Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Е да де,исто како вас кога ќе ве наречат предавници одма рикате дека не сте за СДС него сакате само грујо да паднел.А се радувате исто како да ви ветиле министерско столче.
А прашавте во штаб зошто се боревте против криминалната влада а денес коалицирате со пола од истата таа влада?
Дали ДУИ правеше криминали додека владееше заедно соГруевски?
Кој е званичен став на ВМРО околу тоа?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Потполно исто како што преку ноќ станаа криминалци и терористи за ВМРО после 12 години љубав и коалиција. Ама скроз исто.
Како пресмета 12? Со лимеси да не? Или со партиска директива (ова е многу добра формула, хит).[DOUBLEPOST=1494405156][/DOUBLEPOST]
Дали ДУИ правеше криминали додека владееше заедно соГруевски?
Кој е званичен став на ВМРО околу тоа?
Не правеше. Не знам дека некој кај нас правел криминали. Сем еден прекршок на Заев што кога бараше мито (сосема легална работа) запали цигара в канцеларија.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
И да ве чипуваа со сила па немаше толку глупави да испаднете,ко во фабрички погон на лента да ве пуштале и тоа лимитед едишн.
Пич.а му материна па човек ако искажи спротивно мислење од вашето па небањат бил,сендвич...а бе не сте нормални.
Dechko edna rabota samo, t.e PRVO: Limited edition ne se pusta na fabricka lenta, toa ima vrska so marketing, a proizvodot od fabrickata lenta si e ist.
Da pomognam, mislam deka poentata ti bese, deka ima mnogu istomislenici koisto ne se slozuvaat so tvoite razmisluvanja i sfakanja, i najiskreno i ja sum eden od tie, zatoa sto stvarno si glup.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
И тебе и маде најдобронамерно ве советувам пред обидите за хумор и сарказам малку повеќе да се обидете да размислувате, пошо си пукате у нога и делувате за греота.

Фикусот нема легално право да бара гаранција со потписи, па неуставно ја бараше и ја доби. Заев ги има сите предуслови за да биде премиер, има мнозинство во собрание и тебе не ти смета тоа, туку како бил избран претседателот на собранието. Не го признавај бе! Исто ко шо збориш за СЈО дека е неуставно, па никој не те е** 2%.
Мене никој не ме ебе, не сум хомосексуалец. Ако тебе те ебат, твоја приватна работа, само немој да бараш права да посвојуваш деца. Тоа мислам дека е природен грев.
Што има врска дали ми смета мнозинството на странските фактори (кај нас се нарекува „на Заев“)? Изборот на Талат и на дете од 3-то одделение да седнеш да му објасниш... ќе рече... „е не може така“.
Ти вазелин ли користиш? Или не е веќе тоа на мода, нешто ново да не има?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Како пресмета 12? Со лимеси да не? Или со партиска директива (ова е многу добра формула, хит).[DOUBLEPOST=1494405156][/DOUBLEPOST]
Не правеше. Не знам дека некој кај нас правел криминали. Сем еден прекршок на Заев што кога бараше мито (сосема легална работа) запали цигара в канцеларија.
Шом ДУИ не правеше криминали, значи нема појќе потреба ни да се бараат некакви снимки од ДУИ, или зошто СЈО не отварала истраги за ДУИ. То е сега разјаснета работа.

ПС
А не ти текна дека електронска беше цигарата.
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Многу е апсурдно што Зајко кукурајко коалицираше со ДУИ. Па нели и тие беа криминалци ? Како сега одеднаш преку ноќ ДУИ стана чиста партија ко солза според комуњарите. Но како и да е ова нова влада евентуално ако се состави нема да трае ниту една година. Зајко 99% ќе зависи од албанските партии. Ако не им оди по нивниот терк ќе излезат од владата и ќе има предвремени избори. Зајко може да владее и 4 години ако им даде се и сешто на албанците. Тој е спремен дури и да ја федерализира Македонија. Но ако се обидат да направат такви пиздарии ќе добијат жесток одговор од македонскиот народ. Во тој случај ниту меѓународната заедница не ќе може да ги контролира работите.
Odlicno kazano. Sega ostanuva da vidime sto ke se sluci otkako Zajko Kukurajko ke formira vlada i kako ke raboti. Dokolku ima obid za federalizacija, ima da gori cela drzava.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: oon
S

silmarillion

Гостин
Како пресмета 12? Со лимеси да не? Или со партиска директива (ова е многу добра формула, хит)
У паскал праев дигитрон и ми искочи рачуницата. Незнам, да ти пуштам снипетот да не ми е утнато негде па да искача грешно рачуницата? Ќе се снајдеш?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Мене никој не ме ебе, не сум хомосексуалец. Ако тебе те ебат, твоја приватна работа, само немој да бараш права да посвојуваш деца. Тоа мислам дека е природен грев.
Што има врска дали ми смета мнозинството на странските фактори (кај нас се нарекува „на Заев“)? Изборот на Талат и на дете од 3-то одделение да седнеш да му објасниш... ќе рече... „е не може така“.
Ти вазелин ли користиш? Или не е веќе тоа на мода, нешто ново да не има?
Да, на дете од 3 години, не од трето одделение му е јасно, ама на тебе не ти е.
Тоа сум приметил - кога немаш одговор се фаќаш за некој збор у реченицата и праиш цела приказна од тоа - случај за у Бардовци си. Не е ни чудо што пола форум те дрибла за уставник и програмер, си имаш некоја фрка у главата, е**н ли си у мозок....кој знае што е...
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Како пресмета 12? Со лимеси да не? Или со партиска директива (ова е многу добра формула, хит).[DOUBLEPOST=1494405156][/DOUBLEPOST]
Не правеше. Не знам дека некој кај нас правел криминали. Сем еден прекршок на Заев што кога бараше мито (сосема легална работа) запали цигара в канцеларија.
Формираа влада во 2006
значи имаа влада заедничка во следните години
1 - 2006
2 - 2007
3 - 2008
4 - 2009
5 - 2010
6 - 2011
7 - 2012
8 - 2013
9 - 2014
10- 2015
11 - 2016
12 - 2017 (се уште има влада ВМРО и ДУИ)
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Шом ДУИ не правеше криминали, значи нема појќе потреба ни да се бараат некакви снимки од ДУИ, или зошто СЈО не отварала истраги за ДУИ. То е сега разјаснета работа.

ПС
А не ти текна дека електронска беше цигарата.
Да бе, не викет србишчана за џабе „без старца нема ударца“. Ете, не ми текна.[DOUBLEPOST=1494406587][/DOUBLEPOST]
Формираа влада во 2006
значи имаа влада заедничка во следните години
1 - 2006
2 - 2007
3 - 2008
4 - 2009
5 - 2010
6 - 2011
7 - 2012
8 - 2013
9 - 2014
10- 2015
11 - 2016
12 - 2017 (се уште има влада ВМРО и ДУИ)
2006 и 2007 и пола 2008 кажи барем 2-3 министри од ДУИ?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Ај бе остајте го да програмира гревчето!
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
2006 и 2007 и пола 2008 кажи барем 2-3 министри од ДУИ?
Абдуран Мемети министер за локална самоуправа.
ДУИ и ПДП коалициски настапија на изборите во 2006 а Абдуран Мемети беше дел од таа коалиција.
 
V

viktora

Гостин
Дали ДУИ правеше криминали додека владееше заедно соГруевски?
Кој е званичен став на ВМРО околу тоа?
Па нели зајакот беше тој што ќе се бори против криминалците,сите ќе си лежеле.Е сега некои во Идризово а некои во фотељи така?И како нормален човек да му верува?И остај ВМРО нели биле багра криминалци и ќе одговараат,него што вика СДСМ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom