Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
P

psychostasia

Гостин
:facepalm::facepalm::facepalm:

Добро бе шо ви прават у тоа штабовите? Лоботомирани да бевте поарно ќе беше.
 
S

silmarillion

Гостин
Зашто не е војна состојба прогласена уште? Или станува збор за слободно толкување на изјава?
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Коа ги гледам на паркингон кај зебра оние новинарине на мпм, си викам да цркосаат за леб. Немам никакво сожалување, па и тие што го составуваат хороскопот и временската прогноза. Можеа во вакво време да покажат дека се луѓе, ама очигледно не се. Уште ствараат хаос и шират психоза меѓу народ. Као протестираат за плати, а штом застанат позади компјутер пак дудлаат стап по старо и вадат вакви насловни.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
...и вадат вакви насловни.
Ништо од тоа не е вистина.
Рама и Тачи уствари ни посакаа мир и благосостојба, а овие копитава од Дневник им ја извртеа изјавата.
Коа ги гледам на паркингон кај зебра оние новинарине на мпм, си викам да цркосаат за леб.
Стварно, да цркосаат за леб.

Сигурен си дека си 2 на 2 со црн појас?
Не сакам да те навредам, ама мене ми личиш на некоја злобна исфрустрирана баба од 90+ години што цел ден дреме на тераса и ги колне комшиите што поминуваат.
 
Последно уредено:
Член од
19 мај 2012
Мислења
1.550
Поени од реакции
363
Ништо од тоа не е вистина.
Рама и Тачи уствари ни посакаа мир и благосостојба, а овие копитава од Дневник им ја извртеа изјавата.
Стварно, да цркосаат за леб.
Кога ќе видат видеа како тие погоре они затвораат очи и викаат оваа видео не постои у себе...

Sent from my MI 5s using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Кога ќе видат видеа како тие погоре они затвораат очи и викаат оваа видео не постои у себе...
Ја се кладам дека таа плавата уствари е лично Груевски со плава перика, и дава лажна изјава.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Не сакам да те навредам, ама мене ми личиш на некоја злобна исфрустрирана баба од 90+ години што цел ден дреме на тераса и ги колне комшиите што поминуваат.
Сакаш да ме навредиш и баш ми е гајле на што ти личам.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.206
Поени од реакции
8.557
Zosto mislis na nekoj mu e strav od niv? Pa oni realno go jadea vo 2001 niv gi spasuvaa amerite od arachinovo, niv gi vadea od tetovskoto kale. Nema strav tuka, mene ti si mi smesen posto prvo i osnovno si Komita (nezaboravaj, Vardar pred se) vtoro koj znae kolku pati si skokal na za sip+ari gasna komora itn, i sega ti tuka povikuvas oni da izlezele... Aman, sfakam deka dpmne ima napraveno miljarda sranja, ima sjo neku brka kriminalci, neka zatvara ama vozdrzi se od gluposti u stilot sipcive da izlezele itn... Ovde imame problem megu nas, nie treba da si go resime. Ako veke sakas krv izlezi ti...
комита тој ? од кога комити станаа соросоидно куртноска организација ?
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom