Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
C

Castiel

Гостин
Не си ти за никаква промена, прочитана книга се таквите како тебе многу оддамна. Интересно од пред избори го немав прочитано овај дсјпин.
Прецедателските избори ти беа жив доказ за тоа, јасно како бел ден, после тие избори, никој на свет неможе да ме убеди дека ти, и таквите како тебе што ќе произлезат со ваков став, се заинтересирани за било какви промени.
- После тие избори, се прецизира дека не ве интересира кадар. Тие се тие корења што се паламуди цело време.Крај прича.
Од кај па ти знаеш ја кој сум гласал и дали воопшто сум гласал? Се знаеме лично ја и ти ? Си седел си разговарал со мене па дојде до таков заклучок?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
За Глобал. Нелегално продадено државно земјиште. Се збори за вкупна сума околу 8 милиони евра.
Таа сума е веројатно за сите осомничени
1. Зоран Заев од Струмица
2. Стојан Динев од Струмица
3. Кирил Парталов од Струмица
4. Никола Годев од Струмица
5. Иринка Трајкова од Струмица
6. Горан Крстев од Струмица.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.174
Поени од реакции
21.855
Дадов сугестии за знамето во еден понатамошен пост. Мислам ќе те бендиса.

Јас одамна знам дека дел од моите православни браќа имаат посебна симпатија кон орелот и одамна ги куражев да бидат истрајни и дека искрената љубов е лек за се.
Се надевам дека преку орелот ќе решиме многу проблеми, започнувајќи од спорот со црквата со браќата во СПЦ. После песна ќе биди се останато. Лавот не ни бега.
Јас пак тргнав од чисто практични побуди, имам образложено уште пред неколку месеци што и како.
Вака како што ми седи на аватарот некако ми прирасна за срце и си велам па и не е така лошо. Во секој случај поубаво е од вентилаторот. Незнам Јапонците како не се побунија дека им ја крадиме историјата. Културен некој народ :toe:
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Е видено е. Како се манипулира. Еве битер Курир илумиус тврди дека сум некакав ваш криминалец. И вие знаете дека глуми лудило но седите и молчите. Таа ако нема морал и достоjнство вие имате? Ке градите иднина? Како тоа?
Јас лично ја сметам дека не треба да се разговара со луѓе кои на сила глумат лудило. Според мене во ред е истите да се заебаваат, тролаат и провоцираат. Овој мој став е конзистентен во последните ~15 години.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
А што па ти се ложиш на тие потемкинови села грујови бе? Што фајде гледаш ти од тие? И да се реални, а не се? Можеш да ми објасниш? Отвара таму, сече ленти, обеќава брда и долини и куп говна остава позади себе и ти тука гинеш за тоа. Имаш ли малку памет?
Almeida, za kakvi potemkinovi sela zboruvash, ama ich ne mi e jasno. Mene "ni mi vlaga, ni mi izlaga" eve da se posluzhan so ovaa staroskopska fraza, i ne ginam za nishto, barem"for the time being". Moe mislenje e deka Gruevski svitka kichma, od oprvdani ili neopravdani prichini samo toj si znae. "Меџународната" si ja vrshi rabotata i za ovie nekolku decenii edno nauchiv. Koga "Меџународната" podrzhuva nekoj vo tvojata sopstvena drzhava, se razbira pod uslov da si Makedonec, znaj deka ne e za tvoe dobro, a ti mozhesh od zemja da se tresnesh i pak, toa ti e toa. Te igraat i manipuliraat kako shto sakaat.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Дајте предлог да отвориме нова анкета...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.174
Поени од реакции
21.855
Владе шефе, гледам нов аватар, шо така? :D
Мафо друже , не ми е нов аватарот туку ти беше премногу зафатен во комитетот па не напушти.
Прашај админите колку пати прашав дека е детево. Сите раце креват, како во земја да пропадна.
Инаку те бендисва ? Пошто не си во тек тој е мојот предлог за ново државно знаме, знаме кое би ги обединило двата државотворни народи на републиката.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.174
Поени од реакции
21.855
Дајте предлог да отвориме нова анкета...
На Алма понудиму. Изгоре една негова да биди.
После во порака пишими како сака да испадни, да ги активирам дуплите акаунти.
 
C

Castiel

Гостин
Таа сума е веројатно за сите осомничени
1. Зоран Заев од Струмица
2. Стојан Динев од Струмица
3. Кирил Парталов од Струмица
4. Никола Годев од Струмица
5. Иринка Трајкова од Струмица
6. Горан Крстев од Струмица.
8 милиони евра и се вкупно Заев како градолначалник има најголем профит и можност за проневера на тие пари. Сигурно се повеќе од 700 000 евра.
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
30
Поени од реакции
2
Јас лично ја сметам дека не треба да се разговара со луѓе кои на сила глумат лудило. Според мене во ред е истите да се заебаваат, тролаат и провоцираат. Овој мој став е конзистентен во последните ~15 години.
Абе моjот став е дека на секоj треба да му се даде право да се изкаже. Е сега ако некоj трола и навредува тоа е друга работа.
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.759
Поени од реакции
7.586
Дајте предлог да отвориме нова анкета...
Како што стојат работиве ќе треба обложувалница да се направи.
"Дали мандатот на СЈО ќе се продолжи"
"Дали првиот ешалон ќе завршат во затвор"
"Колку години ќе одлежат Прежалените/Тврдокорните"
"Кој подолго ќе се влече по судови: Кочан или Груевски" Со тоа што на вториов нема да му се смета времето што го има поминато пред да се постави анкетата.

Има материјал за сите засегнати страни. :D

Абе моjот став е дека на секоj треба да му се даде право да се изкаже. Е сега ако некоj трола и навредува тоа е друга работа.
Во право си, еве уште едно

"Кој е подосаден, Гаро или бугарите". Ама тоа посебна тема сама за себе си е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom