Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Терај си на хумор,ама потсвесно те копка
Не да го копа,го изгоре[DOUBLEPOST=1498373502][/DOUBLEPOST]
Сите се освежени од кога Заев не води. Незнам шо е работата ама делува на сите без исклучок. Просто сите зрачат од свежина и среќа.
Озбилно владе не знаев каков беше градот пред 2005(дотогаш во Тунгузија живеев),можиш да ми објасниш односно еве како постар каков беше градот дотогаш..дали луѓето имаа повеќе пари?..дали посреќно живееа?,дали имаше поголема вработеност и поголеми плати односно дали можеше чоек да си дозволи повеќе работи од сега?..инфраструктурно ти реков ми рече?..јас сметам да му дајме уште еден мандат на Двојче(или по ново Таше со болницата:pos:)..шо викаш?..ќе ги асфалтираат улиците?..катна гаража?..ќе постават филтри во Рек или владата на Заев нема да му дозволува? или некој нов кружен тек ..ете дај твое мислење шо мислиш...или во Цапари е битно што ќе направат?
 
Последно уредено:

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
и се уште се најбедни во ЕУ.... немаат канализација по малите места, користат чучавци, се загадува плодното земјиште... а овој сателит е уса производ, само пари дала Блgарија ..
od druga strana ehJu ušte 1961 mu go prodala vselenskiot program na NASA..

vselenskata programa na Blgarija može da se meri so taa na Uganda
Ти веруваш во тоа дека СФРJ продала :)
Еве ти например производител на сателити среде Софиja

https://www.endurosat.com
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.554
Бреј стварно што гаден режим беше задниве 11 години!
Река напатен,сиромав народ викендов ја опраи накај грчка,со задните пари да го прослави падот на гадниот режим!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
во грција одевме и 80ти и 90ти, не им ја покажа грујо грција на народот.
грујо само им овожможи на вмровчињата газолижци да видат подалеку од охрид и грција, да прошетаат и по некој егзотичен остров.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Бреј стварно што гаден режим беше задниве 11 години!
Река напатен,сиромав народ викендов ја опраи накај грчка,со задните пари да го прослави падот на гадниот режим!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
10.000 ојдоа за викенд во грција потрошиија по 100 евра по семејство, наспроти 1.990.000 кои останаа овде гладни со 10 евра за празникот.
 
Член од
20 декември 2015
Мислења
226
Поени од реакции
84
Да не беше жално ќе беше смешно што вие сте трагични и кога сте власт и кога сте опозиција. За изгубени веќе да не ни прајме муабет. Додуша мора да ви се призне хуморот ви е на ниво. Релативизирањето не баш.
Туку дај објасни СДСМ беа за Бугарите или против. За ВМРО знаеме одсекогаш беше бугарофилска партија , во овие 11 години три пати го сменаја името пошто биле гркманска партија Сите имаа пасоши бугарски, повеќето дури и заминаја на запад со тие пасоши.
Е сега тие што заминаја беа од оние 600000 иљади со бугарски пасоши што избегаја од режимот или овие се башка.
А и за ДУИ онака ме интересира вака според тебе неизгубен, тие биле вмешани во било каков криминал дури беа во владата овие 11 години или се од поштен попоштен испаднаја ?
ДПМНЕ не е бугарофилска партија,току е србоманска партија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Аман бееее луксуз викенд во Грција на пограничнине места , до кое дереџе стигнавме, Молос он д бич Монте Карло да ни е :icon_lol:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
ДПМНЕ не е бугарофилска партија,току е србоманска партија.
велиш дека 500.000 полнолетни Македонци кои гласале за ВМРО се србомани? ако ставиш барем уште по еден нивен член од семејство кој не гласал и кој има исти чувства, значи во македонија имаме милион србомани, 500.000 албанци и 200.000 роми турци, власи, египѓани и бугари.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
ДПМНЕ не е бугарофилска партија,току е србоманска партија.
Точно така, со исклучок на Милошоски, оваа постава на ДПМНЕ е свртена кон Белград, што се разбира не спречува некој од нив да имаат бугарски пасош.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Аман бееее луксуз викенд во Грција на пограничнине места , до кое дереџе стигнавме, Молос он д бич Монте Карло да ни е :icon_lol:
во мое време луксуз беше летување во шпанија, египет, италија.... нормално беше летување на јадран, макарска, хвар, брач..... а посиромашните во грција охрид и преспа.
Сега е луксуз летување на јадран, нормално е летување во грција (вон сезона) и преспа а посиромашните се сунчаат на балкуни и по бавчи на викендици напраени во СФРЈ каде одгледуваат доматче пиперче кромид... за да го поминат месецот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Точно така, со исклучок на Милошоски, оваа постава на ДПМНЕ е свртена кон Белград, што се разбира не спречува некој од нив да имаат бугарски пасош.
какви некои, море пола постава нивна имаат бугарски пасоши. До пред да се опарат знаеме коли на какви регистрации возеа, пола влада е од населбава, можат на телевизија да продаваат патриотизам колку сакаат :)[DOUBLEPOST=1498387268][/DOUBLEPOST]
во мое време луксуз беше летување во шпанија, египет, италија.... нормално беше летување на јадран, макарска, хвар, брач..... а посиромашните во грција охрид и преспа.
Сега е луксуз летување на јадран, нормално е летување во грција (вон сезона) и преспа а посиромашните се сунчаат на балкуни и по бавчи на викендици напраени во СФРЈ каде одгледуваат доматче пиперче кромид... за да го поминат месецот.
Ама лет, тука не се работи ни за летување, туку за викенд, 2-3 дена преку сила и тоа вон сезона, јуни сме уште. Тоа е проблемот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Ама лет, тука не се работи ни за летување, туку за викенд, 2-3 дена преку сила и тоа вон сезона, јуни сме уште. Тоа е проблемот.
па се нема време пошто сите сме вработени некои и по 2 работни места, башка нема семејство кое не е ангажирано негде хонорарно, па со недвижнини, со имоти, со дивиденди.....
Јас не можам да си дозволам повеќе од викенд во грција не оти немам пари туку ради обврските, мене секој ден ако не сум тука ме кошта по 500 евра.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
па се нема време пошто сите сме вработени некои и по 2 работни места, башка нема семејство кое не е ангажирано негде хонорарно, па со недвижнини, со имоти, со дивиденди.....
Јас не можам да си дозволам повеќе од викенд во грција не оти немам пари туку ради обврските, мене секој ден ако не сум тука ме кошта по 500 евра.
Јасно тоа, мене муабетот ми беше друг. Дека се форсира по социјалниве мрежи а и по форумов како што гледаш за овие 2-3 дена дека народов квичел немал пари а отишол на викенд во Грција. Јако, викенд во Пефкохори, Паралија, Неа Потидеа во јуни со натоварен багажник, сигурно кошта еден бубрег ова „задоволство“ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom