Случај ЗАЕВ - генерална дискусија

  • Креатор на темата drle
  • Време на започнување
Статус
Затворена за нови мислења.

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
http://www.strumica.gov.mk/html/MKD/vistina.asp

Vidi najdole ima video od otvaranje na tenderot


I kakvi 2 godini podocna bre daj ne gledajte veke vesti kukata e pocnata i zavrsena 2005
i za informacija goran veke imase napraeno 2 zgradi i kazi reci prodadeno skoro se
a kukata ja napravi pa se prijavi na tender ne se sekiraj ne se parite od global
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
ben не се мачи џабе им објаснуваш и збориш на поротокаловите војничиња ,ним им е важно што ке им ке СИТЕЛ или МВР (во платените огласи) ,Струмичани си знаат а и полека полека работите пак ке си дојдат наместо,,,, може не докуметни во оригинал да им ги дадеш пак ке се сомневат затоа што Зоран е од сдсм ....
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Da, kaj sto site sudii se podredeni na Zajcevci :baeh:

Vinata e dokazana, se pomiluvaat samo vinovnici. Nevini, nikoj ne pomiluva.
B.C. ja zakopa politickata kariera na crnomurestoto gjupchalesto malo coece od SR.

Значи сите судии во струмица се подредени на заев??
Па ние истото го збориме цело време бе батка дека судиите во Основниот суд 1 во скопје се политизирани или и тоа не го разбираш,нели свати веке каква држава сме ....И тоа ке кажам кога ке пишувате нешто против заев наведувајте ги и вашите градоначалници да ги споредуваме барем :pos2::pos2:
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
i Goran ne e 25 godini tuku 30
A Ti (koj i da bilo )javi si se vo tvojot stab i informiraj se podobro zasto site go znaat Goran
I uste ednas ne citaj dnevnik :nenene:
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
cuski vcera na protestot ako vide se ispotepaa za majci
sega treba da napravat majci
:pos2:i jas sum DPMNE i jas sakam majca :pos2:
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
ben не се мачи џабе им објаснуваш и збориш на поротокаловите војничиња ,ним им е важно што ке им ке СИТЕЛ или МВР (во платените огласи) ,Струмичани си знаат а и полека полека работите пак ке си дојдат наместо,,,, може не докуметни во оригинал да им ги дадеш пак ке се сомневат затоа што Зоран е од сдсм ....

Не мора тоа да го пишувате протокалови сини виолетови и така на таму,јас сум од вмро и веке почнувам да се срамам од тоа, ама сепак нека луѓето го гледаат клипот што е најдолу на сајтот :

http://www.strumica.gov.mk/html/MKD/vistina.asp
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
cuski vcera na protestot ako vide se ispotepaa za majci
sega treba da napravat majci
:pos2:i jas sum DPMNE i jas sakam majca :pos2:
:pos2: и јас сум Груевска и јас сакам 4 стана:pos2:
па ако не даваат маици нема кој да дојде
пс ,Груевска ги заработила 4 стан работејки во Либија 1 год:tapp::tapp::tapp:
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
dali ja razbravte situacijava so kinenjeto na tetratkata
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.798
Поени од реакции
5.461
Роби а си слушнал за перење на совест преку медиумите?Мене ова повеќе на тоа ми изгледа..Колку да се борите тука со петни жили да го исчистите образот на Заев џабе ви е..Прво кажа човекот не сакам аболиција, после прифати аболиција, прво со објаснување дека еден од петорката бил болен, после од партизацијата на судството..Ако имаш докази, никој не може да те осуди..И да те осуди во Македонија, доказите ќе му ги презентираш во Стразбур,и ако си чесен и поштен,ќе те ослободат, а црната дамка ќе остани на Грујо..Вака, си остана вечно сомнително лице...Не навлегувам во тоа дали е виновен или не е..Не е ова времето на Тито, па да бидеш осуден на Голи Оток, бидејќи си му скинал јаготка на комшијата...
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Не мора тоа да го пишувате протокалови сини виолетови и така на таму,јас сум од вмро и веке почнувам да се срамам од тоа, ама сепак нека луѓето го гледаат клипот што е најдолу на сајтот :

http://www.strumica.gov.mk/html/MKD/vistina.asp
тоа го пишувам(за партиските војници кои не размислуваат со своја глава труку слепо ги извршуваат задачите) не за членовите на вмро дпмне мегу кои имам другари доста пријатели ......
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
Роби а си слушнал за перење на совест преку медиумите?Мене ова повеќе на тоа ми изгледа..Колку да се борите тука со петни жили да го исчистите образот на Заев џабе ви е..Прво кажа човекот не сакам аболиција, после прифати аболиција, прво со објаснување дека еден од петорката бил болен, после од партизацијата на судството..Ако имаш докази, никој не може да те осуди..И да те осуди во Македонија, доказите ќе му ги презентираш во Стразбур,и ако си чесен и поштен,ќе те ослободат, а црната дамка ќе остани на Грујо..Вака, си остана вечно сомнително лице...Не навлегувам во тоа дали е виновен или не е...
1.аболиција по закон дава Председателот аболиција неможе да побара или одбие, или пак се укине , целта на власта не веше ништо друго туку да се држи заев во притвор до локалните избори, и после никому ништо... и ке добиеше насуд или ке се прекинеше предиистражната постапка.... инаку како да се толкува случајот Заев кој зема поголемо медиумско внимани од кој било случај во Македонија ..... ама со тоа власта му прави само услуга ,ако можат тоа да го сватат ,,,,,
 

Robbie

Hope Never Dies
Член од
8 август 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Роби а си слушнал за перење на совест преку медиумите?Мене ова повеќе на тоа ми изгледа..Колку да се борите тука со петни жили да го исчистите образот на Заев џабе ви е..Прво кажа човекот не сакам аболиција, после прифати аболиција, прво со објаснување дека еден од петорката бил болен, после од партизацијата на судството..Ако имаш докази, никој не може да те осуди..И да те осуди во Македонија, доказите ќе му ги презентираш во Стразбур,и ако си чесен и поштен,ќе те ослободат, а црната дамка ќе остани на Грујо..Вака, си остана вечно сомнително лице...Не навлегувам во тоа дали е виновен или не е..Не е ова времето на Тито, па да бидеш осуден на Голи Оток, бидејќи си му скинал јаготка на комшијата...

Зошто го притворија без докази?? пак ке кажам гледај го ова видео:
http://www.strumica.gov.mk/html/MKD/vistina.asp


Па знам дека ви го перат мозокот медиумите.
 

ben

Член од
22 јули 2008
Мислења
70
Поени од реакции
0
Si seta graganin na strumica po carsija srede strumica zaedno so nejziniot soprug i nivnoto dete
soprugot vleguva vo bliska prodavnica, a zena mu zdogleduva deka ima otvoreno tetratka za zaev
prasuva:
zarem ne zavrsija so potpisuvaweto za podrska na zaev
odgovor od Lugeto so tetratka:
Ne seuste trae (lazat)
zenata se potpisuva
potoa na mazot mu veli zasto mi rece deka zavrsile so potpisuvanje na podrska za zaev eve gi tamu jas se potpisav
mazot odgovara :
Abre toa e protiv zaev
zenata razluteno se vraka da si go preskrtne imeto zasto i e sram da stoi vo taa tetratka
lugeto so tetratka ne i dozvoluvaat
Soprugot najkulturno im veli da ja izbrisat tie odbivat
i nastanuva butkanica so sto se kine tetratkata
SETO TOA SE SLUCUVA PRED OCI I USI NA 5 MINA POLICAJCI KOI CEKAT DA SE ZAVRSI I DA SE SMIRI SE ZA OTPOSLE DA GO PRIVEDAT SOPRUGOT
ZAKLUCOK: sekogas li mora da se lazat graganite dali za potpis ili za glas
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
100 пати повторена полувистина станува вистина ,ама во главите на оние кои незнаат да бројат повеке од 101
ааа кинење на тетратка е тешко кривично дело сега Латас пак има тема

НА МАИЦИТЕ СЕ ГЛЕДАЛО САМО и ЈАС СУМ ЗОРАН ЗАЕВ
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom