Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
..па рука на срце не постои , тоа што поамериканченото чанкајшекче е уфилман ловец на духови тоа е негова работа.., нормално додека Трамп не го исшутира на клоци од каде дошол...после ќе си има егистенцијален проблем за решавање и нема да има време за терористички шипатарски оберштурмфирери :) :) :)
Сега си во фаза, denial.

Уште две три фази и на крајот ќе се соочиш со реалноста.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Јасно, и во WW2 кој стигнел грабал. Смешно ми е само храната што исчезнала, дојдени на тепачка а сендвичи, салати краделе :pos: сигурно некој и цвеќињата под мишка ги има собрано.
Само водата никој не ја земал бидејќи дошол Владо тврдокорниот и делел вода на цајканите, успат спасувал луѓе, хуманитарец.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Бог не ни треба кога Заев е со нас.
Зафркаваш. Мислам дека си далеку од тоа ниво. Повисоко.[DOUBLEPOST=1493646968][/DOUBLEPOST]
..напади??? не верувам, но слушам ќе ја отвараат сезоната за лов на зајаци у ловиштето Јасен...:) :) :)
Не е лошо да си верник. Некогаш.[DOUBLEPOST=1493647086][/DOUBLEPOST]
Ако некој дојде пред тебе и се дере „ќе те убијам“ при што ти нанесува тешки телесни повреди и нема намера да престане, ти ќе речеш не го судете овој, ништо страшно?
Абе само да ви се деси ова на вас, на ваша кожа. Е тек тогаш МОЖДА ќе ја видите разликата. А ќе ви се случи, вмро е познат по тоа дека ги убива своите.
Па во историјата предавниците на прек суд ги носеле. Не баш демократски.
 
A

apidrone

Гостин
Зафркаваш. Мислам дека си далеку од тоа ниво. Повисоко.[DOUBLEPOST=1493646968][/DOUBLEPOST]
Не е лошо да си верник. Некогаш.[DOUBLEPOST=1493647086][/DOUBLEPOST]
Па во историјата предавниците на прек суд ги носеле. Не баш демократски.
Тоа е проблемот на вмро терористичка, што живее во историјата а не во сегашноста. И чаушеску тепаше и убиваше па видовме како заврши на крај.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Тоа е проблемот на вмро терористичка, што живее во историјата а не во сегашноста. И чаушеску тепаше и убиваше па видовме како заврши на крај.
Ете. И македонците кои ја предаваат државата заслужуваат суд. Може не прек, ама...
 
A

apidrone

Гостин
Ете. И македонците кои ја предаваат државата заслужуваат суд. Може не прек, ама...
Заслужуваат. Ама пошто го контролираат судот, нема кој да им суди. Не за долго. Се врти тркалото.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Друго те прашав. Ако си маж одговори, ако не си кажи да знаеме. Дали тие што не гласале за вмро а гласале за друга македонска партија не се Македонци?
Кој си ти да се повикуваш на мнозинство? Паметен еден, биди маж и одговори, уставнику паметен.
Македонци се ама немаат пратеници.
Македонците не може да ги преставува вице.. шампионот, туку шампионот.[DOUBLEPOST=1493647700][/DOUBLEPOST]
Заслужуваат. Ама пошто го контролираат судот, нема кој да им суди. Не за долго. Се врти тркалото.
Кој спомна суд?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Македонци се ама немаат пратеници.
Македонците не може да ги преставува вице.. шампионот, туку шампионот.[DOUBLEPOST=1493647700][/DOUBLEPOST]
Кој спомна суд?
Значи ако се Македонци тоа значи дека сите Македонци кои гласале на изборите кога ќе се поделат, повеќето се против вмро. Тоа што немаат пратеници тие партии е небитно бидејќи ти се повикуваш на мнозинството од македонските гласачи, а не пратеници. Паметен.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Сега си во фаза, denial.

Уште две три фази и на крајот ќе се соочиш со реалноста.
Тркало, мислиш дека некој ви се плаши? Заканите можеш да си ги напикаш таму каде што си најдебел.
...де бе одма ти со закани :) Душа немаш...не се плаши ти ништо..оберплакатенлепачфурер-ите не ги јадат ,познато е дека не се вкусни..., само овци, телиња, зајаци и шеќерлеми се барани на пазарот... :) :)
 
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Najnova teorija sto ja slusnav skoro, e: Zaev mu ima isplateno na Crvenkovski 50M eura za da ja kupi partijata, i eve veke 4 god nemoze da dojde na vlast, zatoa prifatil sve od Albancite za da pocne da si go vraka vlozenoto. Pravda, kriminal itn. nemalo vrska.
 
A

apidrone

Гостин
Член од
16 февруари 2014
Мислења
343
Поени од реакции
198
Македонци се ама немаат пратеници.
Македонците не може да ги преставува вице.. шампионот, туку шампионот.[DOUBLEPOST=1493647700][/DOUBLEPOST]
Кој спомна суд?
Da ne treba i pehar da mu se dodeli na shampionot ? Izbori ne se selsko prvenstvo u nogomet, shtovani gospodine.
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.966
Поени од реакции
4.073
I Reks Tilerson da dojde i da go zbori istoto, pak kje se zbori deka Tramp kje go sredi. :D Bejli i Hojt Ji se oficijalni pretstavnici od Stejt Departmentot, ne znam kako ne vi e jasno toa. Oni go iskazuvaat stavot na departmanot (sho ustvari ti e ko ministerstvo za nadvoreshni raboti, ako nekoj ne znae), chij sekretar e Tilerson, naznachen od Tramp. Sho da vi zboram povekje?
Они мислат ова е Македонија, мора грујо да каже јасно и гласно преку медиумите за да се знае.
Мислат дека Бејли и Хојт Ли работат на своја рака, ко Урко што на своја рака го викна Спасов, па овој го уби детето.[DOUBLEPOST=1493649108][/DOUBLEPOST]
Жорж активирај се у темине за програмирање децана кубурат неможат да се снајдат, биди од корист Маќедонија те вика.

Него што читам Хорхе барал помош од САД за давање мандат? Па добро бе да му ебам мајката издржи у една кључна одлука поише од пола година бе па макар ти го шетале детето по подруми ко што се збори низ град.
Помош ?
И он и американците знаат дека грујо е пречката за давањето на мандатот. Ова барање помош на хорхе ми личи ко молење дај тргнете го грујо пошто ми ги држи јајцата, мандат давам без проблем.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.276
Ако ме прашуваш мене, поправките и обештетувањата треба да дојдат од платите на таканаречените народни претставници, и онака парите им доаѓаат од буџетот, и онака се крвопијци по професија и ќе продолжат да му ја цицаат крвта на народот како и досега, па нека потрошат 50% од нивните плати за обештетување.
To кога од џеп на пратеници министри и премијери ќе се платат стотици милиони евра дадени за кинески палми, вардарски плажи, имитации на мермери, фалсификовани бароци и споменици од ламарина премачкани со бронза.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Ako se cita izjavata i e vistinita
Horhe vika deka amerite treba da ja otstranat preckata(da pomognat) za davanjeto na mandatot
A.k.a. tiranskata platforma( poso vo negovata glava toa e preckata)
Ama vo zavisnost od cija cesma piete,taka si citate po potreba
Ednite deka amerite mu vrzale na horhe,drugite deka horhe gi zaebal amerite. Jedini zaebani sme nie obicniot narod.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom