Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.267
Поени од реакции
6.920
DO site so denovive spamiraa so se smeni vlast i vrne dozd i "dosetki"..Se smeni vlast i Vardar utre igra finale LS rakomet :motorce:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Прво по се изгледа тераме две различни муабети јас и ти, се обидувате од петни жили да го дискредитирате човекот при секоја негова медиумска активност, а од др страна велите дека е политичко дно? Не држи некако, шознам...
Друго, капиталот кој го стекнал како ветеран, и неискомпромитраноста од коруптивен аспект, во комбинација со настапите кои ги има дебатни емсии каде искрено и некалкулантски брани ставови, плашат квазипатриоти и квази демохристијани.
Излезе и си кажа барам да се повлече т.н Тиранска платформа, гостува на дебатни емисии со етнички Албанци политичари на условно речено албански тв и сл, и настапува искрено а тоа не оди со калкуланство и мафијашка политика тоа тебе тие јасно и затоа се обидуваш да наметнеш несоодветни компарации и да дефокусираш од суштината.
ЉуБе у ЉуБчо се лесна мета, и за ПР и веројатно за др, и не се замарате затоа Столе ви боди очи.
Да не се залажуваме, за ДПМНЕ да формира Влада после овие избори, кој знае што се вети.
Не бранам и не застапувам никого од лукративни причини, ама понекогаш е морално бе...не може бе Крсто Мукоски некој шо го брани да има право да го напаѓа Столе, тоа ги крши сите постулати на Универзумот драг патриоту.
Не се бе различни муабети , така ти се чини. Секој секого пробува да дискредитира во политичкиот живот. Ништо ново не е тоа. Ете не мора подалеку да се оди, прати ја последната политичка кампања. Да не се мазнеа Зоран Заев или Никола Груевски и сите останати. Очи си извадија. Граѓаните пак си гласаја како што си гласаја. За некој повеќе, за некој помалце и затоа Стојанче е таму каде што е или каде му е и местото. На дното. Ти велам поминаја 17 години од конфликтот и за цело тоа време тој остана цврсто залепен на дното. Ти или некои можеби сметаат дека е супер човекот како политичар, некорумпиран , ваков таков ама мнозинството граѓани да го делеја твоето мислење тој сега ке беше некој фактор во политика. Не дека очекувавме дека ке ги надмини по број на пратеници СДСМ или ВМРО ама барем да освоеше еден маднат. Тој негов мандат во моменталниот политички распоред на силите би му вредел како да имал 10, можи и место во владата ке добиеше. Арно ама не доби пошто едноставно не го бива човекот и граѓаните го препознаа тоа.А имаше и одповеќе време и шанси да покаже дека вреди нешто. Мене лично Стојанче не ми боди очи, јас го множам со нула пошто и толкава му е политичката тежина. Како рандом некој лик кој сака да си игра политика па се пика каде што не го бери.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Демокрацијата сеуште тука е мираж. Докле удбашите србомани се модератори и администратори, докле пичка како лорд драголин брише се на историскиот потфорум не може да се каже дека тука има демокрација. Всушност ова беше куртон медиум и само пресвртот на политичката ситуација овозможи некакво псевдо сдсм звученjе. Стара пракса на удбашите е да се претворат на нешто друго како знаеме тие станаа дпмнеовци сега се сдсм.[DOUBLEPOST=1496524306][/DOUBLEPOST]Абе Владко тебе да те прашам лично пред време напиша дека источна Македонија се бугари но јавно не мислеше на себе, многу ми е интересно ти за што се сметаш?[DOUBLEPOST=1496524495][/DOUBLEPOST]Инаку ја тука видов само бугари и двајца албанци и србоманското копиле конкрете, само он во неговите пцовки мешаше бог што значи дека е србоманско копиле 100% но.Бугарин не пцуе никогаш на бог.
 
Последно уредено:

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Демокрацијата сеуште тука е мираж. Докле удбашите србомани се модератори и администратори, докле пичка како лорд драголин брише се на историскиот потфорум не може да се каже дека тука има демокрација. Всушност ова беше куртон медиум и само пресвртот на политичката ситуација овозможи некакво псевдо сдсм звученjе. Стара пракса на удбашите е да се претворат на нешто друго како знаеме тие станаа дпмнеовци сега се сдсм.[DOUBLEPOST=1496524306][/DOUBLEPOST]Абе Владко тебе да те прашам лично пред време напиша дека источна Македонија се бугари но јавно не мислеше на себе, многу ми е интересно ти за што се сметаш?[DOUBLEPOST=1496524495][/DOUBLEPOST]Инаку ја тука видов само бугари и двајца албанци и србоманското копиле конкрете, само он во неговите пцовки мешаше бог што значи дека е србоманско копиле 100% но.Бугарин не пцуе никогаш на бог.
ЗороЗ. му ја исчешла ли опашката на коњот,јеботе благи бог и слатки римски папа..:):):):)
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.209
Поени од реакции
21.948
Јас ќе почекам да видам дали ЗороЗ ќе го помини будното око на администрацијата за да му одговорам на прашањето ;)
 
D

DLM

Гостин
Што има ново денес во Македонија во која живото цути, има ли уште некој обид за убиство?
Пред некој ден како се почна со она злоупотреба на смрт на девојче мислев дека следува, канонада со вести дека оној што го пукал Тодоров всушност и не било тоа туку дека со цвеќе сакал да го помилува, знаете исто како во Тетове, оној инцидент кога ги гаѓаа полицајците со мобиљки!

За какви психопати станува збор кога се подготвени за политички и лични интереси да злоупотребуваат нечија смрт? Тоа е дно на дното, мислам дека подолу не се може, ама само така мислам изгледа и дека се сака и дека се може. И она што боли е што такви лица добија доверба на избори, тоа е феномен кој ќе треба да се истражи.

Јас му мавкав на Индира ганди ко беше дојден во Београд со сопругата
Сметав дека има надеж за тебе ама сега гледам дека си ти безнадежен случај, твојот плафон е вест од типот зошто имало толку народ на пгребот на Индира Ганди!

Што се случи со Хојт Ји, во позадина, мене не ми е целосно јасно уште. Во прво време ми личеше на пазар, и додуша сеуште од некој агол изгледа така, бидејќи иако не им беше по ќејф се откажаа релативно лесно од понатамошни глупирања, освен што се обидоа да спинуваат дека нешто постигнале. Над тоа, Хорхе се пофали дека он измислил политичка теорија и дека Хојт Ји не вршел никаков притисок туку само помагал сами да изнајдат решение блабла, и тој и ВМРО ги вратија НАТО и ЕУ во агендите и јавно почнаа да ги повторуваат како стратешки интереси и да повикуваат брз влез дрн дрн. Само ако ги дознае Миленко. Нешто ми недостасува во целава приказна.
Навистина што се случи со Ојт Ли? Саско О. уште не ви дал уште нокоја брзопотезна вест.

Џaбе oдиш сo глaвa у ѕид ми дoјдoa нa гoсти рoднини oд итaлијa кoгa им кaжaв декa е плaтa 15.000 a кaзни имa рaзни пo преку 1000€ ми рекoa бегaј oд тукa aкo мoжеш.Истo брaручед ми зa непредaвaње зaвршнa сметкa гo репнaa 5000€ фирмaтa и негo кaкo упрaвител уште 1000€.Мислaм џaбе пишувaш нa oвaa темa
И ете го Заев со неговите и генијалната идеја да воведе втор службен јазик и кантонизација - и дојде живот без казни. :tapp:

Прво по се изгледа тераме две различни муабети јас и ти, се обидувате од петни жили да го дискредитирате човекот при секоја негова медиумска активност, а од др страна велите дека е политичко дно? Не држи некако, шознам...

Излезе и си кажа барам да се повлече т.н Тиранска платформа, гостува на дебатни емисии со етнички Албанци политичари на условно речено албански тв и сл, и настапува искрено а тоа не оди со калкуланство и мафијашка политика тоа тебе тие јасно и затоа се обидуваш да наметнеш несоодветни компарации и да дефокусираш од суштината.

Не бранам и не застапувам никого од лукративни причини, ама понекогаш е морално бе...не може бе Крсто Мукоски некој шо го брани да има право да го напаѓа Столе, тоа ги крши сите постулати на Универзумот драг патриоту.
Некој да го дискредитира Столе ма ајде те молам :pos::pos: која е разликата помеѓу него и оние во СЈО?
И кога виде дека овие не се откажуваат од Тиран-ска пљатформа виде не виде и тој им се приклучи?
Најсмешното е кога ќе слушна генерал Столе, е тогаш само до себе доаѓа до :pos::pos::pos:па човекот не може да разликува тактичка од оперативна ујдурма ане пак оперативна од стратешка, ама е генерал...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Сметав дека има надеж за тебе ама сега гледам дека си ти безнадежен случај, твојот плафон е вест од типот зошто имало толку народ на пгребот на Индира Ганди!
Tвоето сметање е моментално на многу ниско ниво овде на Кајгана.
И да частиш шо ви го укинаа екстерното!
 
D

DLM

Гостин
ЗороЗ. му ја исчешла ли опашката на коњот,јеботе благи бог и слатки римски папа..:):):):)
србоман :pos::pos::pos:
Туку зошто трошиш толку енергија и им објаснуваш дека во Собранието освен обезбедувањето на Собранието никој не смее да влезе вооружен, мислиш дека они тоа не го знаат? Добро сега има командант на место претседател па може приликите се нешто сменетти ама до пред неговото инсталирање тоа беше закон![DOUBLEPOST=1496529191][/DOUBLEPOST]
Tвоето сметање е моментално на многу ниско ниво овде на Кајгана.
И да частиш шо ви го укинаа екстерното!
Тоа и мислев сигурно си во дослух со администрацијата па ти прогледале низ прсти за време на екстерното, па сега овде продаваш муда за бубрези!
Немам докази ама кај и да е ќе најдам некоја аудио снимка.

Туку, дали дозна колку гласови добил Талат при пучот?
 
Последно уредено од модератор:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
србоман :pos::pos::pos:
Туку зошто трошиш толку енергија и им објаснуваш дека во Собранието освен обезбедувањето на Собранието никој не смее да влезе вооружен, мислиш дека они тоа не го знаат? Добро сега има командант на место претседател па може приликите се нешто сменетти ама до пред неговото инсталирање тоа беше закон
Па и не смее, али тогаш во таа вечер собранието беше нападнато и завземено од терористи и агенти и специјалци на странска земја во обид да егзекутираат пратеници на Македонското собрание.
Тоа се вонредни работи каде е оправдана акција со цел да се одбрани Македонија и нејзините институции.
Тебе ко да ти е криво шо припадници на МВР спречиле српски специјалци да убиваат во собранието?
 
M

mar30

Гостин
Лубчо Георгиевски
"Вмро дпмне на чело со Груевски никогаш веке нема да владее во оваа држава."
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom