека порано си бил член на ВМРО, си гласал за нив итн итн и нешто тогаш се случило со што ти си ги пресипитал своите ставои. Значи не ти е прв пат да го промениш курсот. Што треба сега да се случи за да го направиш тоа повторно?
Jас сакам целата сендвич некултура на постоење која ја донесе Груевизмот во Македонија да исчезне. Да исчезнат мизериите од типот на контрапротести, клиентелизам, медиуми од типот на Курир и Република, целиот политички систем кој се обидоа да го инсталираат во Македонија. Потоа сакам фамилијата да замине во затвор. Кога тоа ќе се случи, и кога ДПМНЕ ќе се исчисти од удбашкиот просрпски шлајм и кога ќе се претвори во нормална десноцентристичка партија која навистина се залага за Македонија, повторно ќе гласам за нив. За волја на вистината на овие избори не гласав за никого затоа што на денот на гласањето рано наутро заминав за Хрватска па не стигнав да гласам.

Ти барем знаеш дека јас немам никаков финасиски интерес во тоа кој е на власт во Македонија. Ниту барам ниту нешто давам на државата.
 
Последно уредено:

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Погрешни плакати имаш лепено. Ја уште пред избори знаев кои требе да се лепат.
Во внатрешни имаме телефонисти колку сакаш.
Тих, тих,

Вакви би лепел ем за џабе, ем со ќеиф:

IMG_20170504_192929.jpg

Сеа значи да барам по невладините, пошо поќето станаа владини соработници па треба да има останато нешо слободно.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom