Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
this just in
SJO namesto da go goni Toni Trajkovski-gradonacalnikot na gazi baba i MIle `mi tekna` za rushenjeto na Cosmos, kje pokrenuva obvinenie protiv 2or eshalon sluzbenici vo opstinata
yes!
`nema pravda,nema mir!!!`
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
Кога ќе се задоволи правдата конечно ќе има мир.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.966
Трамп ја донесе првата одлука за Балканот

Сеуште не сум кликнал да видам која ли му е првата одлука за Балканот, пошто сум сто посто сигурен дека е одлуката господинот Груевски да се врати на власт во Македонија, а илуминатското СЈО да се укине. Едноставно, нема шанси нешто друго да биде. Нема зашто да кликнам.
Не кликајте ни вие, тоа е веста.
 

Казаки

Атаманот - Army of Christ
Член од
2 септември 2011
Мислења
1.526
Поени од реакции
1.967
Не е Грујо крив туку ДПМНЕ немаат лице да зборуваат за Заев бидејќи пола партиско стадо му е со Бугарски пасош и се пишаа од прадедо и прабаби Бугари за да купуваат поефтини коли..и да те потсетам ДПМНЕ јавно ги обелодени Тодор Александров и Ванче Мијалков како Македонски Херои..резил,страм,брука..тоа е продавање на држава..еден од најголемите крвници што убиваа Македонци ..
Ти од дрвото, шумата не ја гледаш...

Борисов: Тодор Александров може да биде причина за радост и во Скопје и во Софија

„До сега години по ред темата „историја“ се спори,ние треба да видиме кои празници се општи, за да можеме, наместо да се караме, да се радуваме и од едната и од друга страна на границата. Тодор Александров може ли да биде причина за радост и во Скопје и во Софија? Според мене може. Дури и Вапцаров,“ рече Борисов.

https://pogled.mk/видео-борисов-тодор-александров-може/
Кај нас на село во Муртино, не не учеа дека Тодор Александров е најголем крвник... по новото!
 
S

silmarillion

Гостин
Додека уште чекаме Цветин и Иљо да извадат некое пиќе у јавност за прв пат и да ги демантираат гласините дека имаат месојадни чмарови, ние се фативме со бугариве да се објаснуваме.
 
M

macgowan

Гостин
Vidi vaka. Sharenite mozhat samo da mu bidat blagodarni na Gruevski koj odeshe so krstot na chelo ili nemashe madinja i misleshe deka narodot neshto odluchuva. Narodot nishto ne odluchuva...narodot e amorfna masa shto lesno se manipulira od specijalni sluzhbi nasekade kade shto ima izbori. Gruevski imashe 11 godini da se oslobodi od razni Gerovski, Milchini, Najchevski i slichni sorosoidi, seto toa da ispopika vo crni temni zandani ili da im dade shansa da si baraat azil, pa da vidat shto e rezhim, ako voopshto nekoj bi gi pribral. Toa go stori Putin, Erdogan, ama Gruevski na prviot mal pritisok popushti, si dade ostavka i se zanesuvashe deka narodot e na negova strana i ke se vrati na vlast posle prvite izbori.
Duri sega ke vidite shto e rezhim, neka samo proba nekoj da demonstrira ili da blokira patishta, da protestira...Mamicheto ke mu go rasplachat vo ime na demokratijata. Gruevski si ja prokocka shansata i sam si e kriv za bilo shto da go snajde.
Rezhimot e rezhim samo koga "megjunarodnata" ke kazhe. Kako i da e, ete dojde red i Albancite da ni se naredat...redenkata prodolzhuva, ama vazhno e Novoto Sonce na Slobodata. Uzhivajte i plivajte gospodo draga.
Знам дека му е многу тешко на љубителите на ликот и делото на пресветиот пастир никола...не дај се Инес. 11 години вам реденка ви правеа цело халкидики братство и пак барате Путин и Ердоган. Жално.[DOUBLEPOST=1498206365][/DOUBLEPOST]
Груевски е навистина шампион во заебување, идиотизам, парадокси и апсурди и лакомштилок. Но, во вредност опљачкана, Бранко е тука негде.
Се сомневам. Бранко му обеле косата од моментот кога реализира што се уште можеше да прави. Пак велам, оваа постава на дпмне ти е како Бразил со Пеле во топ форма во светот нa матењата и криминалите. Бранко е некаде Холандија со Јохан Кројф.
Оти Бранко не го потиснаа, барем видовме дека се инквизитори од прв ред пастирот & фамилијата и имаа можности, воља и (демек) голема желба да го уништат Бранко по сите основи, зошто не го направија тоа децата на искендер?
 
Последно уредено од модератор:

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Црпко нека не оди само во Јапонија живи све молете тамо да не отиде....
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Трамп ја донесе првата одлука за Балканот

Сеуште не сум кликнал да видам која ли му е првата одлука за Балканот, пошто сум сто посто сигурен дека е одлуката господинот Груевски да се врати на власт во Македонија, а илуминатското СЈО да се укине. Едноставно, нема шанси нешто друго да биде. Нема зашто да кликнам.
Не кликајте ни вие, тоа е веста.
Не се мачи да отвараш и читаш,бидејќи сдс се на врвот на црната листа
 

Rokko

SiFU 師父
Член од
30 мај 2014
Мислења
714
Поени од реакции
299
Не се мачи да отвараш и читаш,бидејќи сдс се на врвот на црната листа
Ова војскава од 2250 војничина, на вежба во Криволак слушам. Црпковци наздравје окупација !!! За живот во Македонија !!!
 

fmi

Член од
1 февруари 2007
Мислења
13.039
Поени од реакции
2.270
Најмногу зависни сме од север - југ (каде наместо да напреднеме ние, заедно перевме пари) не со исток - запад.

Нека се продлабочи економската соработка (со сите), железници, автопатишта коридори итн.

А тоа со историја си има луѓе и тие нека си ја работат нивната работа.
Тоа е отраз се уште от времето кога бевте дел от една друга држава.
Во моментот втор пазар за вашите производи е Бугариja и тоа го тврди вашиот државен завод за статистика. Тоа се постига дори без една сериозна инфраструктура, тоа се постига без автопат, без пруга...
http://www.stat.gov.mk/pdf/2017/7.1.17.07.pdf
 
Член од
4 јуни 2017
Мислења
47
Поени од реакции
10
Најнова вест!!!

Македонија го менува името во Бугарска Македонија и станува НАТО членка!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Димитров во три недели се сретна со повеќе странски претставници него ли Хорхе во последниве три години.
Гвујо немаше никаков интерес за евроинтеграции. Сонот на Гвујо за македонија беше не Швајцарија, туку Белорусија на Балканите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Димитров во три недели се сретна со повеќе странски претставници него ли Хорхе во последниве три години.
Хорхе државава им ја остај на бетмен и дурло од фејсбук, да се сретнат со Вајгл, ќе се среќавал со дипломати од други земји, па да каже нешто што не треба :icon_lol:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom