Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Можда на тебе, тоа што го пишуе бијонс ти е паметно.
Компаративно идат тие работи со интелигенцијата.

<3
Не им забележувај дека се неписмени, така си им бегал од темата :icon_lol:
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.336
Поени од реакции
18.209
Море на овие најпосле му текна дека говорот на омраза на крај носи вистинско насилство. Само штета што му текна ко станаа опозиција, да му мислеа порано на тоа немаше да станат опозиција.

Која параноја сега ја имаат кога го изедначија Огнен Јованоски со Миленко Неделковски :)
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Се надевам нема народот морам да напоменам (глуп, прост) заради тоа што ова влада нема повеќе да гледа на национална придпадност ке се работи еднакво за сите и сите знаеме дека само така ова држава ке тргне напред а не со перење на мосоци со националистички позадини па одма тоа ВМРО да го користи за следните избори и пак да добијат како добиа во 2006, и на крај резултат пак 0 ке биде ова влада мора да остане на власт минимум 8 години за јавноста да се свести и да се промени мислењето на обичниот граѓанин и после нема врска кој ке биде на власт, се надевам 8 години се довилно за било која влада да промени многу работи, тогаш верувам ке се променат и структурите а верувам и политиката и кај ВМРО или било која друга партија, едноставно да и кажеме крај на тие што мислат со национализм да стигнат на власт
Сдсм нa се сaми нa влaст негo се у кoaлицијa сo исти нaциoнaлистички пaртии кaкo вмрo.Немoже сдсм дa не гледa преку нaциoнaлнa припaднoст a дуи и aлијaнсa дa си терaaт пo стaрo.тие се бетер нaциoнaлисти oд вмрo.Кoгa ке се пoјaвaт ненaциoнaлистички пaртии кaј aлбaнците тoгaш мoже зa oвa дa се збoри
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489
Сдсм нa се сaми нa влaст негo се у кoaлицијa сo исти нaциoнaлистички пaртии кaкo вмрo.Немoже сдсм дa не гледa преку нaциoнaлнa припaднoст a дуи и aлијaнсa дa си терaaт пo стaрo.тие се бетер нaциoнaлисти oд вмрo
nacionalizmot e ekskluzivno pravo na siptaranata, drugite ne smeat ni da pomislat na toa
 
S

Samurai_Sk

Гостин
Сдсм нa се сaми нa влaст негo се у кoaлицијa сo исти нaциoнaлистички пaртии кaкo вмрo.Немoже сдсм дa не гледa преку нaциoнaлнa припaднoст a дуи и aлијaнсa дa си терaaт пo стaрo.тие се бетер нaциoнaлисти oд вмрo
Да те потсетам дуи беше на власт и периодот 2002-2006 каде земја одма после војна стана држава со најголем напредок и беше кандитат број 1 во регионот за НАТО и ЕУ, во тој периодот немаше ваши наши кау.и ш.птари него се работеше ДУИ игра така како е власта односно со кој е на власт
 
D

DLM

Гостин
Немора видеово во секој втор пост да го објавуваш колку и да те фасцинирало;)
:sekc:

Да симнам скрипта за форумов ова видеово автоматски да ти го ембедира на секој пост, да не се мачиш?
значи замени тезите и удри.
Сега јас сум виновен што некој и по пет пати ставена лекција не сака да прифати дека е прочитан и да престане со малоумни коментари од типот ти си прост ти си неПисмен, и сл., а кога ќе му посочиш дека забегал тогаш боли и вика еееј немој. Како мислиш да се излезе на крај со ... кога е утврдено дека образовниот систем функционира по систем „мамун гледа мамун повторува, Мајмун научил“. Ете затоа го повторувам линкот со надеж дека функционира барем и она другото дека мајка-му на знаењето е повторувањето.

Баш ме интересира уште колку ќе плачат. :D
Да и јас се прашувам што им се случува, забегани едни.
Туку како тоа веќе втор ден живот во Македонија, а вие ништо нема мртви нема затвори само едно бедно обид за убиство. И ти самиот можеш да придонесеш како и другите твои истомисленици, ако некој од нив живее во твоја близина ти начекај го удри го прво по нозе нека падне да не ти избега и потоа дотепуј га, па време е да се решиме од овие кои 111 години не малтретират. Понатаму веднаш нека се укинат сите закони нека се сруши се што е направено мостови објекти ама баш се, оние црвените автобуси или нека се уништат или бар да се префарбат, тие 100 и нешто илјади нововработени сите дома нека одат да живеат и нека отпочне програмата од секое семејство по еден на работа, на пензичите(а богу ми и на овие администартивците режимски) да им се одземат пензиите и плус да им се скратат за 8% и тоа ретроактивно а и сите други глупости кои ги направија кои не му дават на животот да дојде у Мачедониа да се значи значи.
Туку знаете вие и повеќе и подобро јас вервам у вас. Ете нека почне живот за некој за останатите пекол...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.674
Поени од реакции
28.097
Да те потсетам дуи беше на власт и периодот 2002-2006 каде земја одма после војна стана држава со најголем напредок и беше кандитат број 1 во регионот за НАТО и ЕУ, во тој периодот немаше ваши наши кау.и ш.птари него се работеше ДУИ игра така како е власта односно со кој е на власт
Дa и грaдеше спoменици нa aлбaнски (херoи) истo кaкo вмрo.кoгa вмрo грaдеa цркви oвие oдмa пo 2 џaмии нa еднa црквa.дa не зaпoслувaa мaкедoнци дуи вo институциите? Дуи не сaмo штo се нaциoнaлисти пoвеќе oд вмрo негo истo тaкaa имaaт ист удел вo прoпaѓaњетo нa држaвaтa кaкo вмрo.И не зaбoрaвaј oни се нa влaст у мoментoв сaмo зaштo мoрa дa бидaт
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.178
Поени од реакции
8.489
Да те потсетам дуи беше на власт и периодот 2002-2006 каде земја одма после војна стана држава со најголем напредок и беше кандитат број 1 во регионот за НАТО и ЕУ, во тој периодот немаше ваши наши кау.и ш.птари него се работеше ДУИ игра така како е власта односно со кој е на власт
ne veruvam deka ni ti sam veruvas vo ova sto si go pisal, jas od niv nekakvi prava za albancite drugo nemam slusnato, ni ekonomija ni butur.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Туку како тоа веќе втор ден живот во Македонија, а вие ништо нема мртви нема затвори само едно бедно обид за убиство.
Tука сите се слагаме дека крвавите криминално крвожедни злосторства предводени од странски агенти и политичари и диктирани од странските центри, и обиди за убиства и егзекуции на видни Македонски политичари од 27 март треба да се осудат и запишат во книгите по историја да децата научат дека злото нема да помини во ова слободна и сега среќна Македонија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
demek ti znaes da se drzis do tema, begaj tamu
Абе јас ќе бегам до утре ама не го враќа тоа паторот на власт. Знам дека боли иако не сфаќам како може да боли ако живееш на 10,000+ км од тука ама вие си знаете.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Абе јас ќе бегам до утре ама не го враќа тоа паторот на власт. Знам дека боли иако не сфаќам како може да боли ако живееш на 10,000+ км од тука ама вие си знаете.
да избегаме сите, можи ќе се врати
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
да избегаме сите, можи ќе се врати
Ааа не, не сега на најинтересното, глеј која поплава од солзи е уште посабајлечки.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.609
Поени од реакции
43.254
:sekc:


значи замени тезите и удри.
Сега јас сум виновен што некој и по пет пати ставена лекција не сака да прифати дека е прочитан и да престане со малоумни коментари од типот ти си прост ти си неПисмен, и сл., а кога ќе му посочиш дека забегал тогаш боли и вика еееј немој. Како мислиш да се излезе на крај со ... кога е утврдено дека образовниот систем функционира по систем „мамун гледа мамун повторува, Мајмун научил“. Ете затоа го повторувам линкот со надеж дека функционира барем и она другото дека мајка-му на знаењето е повторувањето.



Да и јас се прашувам што им се случува, забегани едни.
Туку како тоа веќе втор ден живот во Македонија, а вие ништо нема мртви нема затвори само едно бедно обид за убиство. И ти самиот можеш да придонесеш како и другите твои истомисленици, ако некој од нив живее во твоја близина ти начекај го удри го прво по нозе нека падне да не ти избега и потоа дотепуј га, па време е да се решиме од овие кои 111 години не малтретират. Понатаму веднаш нека се укинат сите закони нека се сруши се што е направено мостови објекти ама баш се, оние црвените автобуси или нека се уништат или бар да се префарбат, тие 100 и нешто илјади нововработени сите дома нека одат да живеат и нека отпочне програмата од секое семејство по еден на работа, на пензичите(а богу ми и на овие администартивците режимски) да им се одземат пензиите и плус да им се скратат за 8% и тоа ретроактивно а и сите други глупости кои ги направија кои не му дават на животот да дојде у Мачедониа да се значи значи.
Туку знаете вие и повеќе и подобро јас вервам у вас. Ете нека почне живот за некој за останатите пекол...
....бла бла бла бла, тука гледам само плачење, приказни и ништо друго. Помина таа веќе со убиства на неистомисленици, доста правиш глупи филмови во кои не веруваш ни самиот дека тоа вчера е "нарачан атентат". Цел свет знае кој е напаѓачот и која е неговата вистинска причина. И колку и да му била јака причината, сепак во нормална држава (каква што треба да стане Македонија) не се решаваат така работите. Да, се решаваа до пред некој ден, но не повеќе. Затоа човекот треба да си одлежи казна за обид за убиство. А ме интересира кај беше ти на 27ми Април? Дали го осудуваш тоа што се случи во Собранието и дали сметаш дека ако и сега дедово се извини треба да го добие 3 или 6 (колку и да беа) месеци условно?
 
D

Daedalus

Гостин
незнам јас што е компаративно со проливот на мртвацот(плус тоа дужи пара , а се праи на удрен).... :) :) , ама ова сигурно не е.., и мораш да признаеш дека е попријатно за гледање..од неговите брљотини, па простаклукот на оние сс-овците....итн.итн. :) :)
Не, мислев компаративно со твојата интелигенција, не си ме сфатил добро. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom